The World Is Mine
83-207-0748-X
science fiction
glass_arm

Książeczka niewielkich rozmiarów, zawiera dwa opowiadania o Gallegherze, genialnym wynalazcy, który swoich epokowych odkryć dokonuje w stanie głębokiego zamroczenia alkoholowego, a potem na trzeźwo próbuje dociec, czemu miały służyć. Pierwsze z opowiadań, "Gallegher Bis", przybliża właśnie sylwetkę wynalazcy w jednej z typowych dla niego sytuacji. Zawartość zbioru: 1. Gallegher Bis 2. Świat...

Zawartość zbioru:
1. Gallegher Bis
2. Świat należy do mnie
3. Dla kolekcjonerów

źródło okładki: własne

Ewangelista | 2013-05-25
Na półkach: Przeczytane, Sci-fi

Czytałem inne opowiadania Henry'ego Kuttnera, ale dopiero po "Gallegherze Bis" i "Świat należy do mnie" zakochałem się w tym autorze. Ta miniksiążeczka zawiera dwa opowiadania, a jedno lepsze od drugiego. Świetna lekka humorystyczna lektura

Efemeryda | 2017-03-24

Jedno z pierwszych nastoletnich spotkań z fantastykąi pierwsze z Kutnerem. Jak ja czekałam na kolejne zeszyty. Jak na nie polowałam, prosząc znajomą kioskarkę o odłożenie. Ech, łza się w oku kręci. Czytałam z wypiekami na twarzy. Po latach wracam do nich z sentymentem, inaczej jej odczytując. Ale...wracam z przyjemnością.

Naprawdę wspaniałe, uśmiałem się bardziej niż na książkach z serii "Autostopem przez galaktykę". Polecam.

kashub | 2011-03-14

Jedne z najlepszych opowiadań jakie czytałem. Najlepsza książka Kuttnera, polecam!

KBKBKB | 2014-10-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 12 października 2014

Więcej Galleghera!!!* Więcej, więcej, więcej!
Wyjątkowo dobry zestaw opowiadań :))

* -- Gallegher -- bohater opowiadań :)

Ewa | 2017-04-09

"Świat należy do mnie" jest zdecydowanie moją ulubioną książką Kuttnera. Krótka, zwięzła, lekka, zajmująca, wciągająca w świat sf nawet takiego ignoranta jak ja ;) Po jej przeczytaniu miałam wiele pretensji do świata: „dlaczego?! Dlaczego to już się skończyło?! No dlaczego?! Heniek Ty łotrze dlaczego napisałeś to w formie TAK KRÓTKIEGO opowiadanka?!"

man-o | 2016-05-28

Mój (dawny)kolega, częstując mnie wódką z butelki w tramwaju (grzecznie odmówiłem) powiedział że kiedyś chciał być właśnie jak ten zalany i genialny wynalazca z opowiadań Kuttnera.
"Moje hobby to alkoholizm" - to oficjalne credo mojego kolegi z tramwaju.
Tyle na temat mojego kolegi i jednocześnie wszystko o książeczce:)
10/10

scylla zło | 2016-09-18
Przeczytana: 04 grudnia 2016

lekkie śmieszne, bez nadecią takie stare dobre sf

michaltrudny | 2016-07-21
Przeczytana: 20 lipca 2016

Lible na prezydenta!

Ergo_sum | 2015-08-06
Przeczytana: 1984 rok

Dzięki tym opowiadaniom stałem się fanem Kuttnera