Gotuj z papieżem

Seria: Asy Polskiej Fantastyki
Wydawnictwo: Fabryka Słów

Gotuj z papieżem i… Jakubem Ćwiekiem! Szef kuchni, autor Kłamcy, serwuje smakowity zbiór 10 wybornych zaiste opowiadań. W ostrym Gotuj z papieżem Ćwiek zabija ćwieka pokoleniu JP2 pisząc o sprawach, o których – być może – wolałbyś nie wiedzieć. Smak pieprzu złagodzi wybitnie nasercowa Szarość, a osłodzi Grzechu warte – deser jabłkowy prosto z Raju. Na wielbicieli krwistych befsztyków oraz...

Gotuj z papieżem i… Jakubem Ćwiekiem!
Smak pieprzu złagodzi wybitnie nasercowa Szarość, a osłodzi Grzechu warte – deser jabłkowy prosto z Raju. Na wielbicieli krwistych befsztyków oraz konkretnej pikantnej akcji czekają Związek idealny i Miejsce, które jest, doprawione niejedną szczyptą tajników cyrkowej magii.
Wróci także firmowe danie Autora – anielskie jadło. Tym razem w egzotycznym sosie indiańskiego Newegwasu’u.
Czytaj, bo wystygnie!

źródło opisu: http://fabrykaslow.com.pl/ksiazki/gotuj-z-papiezem

źródło okładki: http://fabrykaslow.com.pl/ksiazki/gotuj-z-papiezem

wiejskifilozof | 2014-10-08

Okładka wygląda dość makabrycznie.Zastanawiałem się,też co czeka mnie w środku ? Czy makabra będzie goniła makabrę,czy też się wynudzę i zmęczę samym trzymaniem książki ?
A jak powiada stare przysłowie,prawda leży po środku.
I tak sobie czytając odnalazłem ten złoty środek.Opowiadania są średnie i przeciętne.
A szkoda,bo chyba autora stać na więcej.

Agnieszka Karaś | 2013-01-23
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 23 stycznia 2013

"Gotuj z papieżem" to zbiór dziesięciu opowiadań. Nie wszystkie przypadły mi do gustu, np. tytułowe według mnie było średnie, ale są też takie, które czytało mi się bardzo dobrze i kiedyś pewnie do nich wrócę.
Do tych, które najbardziej mi się podobały należy "Pokój pełen cienia" i "NEWEGWASU’U". Oba opowiadania wywołały u mnie wiele emocji (czyt. pewnie ryczałam jak bóbr). "Dom na Wzgórzu", "Grzechu warte" oraz "Album" również bardzo mi się podobały, ale moim faworytem zostaje "Szarość". Bardzo krótka, smutna historia, przy której wylałam morze łez. ♥

Rewelacyjny zbiór opowiadań. Jakub Ćwiek w najwyższej formie. Tytułowe opowiadanie to po prostu perełka. Bawiłem się wspaniale podczas lektury tej książki. Polecam wszystkim fanom Ćwieka ... i nie tylko im.

Chrisstofferr | 2015-08-05

Ćwiek jaki jest każdy widzi. Przyzwyczaił mnie do lekkiego stylu, porządnej dawki humoru. "Gotuj z papieżem" również poprawia humor, jednakże autor w większości opowiadań stawia na innego rodzaju emocje. Niektóre z opowiadań przypominają mi "Liżąc ostrze" czy "Ciemność płonie" - dobrze napisane opowieści, bardziej mroczne. Po prostu dobre, bardzo dobre.

acherontia-styx | 2010-10-21

Średnia. Niewiele opowiadań w niej zawartych jest godnych przeczytania.

Benzyna | 2014-09-27
Przeczytana: 24 września 2014

Odniosłam wrażenie, że każde z tych opowiadań wyszło spod pióra licealisty znudzonego jakąś nieciekawą lekcją. Takie bardzo lekkostrawne, jak na zaliczenie albo dla zwykłego zabicia czasu. Dla mnie - za lekkostrawne. Czytałam z obojętnym wyrazem twarzy, nie zajrzawszy do dwóch ostatnich, ponieważ uznałam, że nie znajdę w nich niczego emocjonującego, zaskakującego ani pouczającego.

Anita Piątek | 2011-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2011

Niektóre opowiadania są świetne, inne gorsze. Jednak książkę czyta się bardzo dobrze i jak na tyle stron to bardzo szybko, więc polecam :)

ilo99 | 2016-10-06
Na półkach: Rozczarowanie, Przeczytane
Przeczytana: 06 października 2016

Zbiór opowiadań o intrygującym tytule. Pierwsza, a zarazem tytułowa historia jest o tym, jak dwóch młodych ludzi, chcąc się szybko dorobić, korzysta z papieżomanii i tworzy fikcyjne listy papieża. Ta epistolografia jest najwyższej próby, nikt nie podejrzewa fałszerstwa. Temat jest chwytliwy, ponieważ to głównie przepisy kulinarne i to na dodatek z różnych egzotycznych miejsc. I rzeczywiście powieje egzotyką na całego. Kolejne, które zapamiętałam to „Szarość”. Dość intrygująco przedstawione poszukiwanie swojej idealnej połówki. Czytałam te opowiadania na przemian z kolejnymi tomami „Kłamcy” tego samego autora, więc specjalnie nie zdziwiła mnie historia o aniołach. Jedynie miejsce było niezwykłe, ponieważ armia Lucyfera nie próbowała jeszcze dotąd okiełznać Indian („Newegwasu'u”). W pamięci utkwiło mi również “Grzechu warte”, czyli co zrobić, by zdobyć Ewę. Tak, tę z raju, bądź edenu, która, niestety, jest za płotem, czyli poza zasięgiem Adama. Ogólnie książka jest średnia. Kilka...

Kamil Olędzki | 2011-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2011

Kilka opowiadań zasługiwało na uwagę. Ale połowa wypadała zupełnie przeciętnie . Na pewno tytułowe opowiadanie jest godne polecenia oraz związane z Indianami. Ale całość wypada średnio, książkę warto pożyczyć ale kupowania osobiście bym odradzał.

Dominik | 2015-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2015

Wahałem się między 7 a 8 ale ostatecznie padło na 8. Niektóre opowiadania są lepsze inne gorsze ale wszystkie przykuły moją uwagę. Najmniej spodobała mi się tytułowa historia, ale to już kwestia gustu