Struktor Bohra

Tłumaczenie: Mariusz Seweryński
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Bohr Maker
dona

Struktor Bohra, najpotężniejszy wytwór ludzkiej cywilizacji technicznej, jest zaledwie mikroskopijnej wielkości, lecz pozwala człowiekowi wpływać na uczucia i nastroje innych ludzi, a nawet modyfikować strukturę genetyczną osoby, której go wszczepiono. W nieodpowiednich rękach mógłby się stać superbronią, w odpowiednich - narzędziem pokoju. Na zlecenie człowieka noszącego w swoim DNA genetycznie kodowaną bombę zegarową ktoś wykradł wyklęty przez prawo struktor Bohra. Nikko Jiang-Tibayan ma przed sobą tylko kilka tygodni życia, nawet gdyby to oznaczało koniec świata takiego, jaki znamy. Urządzenie wpada jednak w ręce młodej, pięknej kobiety ze slumsów i odmienia jej los.

bazylia | 2013-05-30
Przeczytana: 18 września 1997

Kupiłam tę książkę za grosze, przypadkowo i nie oczekiwałam niczego szczególnego po jej lekturze. Bardzo miło się zaskoczyłam - ciekawe prowadzenie akcji, świetnie nakreślona główna bohaterka, ogólnie mówiąc nietuzinkowy pomysł na powieść. Podoba mi się możliwość wpływania na swój umysł, kształtowania własnej osobowości przy pomocy technologii.

Fidel-F2 | 2016-07-09
Beata | 2016-07-09