Teoria względności

6 (62 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
A Theory of Relativity
83-7311-406-8
Sunniva

W wypadku samochodowym ginie młode małżeństwo, Georgia i Ray Nye'owie. Dla wszystkich jest oczywiste, że ich roczna córeczka, Keefer, pozostanie pod opieką brata matki, wuja Gordona, dwudziestoczteroletniego nauczyciela biologii. Nie zgadza się na to rodzina Raya. W rezultacie oba rody, żyjące dotąd w przyjaźni, rozpoczynają długą i trudną walkę sądową o dziewczynkę, przekonane, że kierują się wyłącznie dobrem dziecka. Żadna ze stron nie chce złożyć broni, a zwłaszcza Gordon, który jest ogromnie przywiązany do małej siostrzenicy i nie wyobraża sobie bez niej życia. Jednakże w toku procesu sądowego coraz częściej uświadamia sobie, że stoi na przegranej pozycji. Czy rzeczywiście? Kto zwycięży w tym sporze, w którym kartą przetargową jest miłość?

eMPeWu | 2014-12-19

Ile łez przy niej wylałam... Bardzo trudny temat o walce o prawa do opieki nad dzieckiem. O więzach rodzinnych, o prawach dzieci adoptowanych. O tym co tworzy prawdziwą rodzinę. I o tym na co człowiek jest w stanie zdecydować się z miłości, ile może poświęcić i skąd bierze siły aby walczyć. O tym jak tragedia może łączyć i dzielić. Jeśli ktoś ma okazję - polecam. Książka na pewno zapewni wiele wzruszeń.

Missy | 2013-10-13
Przeczytana: 05 listopada 2013

Dla każdego z nas więzy rodzinne mają ważne znaczenie.Wszyscy dobrze wiemy,że rodzina = DOM.

Dom,w którym wzajemne relacje rodzinne dają poczucie bezpieczeństwa, miłość,wsparcie i zaufanie.

To właśnie te czynniki, mają wielki wpływ na rozwój i wychowanie małego dziecka,a potem dorosłego człowieka.One także składają się na jego psychikę,osobowość i nawyki,które wyniesie z rodzinnego domu w swoje przyszłe dorosłe życie.

Dziś będzie o malutkiej istotce, której życie w rodzinie ledwo się rozpoczęło,by za chwilę legnąć w gruzach.I o jej rodzinie,która przeszła wielką metamorfozę.

Gordon McKenna, to młody nauczyciel biologi o naturze wiecznego chłopca.Do tej pory, jego życie upływało na czerpaniu zeń przyjemności i wyciskania dnia do maksimum.Po wiadomości,że jego ukochana siostra Georgia,-mama malutkiej Keefer jest śmiertelnie chora, stał się dla tych dwóch swoich ukochanych kobiet opoką i wsparciem,pomimo bólu,a także młodego wieku,bo sam ma zaledwie 24 lata.

Nie wyobraża...

PandaBear | 2011-02-06

Dwie gwiazdki, ale i tak płakałem. Muszę jakąś kuracje testosteronową chyba zacząć...

Arwena | 2015-03-20
Przeczytana: 17 marca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książke wypożyczyłam w celu czytania jej w tramwajach i innej komunikacji. Wiedziałam ,że nie mam spodziewać się nie wiadomo jak dobrej lektury. Czytało mi się dobrze, mimo częzsto denerwujących bohaterów których działania często wydawały mi się sprzeczne.
Ale najbardziej zdenerwował mnie koniec, kiedy czytając pamiętnik (chyba) 10letniej Keefer okazuje się że jej wujek Gordon( lub ojciec jak kto woli) bierze ślub z Alexis (która miała być przecież siostrą owej Keef). W całej książce Alex pojawia się tak mało razy i tak właściwie nie ma o niej nic wiadomego, że ten związek wydaje mi się strasznie na silę zresztą jak całe zakończenie-pamiętnik. Dla mnie to nieporozumieniem.
Żałuję, że przeczytałam ten pamiętnik, bo cała książka była przyjemna. Ani nie polecam tej książki jakoś specjalnie ani nie zamierzam czytać jej ponownie.

ilona | 2016-10-31
Eliza M | 2016-08-24