Dziewczyna z sąsiedztwa

Wydawnictwo: Muza
The Girl Next Door
978-83-7495-820-2
Nowy Jork, uczucia, kamienica, życie

Autorka barwnie i z wielką werwą szkicuje przeplatające się ze sobą losy i problemy uczuciowe mieszkańców nowojorskiej kamienicy na na Upper-East Side, której mieszkańcy stają się sobie bliscy niczym członkowie rodziny. Eve i Ed Gallagher w mieszkaniu 7A zaczynają nowe życie. Powinni być szczęśliwi, ale od wyjazdu z Anglii Eve czuje się zagubiona i samotna. Losy Kramerów i Schulmanów z...

Eve i Ed Gallagher w mieszkaniu 7A zaczynają nowe życie. Powinni być szczęśliwi, ale od wyjazdu z Anglii Eve czuje się zagubiona i samotna. Losy Kramerów i Schulmanów z mieszkań 6A i 6B niespodziewanie się skrzyżują, gdy nieszczęśliwy we własnym domu Jason Kramer zakocha się po uszy w Rachael Schulman. Tymczasem, piętro niżej, Jackson Grayling z mieszkania 5A nie widzi świata poza fascynującą Emily Mikanowski, choć jego bogactwo przyciąga jak magnes bezwzględną Madison Cavanagh. Nieśmiała czytelniczka romansów, Charlotte Murphy spod 2A, traci głowę dla portiera, lecz zbyt zagubiła się w marzeniach, by uczynić pierwszy krok. Nic nie pozostanie takie jak było, gdy sekrety i pragnienia skryte za zamkniętymi drzwiami kolejnych mieszkań ujrzą wreszcie światło dzienne.

Ta naprawdę czarodziejska opowieść złamie serce niejednego czytelnika, by je potem posklejać na nowo.

Turniquet 92 | 2015-02-27

Moim zdaniem bardzo udana powieść obyczajowa opowiadająca o losach mieszkańców pewnej kamienicy. Losy tych ludzi są nieraz zabawne a czasem tragiczne i wzajemnie się splatają oddziałujac na siebie.Mozna chwilami trochę się pogubić, bo pisana z perspektywy wielu bohaterów, ale czyta się przyjemnie. Polecam:-)

Elżbieta | 2014-11-25
Przeczytana: 2010 rok

Takie tam babskie czytadło,podobno o przeciętnym życiu w typowej kamienicy na Manhattanie.Czyta się taką książkę i prawie natychmiast zapomina,bo niczym nas nie porusza i nie skłania do żadnego myślenia.

Lily76 | 2015-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2015

Ta książka sprawie, że zechcesz się przespacerować po nowojorskim Central Parku. A przy okazji zajrzeć do kamienicy nieopodal, zamieszkiwanej przez grupę ludzi, których poznasz podczas czytania. Nie wszystkich zastaniesz. Niektórzy wyjechali, inni zmarli, inni pewnie się przeprowadzą. Ale ich historie, opowiedziane na wielu stronach, sprawiają, że te postacie, choć oczywiście fikcyjne, stają się czytelnikowi coraz bliższe w miarę rozwoju wydarzeń. Nie wszystkie zakończenia są szczęśliwe. I nie wszystko uda się naprawić, mimo najlepszych chęci.
To książka o miłości - ale nie tylko tej pomiędzy mężczyzną i kobietą. Są też dzieci, jest para gejów, są nianie, które znają rodziny od lat, są przyjaciółki. To dość nieskomplikowana powieść, ale też nie banalna. Napisana w taki sposób, żeby można było na koniec uronić kilka łez.

dioneja | 2013-08-17
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane, 2013
Przeczytana: 17 sierpnia 2013

"Dziewczyna z sąsiedztwa" to jedna z wielu książek wypożyczona przeze mnie w miejskiej bibliotece. Przy takiej ilości książek do wyboru, dana pozycja musi na prawdę mnie czymś zainteresować. Przyznaję się, że tytuł początkowo skojarzył mi się z filmem, który nic z tą pozycją wspólnego nie ma. Po przeczytaniu opisu miałam nadzieję na lekką powieść, odpowiednią na letnie czy nawet na przyszłość, zimowe wieczory.

Fabuła... właściwie wszystko zostało przedstawione już w opisie książki. Dopełnienie znajdziemy na początku książki, gdzie znajdziemy 'spis bohaterów' oraz krótką ich charakterystykę. Czyli w kamienicy z czerwoną markizą przeplatają się losy zarówno pary gejów, homofoba, starszej pani, kilku singli oraz małżeństw. Po przeczytaniu pierwszych stron można było właściwie domyślić się jak dana historia konkretnej osoby czy rodziny się skończy. Jedynie z większym zaciekawieniem czytałam historię małżeństwa Eve i Ed'a Gallagher oraz elementy związane z polskimi postaciami...

Miss_Jacobs | 2010-07-18
Przeczytana: 17 lipca 2010

Bankier, mąż samotnej żony. Zamknięta w sobie staruszka. Para gejów. „Idealne” małżeństwo. Utrzymanek rodziców. Młoda dziewczyna bojąca się zaufać mężczyźnie. Starsza pani, która próbuje spajać mieszkańców. Zrzędliwy weteran wojenny. Matka cierpiętnica i tchórzliwy ojciec. Miłośniczka romansów żyjąca w świecie swoich fantazji. Zapatrzona w siebie egoistka. Wszystkie postacie spotkacie w jednej z nowojorskich kamienic.
„Dziewczyna z sąsiedztwa” to jedna z niewielu książek, której opis z tyłu okładki zgadza się z zawartością. Było zabawnie, wzruszająco i zarazem tragicznie.
Elizabeth Noble już po raz drugi zapewniła mi niezwykle przyjemnie spędzony czas. Jej proza jest lekka i niesamowicie ciepła w odbiorze. Porusza tematy ważne dla kobiet – zdrada, wybaczenie, macierzyństwo, zaufanie, partnerstwo, – ale nie narzuca własnego zdania. Pokazuje drogi, które można wybrać i ich ewentualnie konsekwencje. Najbardziej podobał mi się podjęty wątek dziecka w związku. Pani Nobel pokazuje, że...

Yasmine | 2013-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2013

Świetnie napisana powieść obyczajowa, od której trudno się oderwać. Nowy Jork, dzielnica Upper East Side, piętrowa kamienica, którą zamieszkują liczne osoby - samotne, z rodzinami, jest nawet para gejów. Są to postacie bardzo kolorowe, ich losy przedstawione są w sposób bardzo realistyczny, są nawet epizody tragiczne. Zdecydowanie godna polecenia.

asia | 2013-11-12
Przeczytana: 2013 rok

Tzw. literatura kobieca w bardzo dobrym wydaniu. Sprawnie napisana, ciepła i wzruszająca opowieść o mieszkańcach pewnej kamienicy w Nowym Jorku. To ciekawa galeria postaci (tak, postaci, a nie tylko typów!) z interesującymi życiorysami.
Nie tylko dla wielbicielek gatunku.

Izabela | 2012-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2012

Wzruszająca historia o ludziach zamieszkujących nowojorską kamienicę. Poznajemy stopniowo poszczególnych sąsiadów oraz ich życie. Widzimy jak się zmieniają pod wpływem różnych wydarzeń. Dobrze napisana, pełna uczuć książka, którą warto przeczytać w jesienny deszczowy wieczór.

Storyland | 2012-06-21
Przeczytana: 18 czerwca 2012

Całkiem fajna ksiazka, lekka, miła i przyjemna :-)

Ewa | 2011-02-17
Przeczytana: luty 2011

Podczas lektury "Dziewczyny z sąsiedztwa" wydawało mi się, że mam do czynienia z pewną książką, którą pamiętam z dzieciństwa. Po jej otwarciu widziało się ogromny dom, w którego okna można było zajrzeć i podglądać życie mieszkańców. Pozycja Elizabeth Noble to coś podobnego, z tym że jest przeznaczona dla nieco starszych czytelników.

Nowy Jork, Upper East Side, Manhattan. Kamienica z czerwoną markizą i jej mieszkańcy. Hall, winda, klatka schodowa i drzwi do mieszkań w których egzystują ludzie. Same ciekawe i barwne charaktery. Wydawać by się mogło, że jest to wspaniały materiał na interesującą opowieść. Niestety - autorka trochę przedobrzyła. Zbyt wiele nieszczęść rozegrało się pod tym dachem. Podczas lektury czytającemu może się wydawać, że nie ma do czynienia ze "znakomitą powieścią obyczajową" jak rekomenduje to nam okładka, a raczej z dziełem utrzymanym w konwencji dramatu ! Trudno uwierzyć, że takie nagromadzenie pecha w krótkim czasie jest możliwe. Po kilku pierwszych...