Przebudzenie. Do wynajęcia

John Galsworthy Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Saga rodu Forsyte'ów (tom 3) literatura piękna
The Forsyte Saga. Awakening. To Let
2019-07-25
1956-01-01
Józef Birkenmajer
Prószyński i S-ka
saga Forsyte Anglia XIXw.
The Forsyte Saga. Awakening. To Let
Saga rodu Forsyte'ów (tom 3)
literatura piękna
2019-07-25
Józef Birkenmajer
saga Forsyte Anglia XIXw.

Oficjalne recenzje i

W cieniu przeszłości

[ 4 ] Link do recenzji

2019

Zrozumiałe, że skoro spodobał mi się tom 1 to chciałam więcej. Saga, powieść - rzeka, rozpisana na bez mała stulecie i wciąga. A naszych Nocy i Dni mimo prób nigdy nie doczytałam do końca. A teoretycznie podobne podobne...

"Saga Rodu Forsyte'ów" Johna Galsworthy'ego - 10/10
Od sceny, w której niemłodzi już bracia sprzeczają się o to, których z nich jest bardziej schorowany po scenę, w której młody Jon przyjmuje na siebie brzemię swego Rodu - majstersztyk.

Przeczytane kiedyś. Absolutnie genialny portret mieszczaństwa angielskiego w XX w. Wielka miłość, skomplikowane układy rodzinne. Podwójna moralność. Fantastyczna.

rzeczywiście to saga przez duże S, ale dla mnie najpiękniejsza w tej Trylogii jest zmiana obyczajowości i zachowań

W zasadzie wszystkie tomy traktuję jako jedno. Trudno czytać tylko ułamek całej książki. Jedna z moich ulubionych.

Saga rodu Forsyte’ów – Tom III
Przewodnim wątkiem trzeciego tomu Sagi jest historia córki Soamesa Fleur i syna Ireny „Jona”. Autor uzmysławia czytelnikowi, jak wielki wpływ na życie współczesnych mogą mieć decyzje i działania podejmowane przez ich przodków. Przedstawia również konsekwencje nieodpowiedniego wychowywania niewątpliwie najtrudniejszych dzieci, jakimi są...

Historia dwóch rodzin tego samego nazwiska, której podwalinami była chęć posiadania. Zbiegiem czasu jedna z gałęzi Forsyte'ów ewaluowała i poza pieniędzmi zaczęła postrzegać piękno świata, miłości oraz tolerancji Druga pozostała przy słowach "mieć", "chcieć", "posiadać". bez względu na wszystko. Historia bez happy endu. Wszyscy zostają przy swoim, przekazując z pokolenia...

Jak poprzednia - super.

Ciekawa i dobra książka