Inwazja Opoponaksów

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Opoponax Invasion
Inwazja, Opoponaksów
dona

Trzeba być nie lada spryciarzem, żeby przechytrzyć wszechpotężne korporacje, których imperium sięga od Ziemi aż po księżyc Jowisza. Takim człowiekiem jest Joster Rack. Przez wiele lat pozostawał nieuchwytny, teraz prześladowcy zaczynają deptać mu po piętach. Jednocześnie Ziemi i całej ludzkości zagrażają niezwykłe istoty - Opoponaksy.

byłem_fprefectem | 2013-03-21
Przeczytana: 21 marca 2013

Czego tu nie ma, są i korporacje (rządzące wszystkim i wszystkimi, poza naszym bohaterem oczywiście), i cyberpunk, i space opera, i gen-tech, i inwazja, i SI (dla osób długo pracujących na zmywaku w Albionie AI), i nieduża bitwa kosmiczna, no i dość specyficzne romanse. Dla każdego coś miłego. Jakby tego było komuś mało, to jeszcze jest Paryż pod okupacją (ale nie Cylonów, to nie ten serial).

Więcej na http://niepamietnikfprefecta.blogspot.com/2013/03/nie-denerwuj-kangurow.html

deerman22 | 2016-12-12

Potencjalnie mamy tu typowego klasycznego przedstawiciela sf. Jednak wszelkie konwenanse jakie można złamać są tu złamane. Bo jak inaczej można nazwać to co tu się dzieje? Bohaterowie tak barwni, że niemal oślepiający. Fabuła jest na tyle upstrzona dowcipem, że nawet jeśli ktoś przewidzi koniec z miłą chęcią odprowadzi do tego finału bohaterów. Tak powinno się konstruować światy. Sama ekspozycja świata przedstawionego zasługuje na wspomnienie i chwalenie, bo dawno nie spotkałem się z tak nienachalnym przedstawieniem otoczenia w sposób całkowicie naturalny bez wielobarwnej legendy o co w tym wszystkim chodzi. Jednym słowem- warto. Nawet jeśli nie lubi się sf.

Todoze | 2013-09-26

Świetna książka z wartką akcją, pełna poczucia humoru i dynamicznymi zmianami. Czytałem ją już trzy razy i zawsze świetnie się przy niej bawię. Jest to luźna książka do relaksu i przyjemności.

Wojtek | 2017-04-28
LordVaderJunior | 2017-04-27