Babie lato jednego z Forsyte’ów. W matni

Patronat LC
John Galsworthy Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Saga rodu Forsyte'ów (tom 2) literatura piękna
The Forsyte Saga. Indian Summer of A Forsyte. In Chancery
2019-06-25
1957-01-01
Jerzy Bohdan Rychliński
Prószyński i S-ka
saga Forsyte Anglia XIXw.
The Forsyte Saga. Indian Summer of A Forsyte. In Chancery
Saga rodu Forsyte'ów (tom 2)
literatura piękna
2019-06-25
Jerzy Bohdan Rychliński
saga Forsyte Anglia XIXw.

Oficjalne recenzje i

Wielkie zmiany u Forsyte'ów

[ 4 ] Link do recenzji

Osobiście wolę bardziej dynamiczne książki, w których cały czas coś się dzieje. To moje drugie podejście, i po latach odczucia się nie zmieniły. Widocznie nie dojrzałam. Mimo to polecam, nie tylko dlatego, że nie ma książki, której nie warto przeczytać. Klasyka to jednak klasyka, obowiązek.

Piękno epoki piórem Mistrza pisane :)

Jak i poprzednia - nie pozwala od siebie odejść.

Trylogie Saga rodu Forsyte'ów i Nowoczesna komedia to arcydzieła, ale trylogia Koniec rozdziału bardzo mnie rozczarował. Aż trudno uwierzyć, że napisał to ten sam Autor :(

2019

Zrozumiałe, że skoro spodobał mi się tom 1 to chciałam więcej. Saga, powieść - rzeka, rozpisana na bez mała stulecie i wciąga. A naszych Nocy i Dni mimo prób nigdy nie doczytałam do końca. A teoretycznie podobno podobne...

Nudna brak historii , opisu czasów w której się dzieje.

"Saga Rodu Forsyte'ów" Johna Galsworthy'ego - 10/10
Od sceny, w której niemłodzi już bracia sprzeczają się o to, których z nich jest bardziej schorowany po scenę, w której młody Jon przyjmuje na siebie brzemię swego Rodu - majstersztyk.

Przeczytane kiedyś. Absolutnie genialny portret mieszczaństwa angielskiego w XIX i XX w. Wielka miłość, skomplikowane układy rodzinne. Fantastyczna.

Ogólnie spoko, ale ta saga nie jest jednak dla mnie. Nie wciąga mnie jak inne książki, a czasem wręcz przynudza...

Na pewno była lepsza niż I część, ale nie na tyle by sięgnąć po następną. Ja pasuję.

Ponownie uważam, że książka jest bardzo "rozwleczona" jak w telenoweli. Sama treść ok, gdyby ją streścić i napisać konkretniej z ciekawym dalszym ciągiem...

Osobiście nie...

• Klasyka