Gorętsza krew

Tłumaczenie: Tomasz Jackowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Horror (Rebis)". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
Hotter Blood
83-85202-49-8
Gorętsza, krew
horror
dona

"Gorętsza krew" to zbiór dwudziestu czterech opowiadań różnych autorów. Spotkasz tu takich mistrzów gatunku jak: Graham Masterton, Stephen Gallagher czy Karl E. Wagner. Poza grozą łączy je jedno - wyjątkowo mroczny, mocny seks, czasem taki, że aż boli... Czy jest coś co horrorowe Tygryski lubią bardziej? Przekonajmy się. Trudno opisać fabułę zbioru tak obszernego i różnorodnego, postaram się zatem zwrócić jedynie uwagę czytelnika na opowiadania ciekawsze, milczeniem zaś pominę te, które albo z grozą mają niewiele wspólnego, albo też napisane są tak nieudolnie, że trudno nawet doczytać je do końca. Zbiór jest bowiem bardzo nierówny i opowiadania dobre są częstokroć przerywane historiami banalnymi a nawet groteskowymi, co rażąco kłóci się, z klimatem jaki próbowali stworzyć twórcy dokonujący wyboru... Ale to może kwestia gustu. Do najciekawszych opowiadań w tej antologii zaliczyłbym z pewnością: "Wannę" Richarda Laymona - historię kobiety uwięzionej pod trupem kochanka w wannie, "Wyznanie", Kurta Busieka - opowieść samotnego wampira, w którym pozostały ludzkie uczucia, "Machinę", Stephena Gallaghera - opowiadającą o najdoskonalszym urządzeniu służącemu dostarczaniu ludziom przyjemności zmysłowych, oraz "Rokoko", Grahama Mastertona - historię tragicznego zauroczenia jednej zbyt pewnej siebie kobiety... Warto zwrócić również uwagę na makabreskę "Życiowa zmiana" Cheta Williamsona - dość zabawną opowieść o tym jak bardzo ludzkie życie może zależeć od tego jak widzą nas inni. "Antologia erotycznego horroru" to dzieło przeciętne tak jak i jego końcowa ocena - należałoby z pewnością ocenić z osobna każde opowiadanie i wtedy oddałbym lepiej wartość tego wydawnictwa, jednak tu i teraz nie czas na to. Jeśli szukasz lektury niezobowiązującej, którą możesz "połknąć" w kilka godzin w pociągu z Poznania do Koluszek - śmiało sięgnij po tę lekturę - zwłaszcza jeśli nie rumienisz się zbytnio przy śmiałych scenach erotycznych, których w tym zbiorze nie brakuje.

Agnieszka W | 2016-12-03
Firstlight OftheDay | 2016-11-07