Barwy lata

Wydawnictwo: Książnica
Summer Light
837132734X
ZuzAnka

Poznali się w dość dramatycznych okolicznościach, niebawem połączyło ich szczere uczucie. Martin był gwiazdorem drużyny hokejowej, May kobietą samotnie wychowującą córkę. Kiedy się pobrali, każde z nich wniosło w posagu bagaż doświadczeń ciążących na teraźniejszości. Aby zbudować ciepły, szczęśliwy dom, musieli się od nich stopniowo uwalniać. Wszystko stanęło jednak pod znakiem zapytania, gdy nadeszła chwila próby...

Oczarowana historią jestem i zachwycona. Opowiada o 36-letniej May, wychowuje samotnie 6-letnią córeczkę Kylie.
Zapoznaje w dramatycznych okolicznościach Martina, który był gwiazdorem drużyny hokejowej..po pewnym czasie się pobrali stworzyli szczęśliwy, ciepły dom i udane, wspaniałe małżeństwo.
Kylie zaprzyjaźnia się z Natalie nieżyjącą córką Martina, widzi ją w snach,rozmawia.
Wzruszająca, urocza książka z wielką przyjemnością przeczytałam ją.
Luanne Rice jest moją ulubioną autorką, podoba mi się jej sposób pisania, styl...pisze wspaniałe, życiowe powieści, a ta bardzo dobra jest!!!!

Kasiek | 2014-09-05
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 05 września 2014

Przepiękna książka o miłości, zarówno do drugiej osoby, jak i do sportu, a także o wybaczaniu. Jest to moje pierwsze i udane spotkanie z twórczością tej autorki. Przedstawiła ona piękną historię, przy której można uronić łezkę wzruszenia. Polecam.

keys | 2013-02-15

Przeczytałam ją dość dawno i pamiętam, że podobała mi się. Lekka obyczajowa powieść na wieczór.

Długo czekałam na spotkanie z tą książką i wreszcie zdobyłam ją w wersji elektronicznej, z czego ogromnie się cieszę.

Luanne Rice należy do grona moich ulubionych autorek i przyznaję, że „Barwy lata” potwierdzają trafność mojego wyboru. Tak jak przyzwyczaiła nas autorka i tym razem akcja powieści rozgrywa się na północy Stanów Zjednoczonych i w Kanadzie. May Taylor – 36 - letnia samotna matka wychowuje swoją ukochaną 6-letnią córeczkę Kylie, która jest bardzo wrażliwym, niektórzy powiedzieliby nawet cudownym dzieckiem. Dziewczynka ma kontakt ze światem zmarłych, widzi anioły i potrafi przeczuwać niebezpieczeństwo. May korzysta z pomocy psychologów, aby lekarze czuwali nad prawidłowym rozwojem psychicznym dziewczynki. Podczas powrotu z jednej z wizyt lekarskich matka z córką uczestniczą w awarii samolotu, podczas której w dość dramatycznych okolicznościach poznają pewnego przystojnego mężczyznę – Martina Cartiera – gwiazdę amerykańskiego hokeja. Jak łatwo się domyślić May i Martin...

Monika | 2013-10-19
Przeczytana: 19 października 2013

W życiu wiele rzeczy dzieje się przypadkiem. W taki właśnie sposób poznają się główni bohaterowie powieści "Barwy lata". On,Martin Cartner, gwiazdor drużyny hokejowej i ona, May Taylor, organizatorka wesel, samotna matka 6-letniej dziewczynki. Każde z nich niesie swój własny bagaż życiowy. Córka May widzi duchy, słyszy je i rozmawia z nimi. Jeden z nich, duch zmarłej córki Martina, postanawia pomóc mu uporać się z przeszłością. W tym celu posługuje się małą Kylie. Cartner i May zakochują się w sobie i biorą ślub. Jednak zanim hokeista pogodzi się z przeszłością przejdzie ciężką próbę. U jego boku niezachwianie stoją żona z przybraną córką. Czy prawdziwa miłość zwycięży? Czy łatwo jest wybaczyć?

Luanne Rice napisała ciepłą opowieść o tym, że niemożliwe staje się możliwe, o sile prawdziwej miłości, o wzlotach, ale również i o upadkach. "Barwy lata" to powieść o bólu spowodowanym stratą kochanej osoby oraz o trudnej sztuce wybaczania.

pochłaniacz | 2016-07-17
Na półkach: 2016, Przeczytane, 2014
Przeczytana: 17 lipca 2016

Książka znowu trafiła w moje ręce. Postanowiłam więc sprawdzić czy po kilku latach moje wrażenia z lektury nie zmieniły się.
Niezwykle piękna, napawająca optymizmem i ciepła historia.
Cieszę się, że miałam okazję do niej wrócić.

ana | 2014-10-04
Na półkach: Przeczytane, Bardzo dobre
Przeczytana: październik 2014

Opowieść o miłości,wielkiej stracie,bólu,goryczy porażki,nadziei,przyjaźni.Książka którą przeczytałam jednym tchem.

Magdalena | 2012-05-08

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka dla miłośników romansu i magii po części. Mała dziewczynka widzi anioły, w tym zmarłą córeczkę znanego hokeisty. Sportowiec pomaga dziewczynce i jej mamie wydostać się z samolotu po awaryjnym lądowaniu. Dorośli zakochują się w sobie i pobierają. Niestety kilka miesięcy później młody małżonek zaczyna tracić wzrok, odsuwa się też od rodziny. W nocy nad jeziorem przychodzi do niego we śnie zmarła córka i prosi, pogodził się z ojcem, a jej pozwolił odejść. Ona zadbała o to, by ojciec miał nową córkę do kochania i żonę. 9 miesięcy później pojawia się na świecie dziecko pary - chłopiec, którego nazywają na pamiątkę dziewczynki Nate. Natomiast sportowiec godzi się z utratą wzroku i zbliża się ponownie do rodziny. Polecam tę ciepłą opowieść.

Ola Miazek | 2013-05-30
Przeczytana: 30 maja 2013

Książka wciągająca, ale trzeba przyznać bardzo długa i trochę ciągnąca się.Jednak wątki bardzo ciekawe, nie wiem dlaczego, ale przyciągnął mnie napis na okładce. Musiała go nauczyć, że w gruncie rzeczy nie chodzi o to czy się wygra, ale jak się gra. Można by powiedzieć niekończąca się opowieść, trudno ją skończyć, ale chce się dojść do końca. Książka byłaby świetna do zekranizowana. Polecam.

PaniDziobak | 2012-04-25

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Na początku wydawało się, iż książka będzie nietuzinkowa i inna, niż wszystkie typowe romansidła. I tak było do pewnego momentu, ale bądź co bądź trochę się rozczarowałam. Denerwujący troszkę wątek z nadprzyrodzonymi siłami córki głównej bohaterki. Mogła powstać fajna książka obyczajowa. Suma sumarum można przeczytać, gdyz napisana jest dosyć lekko, lecz nie jest to coś na miarę arcydzieła.