Saga rodu Forsyte'ów. Przebudzenie.Do wynajęcia tom 3

Tłumaczenie: Józef Birkenmajer
Cykl: Saga rodu Forsyte'ów (tom 3)
Wydawnictwo: Videograf II
The Forsyte Saga: Awakening; To let
Oceansoul

Inne wydania

Akcja trzeciego tomu rozpoczyna się w 1920 roku, około dwudziestu lat po ślubie Ireny i młodego Jolyona. Soames Forsyte ułożył sobie życie z drugą żoną Anetką i całą uwagę skupił na swojej ukochanej córce Fleur. Grzechy przeszłości ojca rzucają jednak cień na przyszłość jego córki. Kiedy porywcza Fleur spotyka idealistę Jona Forsytea, wydaje się, że przeznaczeniem kolejnych pokoleń rodu jest cierpienie za błędy przeszłości.

Beata | 2015-04-07
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione

Przeczytane kiedyś. Absolutnie genialny portret mieszczaństwa angielskiego w XX w. Wielka miłość, skomplikowane układy rodzinne. Podwójna moralność. Fantastyczna.

Rose Blue | 2013-07-22
Przeczytana: 2012 rok

Saga rodu Forsyte’ów – Tom III
Przewodnim wątkiem trzeciego tomu Sagi jest historia córki Soamesa Fleur i syna Ireny „Jona”. Autor uzmysławia czytelnikowi, jak wielki wpływ na życie współczesnych mogą mieć decyzje i działania podejmowane przez ich przodków. Przedstawia również konsekwencje nieodpowiedniego wychowywania niewątpliwie najtrudniejszych dzieci, jakimi są jedynacy.
Wyrażając swoją opinię o trzecim tomie powieści chyba nie musze nikogo przekonywać do tego, że John Galsworthy pisał po prostu zachwycająco z humorem, ironią, bez patosu. Muszę jednak wspomnieć, że bezsprzecznie zachwycające są cyniczne komentarze i poglądy na temat związków wyrażane przez Anetkę (żona Soamesa).

Henry Rackham | 2013-04-01
Przeczytana: 31 marca 2013

Historia dwóch rodzin tego samego nazwiska, której podwalinami była chęć posiadania. Zbiegiem czasu jedna z gałęzi Forsyte'ów ewaluowała i poza pieniędzmi zaczęła postrzegać piękno świata, miłości oraz tolerancji Druga pozostała przy słowach "mieć", "chcieć", "posiadać". bez względu na wszystko. Historia bez happy endu. Wszyscy zostają przy swoim, przekazując z pokolenia na pokolenie swoją zadrę. A Soames do końca nie może zrozumieć - Dlaczego?

Ireth | 2016-08-21

"Saga Rodu Forsyte'ów" Johna Galsworthy'ego - 10/10
Od sceny, w której niemłodzi już bracia sprzeczają się o to, których z nich jest bardziej schorowany po scenę, w której młody Jon przyjmuje na siebie brzemię swego Rodu - majstersztyk.

martolina | 2014-08-18

rzeczywiście to saga przez duże S, ale dla mnie najpiękniejsza w tej Trylogii jest zmiana obyczajowości i zachowań

Sławka | 2013-03-15

Jak poprzednia - super.

MadamRosmerta | 2013-09-05
Przeczytana: 2010 rok

W zasadzie wszystkie tomy traktuję jako jedno. Trudno czytać tylko ułamek całej książki. Jedna z moich ulubionych.

krystyna kalinowska | 2012-03-19

Ciekawa i dobra książka