The Food of the Gods and How It Came to Earth
Krzysiek

Co się stanie, jeśli "po prostu" nie przestaniemy rosnąć? Dwaj biolodzy odkrywają substancję, która sprawia, że tempo wzrostu żywych organizmów (z reguły mające charakter skokowy, tzn. fazy szybkiego wzrostu występują na przemian z fazami stagnacji) staje się równomierne i nieprzerwane. Eksperyment wymyka się spod kontroli... i pojawiają się gigantyczne owady, rośliny, zwierzęta i...

Co się stanie, jeśli "po prostu" nie przestaniemy rosnąć?

Eksperyment wymyka się spod kontroli... i pojawiają się gigantyczne owady, rośliny, zwierzęta i ludzie.

"Pokarm bogów" to jeden z najsłynniejszych utworów autora "Wojny światów", łączący w sobie elementy powieści katastroficznej, obyczajowej, alegorycznej i satyrycznej - w krzywym zwierciadle ukazany został zwłaszcza światek naukowców, zżeranych ambicjami ograniczonych ortodoksów za wszelką cenę walczących o sławę i uznanie.

ToiTamto | 2016-10-12
illmer | 2016-09-20