The Lotus Eaters
8320707463

Czwarty już zeszyt popularnej serii poświęconej literaturze science fiction.
Zbiór opowiadań amerykańskiego pisarza lat 20-tych i 30-tych XX wieku:
"Drapieżna planeta"
"Lotofagi"
"Swiaty warunkowe"

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

SarmatAE | 2013-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2013

Lotofagi nadają się w sam raz, aby przeczytać je w trzech podejściach wypełniająca trzy chwile wolnego czasu, gdy nie chcemy lub nie mamy czasu aby robić coś zajmującego nam tego czasu więcej. Sam zresztą tak zrobiłem. Jest to jednak w pewnym sensie krzywdzące dla tych trzech opowiadań, gdyż sugerowałoby to, iż są to niewiele warte zabijacze chwil. Nie są to co prawda dzieła jakieś wybitne (we wstępie jest napisane, że autor miał niewiele czasu na pisanie, gdyż zmarł w dość młodym wieku i przez to niewiele stworzył), ale potraktowanie ich tak jak ja je potraktowałem jest odrobinę krzywdzące. Trzeba wziąć pod uwagę , że pan Weinbaum tworzył w latach trzydziestych. Nie znam zbytnio literatury science fiction z lat trzydziestych, ale wydaje mi się, że jego pomysły (dziś już są to pomysły oklepane, ale minęło prawie 80 lat) były wówczas bardzo nowatorskie. Z mojego laickiego punktu widzenia wynika, że autor miał całkiem sporą wiedzę z zakresu chemii, biologii czy fizyki co też jest...

KBKBKB | 2014-10-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 05 października 2014

Tym razem na niesamowite przygody zapraszają Lotofagi, Jacek-Łapacz, xixtchil, pyza, pleśń, subjunktowizor i światy równoległe :)
Niestety tylko dobre.

Sławomir | 2013-11-21

Super były te zeszyty wydawnictwa "Iskry". Przeczytałem doskonałą większość i nie pamiętam aby którykolwiek był słaby. Każdy, więc również i ten, gwarantował niezłą frajdę z czytania. Nie wiem kto dokonywał wyboru materiału do tych zeszycików ale znał (lub znała a może nawet znali) się na rzeczy i chciałbym mu (jej lub im) szczerze podziękować po latach.

lelek | 2011-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2011

Opowiadanka pisane na początku XX a jakby z połowy XX. Wysoka półka. Bardzo szybko i przyjemnie się je czyta i są dobrą odskocznią od czegoś "grubszego".

krystyna kalinowska | 2012-03-17

Ciekawa i bardzo interesująca...

Michał | 2016-10-13
Marek Rygiel | 2016-07-09