Ogród kłamstw

Wydawnictwo: BIS
Garden of Lies
83-85144-41-2
villemo47

Rachel i Rose już od chwili narodzin połączył pewien niecodzienny sekret. Odtąd każda z nich żyła życiem przeznaczonym dla tej drugiej – Rachel w luksusowych warunkach, otoczona miłością rodziców; Rose – w dzielnicy slumsów, osierocona i odtrącona. Po latach los zetknął je ze sobą w dramatycznych okolicznościach.

Pełna ciepła i wzruszeń powieść, która również została sfilmowana, ale zapewniam Was ,że książka o wiele lepiej poddaje nas emocjom i sprawia, że całą wartka akcję przeżywamy razem z bohaterami.
Opowiada o losach dwóch młodych kobiet, które już od urodzenia skazane są na odgrywanie cudzej roli. A wszystko to za sprawą matki Rose – zamieniła ją w szpitalu, aby ukryć swoja zdradę przed mężem. Od tego momentu życie matki i córki jest usłane tajemnicą i kłamstwem. Zamienione dzieci dorastają wśród obcych ludzi, których przez całe swoje życie uważają za swoją prawdziwą rodzinę. Kłamstwo rodzi kłamstwo, przez wiele lat mnóstwo ludzi jest oszukiwanych. Rose – prawdziwa córka, wyrasta w biednej rodzinie, zmaga się z wrogością babki z powodu jej niepodobieństwa do rodzeństwa i upokorzeniami. Dzięki swemu uporowi i silnej woli zostaje cenioną prawniczką w mieście. Rachel – ta podmieniona, wychowuje się w bogatej rodzinie, pełnej ciepła i miłości, nie zdając sobie sprawy, że jej matka nie...

annikap | 2016-10-10
Przeczytana: listopad 2005