Ja, inkwizytor. Bicz Boży

Cykl: Cykl Inkwizytorski (tom 4)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
1 147
pablo

Inne wydania

Oto On, inkwizytor i Sługa Boży. Człowiek głębokiej wiary. Kto i dlaczego w okrutny, wyrafinowany sposób zabija dostojników Kościoła? Czy giną dlatego, że są ludźmi wielkiej świętości, czy że popełnili obrzydliwe zbrodnie? Czy mordercą jest szaleniec, desperat, działający poza prawem inkwizytor, a może potężny czarnoksiężnik lub demon? Inkwizytor Mordimer Madderdin będzie musiał we własnym...

Oto On, inkwizytor i Sługa Boży.
Człowiek głębokiej wiary.

Inkwizytor Mordimer Madderdin będzie musiał we własnym sumieniu rozstrzygnąć, czy ma do czynienia z przyjacielem, czy z wrogiem.

„Już siekiera do korzeni drzew jest przyłożona“ - słowa z listu, który oznacza śmierć.

Bicz Boży to nie tylko historia kryminalnego śledztwa. Powieść, odkrywa wiele szczegółów i tajemnic świata wykreowanego przez Jacka Piekarę.

Dowiedz się dlaczego Jezus Chrystus zniknął po zdobyciu Rzymu oraz jak niezwykła przyszłość czeka samego Mordimera.

źródło opisu: Wydawnictwo Fabryka Słów, 2011 (z okładki)

źródło okładki: http://fabrykaslow.com.pl/ksiazki/ja-inkwizytor-bicz-bozy

Łędina | 2016-11-03

"Cykl Inkwizytorski: Ja, inkwizytor. Bicz Boży" - Jacka Piekary to nie tylko historia skomplikowanego śledztwa. Dowiedz się dlaczego Jezus Chrystus zniknął po podbiciu największego miasta Włoch i jaka niesamowita przyszłość czeka samego Mordimera Madderdina.

Jacek Piekara - studiował psychologię i prawo na Uniwersytecie Warszawskim, ale został pisarzem fantastyki i dziennikarzem czasopism o grach komputerowych. Pisarz debiutował na początku lat osiemdziesiątych na łamach miesięcznika "Fantastyka", obecnie znanego pod mianem "Nowa Fantastyka". Podczas swojego twórczego cwału napisał wiele dzieł, jednakże najczęściej wiąże się go z przygodami o Mordimerze Madderdinie.

Janusz Zadura - ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Polski aktor filmów i dubbingu, często jednoczony z charakterystycznymi postaciami animowanych kreskówek. Mężczyzna pracował w licznych stacjach radiowych i telewizyjnych. Realizował również stanowisko komentatora sportowego.
...

DonSzabla | 2015-03-17
Przeczytana: 16 marca 2015

Jacek Piekara jest moim numerem jeden wśród polskich pisarzy fantastyki. Po książki z cyklu inkwizytorskiego sięgam z wielką przyjemnością. To, co mnie urzekło w tych powieściach, to niewątpliwie stworzony świat. Pełen przemocy, wulgaryzmów i scen, które potrafią zmrozić krew w żyłach. Piekara nie przebiera w słowach i pokazuje nam mroczne ludzkie oblicze w sposób dosadny. Właśnie taka powinna być fantastyka.

„Bicz Boży” to moim zdaniem bardzo dobra książka. Mordimer Madderdin jest w formie i kąsa przeciwników kościoła wyszukanymi frazesami i coraz to bardziej drastycznymi formami pokuty. Główny bohater pomimo tego, że potrafi być bardzo obsceniczny,jest niezwykle pozytywną postacią. Trudno nie lubić tego zarozumiałego i pewnego siebie inkwizytora. Moim zdaniem jest to jeden z barwniejszych bohaterów w literaturze.

Fabuła wydaje się mało wyszukana, ale to nieprawda.Kolejne coraz to bardziej drastyczne zabójstwa dostojników kościoła potrafią zaintrygować i sprawić, że chce się...

Bodzepor | 2014-04-22
Przeczytana: 2011 rok

W obliczu niedyspozycji swego przełożonego młody i niezbyt doświadczony, ale za to pełen zapału Mordmier musi wziąć na barki prowadzenie sprawy, która swoim rozmiarem i powagą przytłoczyłaby niejednego starszego inkwizytora. Wbrew pierwotnemu wrażeniu śledztwo okazuje się być raczej proste (a momentami nawet przyjemne) i bardzo owocne, a główna intryga rozwiązuje się praktycznie sama - inkwizytor Madderdin jest zbyt bystry, aby nie zorientować się, że ktoś robi go w konia i prowadzi go to do jeszcze bardziej zaskakujących odkryć, które (wbrew opisowi wydawcy) nie rozwiązują tajemnic, ale dodają nowe.

| 2011-07-23
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 22 lipca 2011

Niestety - słabo. To już ósma książka z cyklu i wciąż nie widac żeby przygody Mordimera miały się ułożyc w sensowną całośc. Tym razem mamy do czynienia z powieścią, dziełem dośc grubym (480 str.) ale niestety rozczarowującym i przewidywalnym. Sama zagadka, jak i jej rozwiązanie nie jest szczególnie emocjonujące. Ponadto powtarzają się elementy z prawie każdej książki z cyklu:
- Mordimerowi pomaga trzech, zawsze trzech! najętych zbirów w tym parka bliźniaków i trochę inteligentniejszy były wojskowy
- pojawia się jakaś chętna "suczka" najlepiej z kręgu podejrzanych, z którą Mordimer sobie używa by po skończonym śledztwie zapomniec o niej momentalnie
- "Tajemnica" - w każdym tomie dowiadujemy się, że istnieją siły, o których nie mamy pojęcia i, że kiedyś Mordimer się o nich wszystkiego dowie
- denerwująca maniera Mordimera powtarzania w kółko tych samych banałów na swój temat

I tak dalej i tak dalej. Kto czytał poprzednie książki wie na czym stoi, przykre że coś co zapowiadało się na...

Ta powieść Jacka Piekary przypadała mi do gustu i powiem szczerze , że bardzo mnie wciągnęła.Choć główny bohater inkwizytor Mordimer Madderdin jest kontrowersyjną postacią i z pewnością nie można o nim powiedzieć , że to dobry człowiek , to jednak wzbudził moją sympatię. Książkę bardzo dobrze się czyta. A niektóre wypowiedzi inkwizytorów są niesamowite.Choćby te dwie : -"..to dobry człowiek.Nie znam nikogo, kto w ciągu swego życia skazał i spalił tyle czarownic , tylu czarnoksiężników i tylu heretyków " , czy choćby - "Uwielbiam zapach płonących czarownic o poranku ". Słowem powieść warta przeczytania :).

Patrycja | 2013-12-25

Tak antyklerykalne, że aż głupie. Wyczułam obsesję autora i jak każda obsesja jakoś mnie zdrażniła. Pomimo, żem krytycznie nastawiona do Kościoła ateuszka. Przez ile stron można udowadniać te same tezy?

Krzysztof | 2015-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2015

Bicz Boży to najdłuższa z książek o Mordimerze i jedyna jak do tej pory pełnoprawna powieść, a Piekara zrobił wszystko by nie zamieniła się w przydługie opowiadanie, napychając ją mnóstwem niepotrzebnych wstawek. Z początku fabuła wydaje się nieprawdopodobnie ciekawa. Śmierć biskupa i ,,zgony" w klasztorze, który okazuje się być zamtuzem. Wizyty Mordimera w tym bożym przybytku to najlepsza część historii, lecz zamiast kolejnych coraz bardziej widowiskowych zgonów, jak to było u Komudy w Imię Bestii, śledztwo traci tępo i znów brakuje napięcia i emocji. Niech nikt nie nastawia się na ostateczną konfrontację z mordercą, ale to chyba największa wada książek Piekary, brak mocnych zakończeń, zwłaszcza w sequelach Ja Inkwizytor, gdzie wynik śledztwa zawsze pozostawia dużo do życzenia. W Biczy Bożym ostatnie strony to zrealizowanie opisu z okładki, trochę o Wewnętrznym Kręgu, naprawdę trochę, wstawki z przeszłości i ,,wielka przepowiednia", która będzie miała rozwiązanie w Czarnej...

Karolina | 2011-08-17
Na półkach: Przeczytane, 2011, Posiadam
Przeczytana: 13 sierpnia 2011

Uniżony sługa, Mordimer Madderdin towarzyszy mi już od lat. Z niecierpliwością wyczekuję kolejnych tomów jego przygód. Do tej pory Jacek Piekara mnie nie zawiódł.

Z serii 'Ja inkwizytor' zdecydowanie najlepsza. Może dlatego, że Mordimer wreszcie staje się tym Mordimerem, którego poznałam na początku naszej znajomości - skromnym inkwizytorem, uniżonym sługą, obdarzonym nadzwyczajnym powonieniem i nadzwyczajną inteligencją.

Kto sięga po 'Bicz Boży' ten na pewno przeczytał poprzednie powieści i opowiadania. Słów zachęty nie potrzeba. Mogę jednak z czystym sumieniem powiedzieć, że warto. Jeśli nie mam racji, to niech mnie spalą.
'nie ma to jak zapach palonej czarownicy o poranku'.

Ensui-Szyszka | 2015-04-29
Na półkach: Przeczytane, LGBT, Fantastyka, XXX, 2015
Przeczytana: 29 kwietnia 2015

Postacie drugoplanowe są wszystkie takie same. Kobiety się puszczają, mężczyźni się sodomizują, Mord w kółko wynosi się ponad wszystko i wszystkich. Krótkie opowiadania dało się jeszcze czytać, ale kiedy autor próbuje skleić powieść, to nuda zabija czytelnika.

Mylengrave | 2016-05-08
Przeczytana: 08 maja 2016

Jakże bardzo jestem zdenerwowana! Jakże przemłóciła mnie ta książka, i to na sam koniec! Czytałam sobie z zachwytem, tak jak i poprzedniego Piekarę, tymczasem na koniec wszystko zaczyna się komplikować, co gorsza - nic nie zostaje rozwiązane. Czytałam ją dzisiaj cały dzień, odłożyłam tylko na obiad. I co, i mam niby czytać kolejny tom, żeby się dowiedzieć, co dalej? Przecież muszę spać, żeby iść jutro do pracy. Zabieg jak w telenoweli, zaskoczymy na sam koniec, żebyś do nas wrócił... Co gorsza, nie mam kolejnego tomu! Sam pisarz zdenerwował mnie tak, że nie mam ochoty biec zaraz do księgarni, mimo iż aż mnie skręca, aby się dowiedzieć... spraw niedokończonych, ażeby nikomu nie zdradzać zakończenia. Ach, zapomniałabym, Szanowny Potencjalny Czytelniku - zakończenia nie ma! Dlatego jedna gwiazdka mniej.

Kolejne spotkanie z inkwizytorem cierpkim jak wino, którego to cierpkości nie cierpi jest ujmujące. Nadal brutalny, zupełnie niepotrzebne rozlewa mnóstwo krwi, pyszny, a jakże...