Przebudzenie. Do wynajęcia

Okładka książki Przebudzenie. Do wynajęcia
John Galsworthy Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Saga rodu Forsyte'ów (tom 3) literatura piękna
literatura piękna
Saga rodu Forsyte'ów (tom 3)
The Forsyte Saga. Awakening. To Let
Prószyński i S-ka
2019-07-25
1956-01-01
Józef Birkenmajer
saga Forsyte Anglia XIXw.

Oficjalne recenzje i

W cieniu przeszłości

Link do recenzji

586 15 62

Na półkach: , , , ,

Doskonałe zwieńczenie całości. Chapeau bas.

Doskonałe zwieńczenie całości. Chapeau bas.

Ostatni tom, który podsumowuje losy starego pokolenia i otwiera drogę najmłodszym. Może się człowiekowi wydawać, że w życiu osiągnął czy też posiadł wszystko, co możliwe, a na starość odkryje, że poza jego zasięgiem pozostało piękno i miłość...

No tak, trzeci tom połknęłam błyskawicznie

No tak, trzeci tom połknęłam błyskawicznie

Najlepsza część z trylogii. Wyśmienita konfrontacja starego, odchodzącego świata z nowym. Pęknie opisanie przemijania. Świetne zestawienie ze sobą przeciwności.

2042

Zrozumiałe, że skoro spodobał mi się tom 1 to chciałam więcej. Saga, powieść - rzeka, rozpisana na bez mała stulecie i wciąga. A naszych Nocy i Dni mimo prób nigdy nie doczytałam do końca. A teoretycznie podobne podobne...

"Saga Rodu Forsyte'ów" Johna Galsworthy'ego - 10/10
Od sceny, w której niemłodzi już bracia sprzeczają się o to, których z nich jest bardziej schorowany po scenę, w której młody Jon przyjmuje na siebie brzemię swego Rodu - majstersztyk.

"Saga Rodu Forsyte'ów" Johna Galsworthy'ego - 10/10

Przeczytane kiedyś. Absolutnie genialny portret mieszczaństwa angielskiego w XX w. Wielka miłość, skomplikowane układy rodzinne. Podwójna moralność. Fantastyczna.

rzeczywiście to saga przez duże S, ale dla mnie najpiękniejsza w tej Trylogii jest zmiana obyczajowości i zachowań

W zasadzie wszystkie tomy traktuję jako jedno. Trudno czytać tylko ułamek całej książki. Jedna z moich ulubionych.

Saga rodu Forsyte’ów – Tom III
Przewodnim wątkiem trzeciego tomu Sagi jest historia córki Soamesa Fleur i syna Ireny „Jona”. Autor uzmysławia czytelnikowi, jak wielki wpływ na życie współczesnych mogą mieć decyzje i działania podejmowane przez ich przodków. Przedstawia również konsekwencje nieodpowiedniego wychowywania niewątpliwie najtrudniejszych dzieci, jakimi są jedynacy.
Wyrażając swoją opinię o trzecim tomie powieści chyba nie musze nikogo przekonywać do tego, że John Galsworthy pisał po prostu zachwycająco z humorem, ironią, bez patosu. Muszę jednak wspomnieć, że bezsprzecznie zachwycające są cyniczne komentarze i poglądy na temat związków wyrażane przez Anetkę (żona Soamesa).

Saga rodu Forsyte’ów – Tom III

John Galsworthy Saga rodu Forsyte'ów t. III Zobacz więcej