Ja, inkwizytor. Bicz Boży

Jacek Piekara Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Cykl Inkwizytorski (tom 8) fantastyka, fantasy, science fiction
2011-06-17
2011-01-01
Fabryka Słów
inkwizytor Mordimer Madderdin Cykl Inkizytorski
Cykl Inkwizytorski (tom 8)
fantastyka, fantasy, science fiction
2011-06-17
inkwizytor Mordimer Madderdin Cykl Inkizytorski

Jestem pod wrażeniem - że Pan Jacek Piekara swą rzekomą niemoc w możliwości zakończenia cyklu inkwizytorskiego planowaną powieścią przemógł... i napisał powieść o zdarzeniach z przeszłości. Nie zarzyna się kury składającej złote jaja :). Bicz boży jest pierwszą pełnoprawną powieścią cyklu inkwizytorskiego, opowiada o śledztwie przeprowadzanym przez młodego Mordimera i...

Nie żałuję, że czytam cykl inkwizytorski według chronologii wydarzeń a nie chronologii pisania książek przez Pana Piekarę. Cudowne uczucie widzieć jak Mordimer z tomu na tom dorasta a jego charakter stopniowo ewoluuje. Coraz więcej tajemnic zostaje odkrytych ze świata przedstawionego w cyklu i już można zauważyć, że wiele wątków będzie kontynuowanych ( a przynajmniej taką...

Wielopiętrowe intrygi, ciekawe przemyślenia, mądre wnioski, tajemnica i chęć czytania dalej. Żadnych banałów, taniego moralizatorstwa.
Nie mogę oderwać się od kolejnych historii o Mordimerze Medderdinie. Ba! Nie chcę się odrywać.

Wsiąkłem w nowe części Cyklu Inkwizytorskiego (te o młodym Mordimerze) jak woda w gąbkę. Odstawiłem czasowo całą nie-beletrystykę (i...

Zakochałam się w całej serii "Ja, inkwizytor". Uwielbiam książki w formie opowiadań, czyta się je małymi partiami. Wszystkie historie ciekawe i zaskakujące.

Dla mnie chyba najsłabszy tom serii. Autor skupił się na opisach tortur i innych obrzydliwości, na czym ucierpiała trochę intryga. Rozwiązanie zagadki niedopracowane - nagle Mordimer wie, ale skąd? ano znikąd. Ale, bynajmniej, nie jest to zła książka, trochę słabsza i nadal polecam, jako jeden z najlepszych cykli tego gatunku.

Mordimer Madderdin na tropie kolejnego spisku heretyków. :)

Samo zbudowanie śledztwa, które miał rozwikłać nasz Mordimer, bardzo ciekawe, wielu podejrzanych, liczne wątki.
Sam efekt końcowy już niestety mniej porywający.

Jednakże oceniam przygodę z "Biczem Bożym" na całkiem udanie spędzony czas. :)

Nadal nie umiem się zdecydować, czy lubię Mordimera, czy mnie wkurza, ale końcówka tym razem była bardziej niż zadowalająca! Wszystko zaczyna się ładnie ze sobą łączyć, a nie ma rzeczy milszej memu sercu, od zbierania kolejnych elementów czającej się za kurtyną wielkiej układanki. Za to właśnie uwielbiam wielotomowe serie.

Kolejna przygoda w Świecie Inkwizytorów.
Młody Mordimer podejmuje odważne decyzje, aby wyjaśnić kto stoi za dziwnymi zbrodniami, a napotykane ślady są niewiele pomocne.
Nie jest to może najlepszy tom z serii, ale i tak myślę, że warto sięgnąć ;)

Słabszy tom cyklu, jednak fanom się spodoba.

1970

Trochę przydługa.