Ja, inkwizytor. Bicz Boży

Cykl: Cykl Inkwizytorski (tom 4)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
1 320
pablo

Oto On, inkwizytor i Sługa Boży. Człowiek głębokiej wiary. Kto i dlaczego w okrutny, wyrafinowany sposób zabija dostojników Kościoła? Czy giną dlatego, że są ludźmi wielkiej świętości, czy że popełnili obrzydliwe zbrodnie? Czy mordercą jest szaleniec, desperat, działający poza prawem inkwizytor, a może potężny czarnoksiężnik lub demon? Inkwizytor Mordimer Madderdin będzie musiał we własnym...

Oto On, inkwizytor i Sługa Boży.
Człowiek głębokiej wiary.

Inkwizytor Mordimer Madderdin będzie musiał we własnym sumieniu rozstrzygnąć, czy ma do czynienia z przyjacielem, czy z wrogiem.

„Już siekiera do korzeni drzew jest przyłożona“ - słowa z listu, który oznacza śmierć.

Bicz Boży to nie tylko historia kryminalnego śledztwa. Powieść, odkrywa wiele szczegółów i tajemnic świata wykreowanego przez Jacka Piekarę.

Dowiedz się dlaczego Jezus Chrystus zniknął po zdobyciu Rzymu oraz jak niezwykła przyszłość czeka samego Mordimera.

źródło opisu: Wydawnictwo Fabryka Słów, 2011 (z okładki)

źródło okładki: http://fabrykaslow.com.pl/ksiazki/ja-inkwizytor-bicz-bozy

Łędina | 2016-11-03

"Cykl Inkwizytorski: Ja, inkwizytor. Bicz Boży" - Jacka Piekary to nie tylko historia skomplikowanego śledztwa. Dowiedz się dlaczego Jezus Chrystus zniknął po podbiciu największego miasta Włoch i jaka niesamowita przyszłość czeka samego Mordimera Madderdina.

Jacek Piekara - studiował psychologię i prawo na Uniwersytecie Warszawskim, ale został pisarzem fantastyki i dziennikarzem czasopism o grach komputerowych. Pisarz debiutował na początku lat osiemdziesiątych na łamach miesięcznika "Fantastyka", obecnie znanego pod mianem "Nowa Fantastyka". Podczas swojego twórczego cwału napisał wiele dzieł, jednakże najczęściej wiąże się go z przygodami o Mordimerze Madderdinie.

Janusz Zadura - ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Polski aktor filmów i dubbingu, często jednoczony z charakterystycznymi postaciami animowanych kreskówek. Mężczyzna pracował w licznych stacjach radiowych i telewizyjnych. Realizował również stanowisko komentatora sportowego.
...

DonSzabla | 2015-03-17
Przeczytana: 16 marca 2015

Jacek Piekara jest moim numerem jeden wśród polskich pisarzy fantastyki. Po książki z cyklu inkwizytorskiego sięgam z wielką przyjemnością. To, co mnie urzekło w tych powieściach, to niewątpliwie stworzony świat. Pełen przemocy, wulgaryzmów i scen, które potrafią zmrozić krew w żyłach. Piekara nie przebiera w słowach i pokazuje nam mroczne ludzkie oblicze w sposób dosadny. Właśnie taka powinna być fantastyka.

„Bicz Boży” to moim zdaniem bardzo dobra książka. Mordimer Madderdin jest w formie i kąsa przeciwników kościoła wyszukanymi frazesami i coraz to bardziej drastycznymi formami pokuty. Główny bohater pomimo tego, że potrafi być bardzo obsceniczny,jest niezwykle pozytywną postacią. Trudno nie lubić tego zarozumiałego i pewnego siebie inkwizytora. Moim zdaniem jest to jeden z barwniejszych bohaterów w literaturze.

Fabuła wydaje się mało wyszukana, ale to nieprawda.Kolejne coraz to bardziej drastyczne zabójstwa dostojników kościoła potrafią zaintrygować i sprawić, że chce się...

Bodzepor | 2014-04-22
Przeczytana: 2011 rok

W obliczu niedyspozycji swego przełożonego młody i niezbyt doświadczony, ale za to pełen zapału Mordmier musi wziąć na barki prowadzenie sprawy, która swoim rozmiarem i powagą przytłoczyłaby niejednego starszego inkwizytora. Wbrew pierwotnemu wrażeniu śledztwo okazuje się być raczej proste (a momentami nawet przyjemne) i bardzo owocne, a główna intryga rozwiązuje się praktycznie sama - inkwizytor Madderdin jest zbyt bystry, aby nie zorientować się, że ktoś robi go w konia i prowadzi go to do jeszcze bardziej zaskakujących odkryć, które (wbrew opisowi wydawcy) nie rozwiązują tajemnic, ale dodają nowe.

| 2011-07-23
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 22 lipca 2011

Niestety - słabo. To już ósma książka z cyklu i wciąż nie widac żeby przygody Mordimera miały się ułożyc w sensowną całośc. Tym razem mamy do czynienia z powieścią, dziełem dośc grubym (480 str.) ale niestety rozczarowującym i przewidywalnym. Sama zagadka, jak i jej rozwiązanie nie jest szczególnie emocjonujące. Ponadto powtarzają się elementy z prawie każdej książki z cyklu:
- Mordimerowi pomaga trzech, zawsze trzech! najętych zbirów w tym parka bliźniaków i trochę inteligentniejszy były wojskowy
- pojawia się jakaś chętna "suczka" najlepiej z kręgu podejrzanych, z którą Mordimer sobie używa by po skończonym śledztwie zapomniec o niej momentalnie
- "Tajemnica" - w każdym tomie dowiadujemy się, że istnieją siły, o których nie mamy pojęcia i, że kiedyś Mordimer się o nich wszystkiego dowie
- denerwująca maniera Mordimera powtarzania w kółko tych samych banałów na swój temat

I tak dalej i tak dalej. Kto czytał poprzednie książki wie na czym stoi, przykre że coś co zapowiadało się na...

Ta powieść Jacka Piekary przypadała mi do gustu i powiem szczerze , że bardzo mnie wciągnęła.Choć główny bohater inkwizytor Mordimer Madderdin jest kontrowersyjną postacią i z pewnością nie można o nim powiedzieć , że to dobry człowiek , to jednak wzbudził moją sympatię. Książkę bardzo dobrze się czyta. A niektóre wypowiedzi inkwizytorów są niesamowite.Choćby te dwie : -"..to dobry człowiek.Nie znam nikogo, kto w ciągu swego życia skazał i spalił tyle czarownic , tylu czarnoksiężników i tylu heretyków " , czy choćby - "Uwielbiam zapach płonących czarownic o poranku ". Słowem powieść warta przeczytania :).

Mario | 2018-10-18

Tam, gdzie autor rozwija wizję świata (niezmiennie niemieckojęzycznego, co ciekawe) i gdzie każe akcji i wątkom kryminalnym iść do przodu, jest całkiem fajnie. Tam, gdzie wykłada ideologię, już mniej, bo zrobił to po wielekroć w poprzednich tomach, a teraz powtarza się jak ksiądz na ambonie, tłumacząc to, co wszyscy dawno zrozumieli. Lepiej jednak nauczać przypowieściami niźli gołym i w kółko powtarzanym słowem.

Patrycja | 2013-12-25

Tak antyklerykalne, że aż głupie. Wyczułam obsesję autora i jak każda obsesja jakoś mnie zdrażniła. Pomimo, żem krytycznie nastawiona do Kościoła ateuszka. Przez ile stron można udowadniać te same tezy?

Cezar Kolcz | 2018-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2018

Znów za mało fantasy w fantasy, lecz na plus pokazanie bezwzględności głównego bohatera.

książek: 2001
Justyna | 2015-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2015

Postacie drugoplanowe są wszystkie takie same. Kobiety się puszczają, mężczyźni się sodomizują, Mord w kółko wynosi się ponad wszystko i wszystkich. Krótkie opowiadania dało się jeszcze czytać, ale kiedy autor próbuje skleić powieść, to nuda zabija czytelnika.

Krzysztof | 2015-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2015

Bicz Boży to najdłuższa z książek o Mordimerze i jedyna jak do tej pory pełnoprawna powieść, a Piekara zrobił wszystko by nie zamieniła się w przydługie opowiadanie, napychając ją mnóstwem niepotrzebnych wstawek. Z początku fabuła wydaje się nieprawdopodobnie ciekawa. Śmierć biskupa i ,,zgony" w klasztorze, który okazuje się być zamtuzem. Wizyty Mordimera w tym bożym przybytku to najlepsza część historii, lecz zamiast kolejnych coraz bardziej widowiskowych zgonów, jak to było u Komudy w Imię Bestii, śledztwo traci tępo i znów brakuje napięcia i emocji. Niech nikt nie nastawia się na ostateczną konfrontację z mordercą, ale to chyba największa wada książek Piekary, brak mocnych zakończeń, zwłaszcza w sequelach Ja Inkwizytor, gdzie wynik śledztwa zawsze pozostawia dużo do życzenia. W Biczy Bożym ostatnie strony to zrealizowanie opisu z okładki, trochę o Wewnętrznym Kręgu, naprawdę trochę, wstawki z przeszłości i ,,wielka przepowiednia", która będzie miała rozwiązanie w Czarnej...