Dziewczyna z sąsiedztwa

Anna Rajca-Salata
Nowy Jork uczucia kamienica życie

więcej Więcej

3/2018

Kiedys czytywałam obyczajówki namiętnie, aktualnie nie jest to mój literacki target. Jednak od czasu do czasu człowiek potrzebuje wytchnienia od śledztw, morderstw, autopsji, złok, krwi etc.
Z tego wlasnie powodu sięgnełam po zakupioną już dośc dawno i kurzącą się na półce książkę.
Czy po lekturze uważam, że byl to czas stracony? Absolutnie nie! O dziwo wciągnela...

Ta książka sprawie, że zechcesz się przespacerować po nowojorskim Central Parku. A przy okazji zajrzeć do kamienicy nieopodal, zamieszkiwanej przez grupę ludzi, których poznasz podczas czytania. Nie wszystkich zastaniesz. Niektórzy wyjechali, inni zmarli, inni pewnie się przeprowadzą. Ale ich historie, opowiedziane na wielu stronach, sprawiają, że te postacie, choć...

Moim zdaniem bardzo udana powieść obyczajowa opowiadająca o losach mieszkańców pewnej kamienicy. Losy tych ludzi są nieraz zabawne a czasem tragiczne i wzajemnie się splatają oddziałujac na siebie.Mozna chwilami trochę się pogubić, bo pisana z perspektywy wielu bohaterów, ale czyta się przyjemnie. Polecam:-)

Takie tam babskie czytadło,podobno o przeciętnym życiu w typowej kamienicy na Manhattanie.Czyta się taką książkę i prawie natychmiast zapomina,bo niczym nas nie porusza i nie skłania do żadnego myślenia.

Na odstresowanie.

Tzw. literatura kobieca w bardzo dobrym wydaniu. Sprawnie napisana, ciepła i wzruszająca opowieść o mieszkańcach pewnej kamienicy w Nowym Jorku. To ciekawa galeria postaci (tak, postaci, a nie tylko typów!) z interesującymi życiorysami.
Nie tylko dla wielbicielek gatunku.

"Dziewczyna z sąsiedztwa" to jedna z wielu książek wypożyczona przeze mnie w miejskiej bibliotece. Przy takiej ilości książek do wyboru, dana pozycja musi na prawdę mnie czymś zainteresować. Przyznaję się, że tytuł początkowo skojarzył mi się z filmem, który nic z tą pozycją wspólnego nie ma. Po przeczytaniu opisu miałam nadzieję na lekką powieść, odpowiednią na letnie czy...

Świetnie napisana powieść obyczajowa, od której trudno się oderwać. Nowy Jork, dzielnica Upper East Side, piętrowa kamienica, którą zamieszkują liczne osoby - samotne, z rodzinami, jest nawet para gejów. Są to postacie bardzo kolorowe, ich losy przedstawione są w sposób bardzo realistyczny, są nawet epizody tragiczne. Zdecydowanie godna polecenia.

Wzruszająca historia o ludziach zamieszkujących nowojorską kamienicę. Poznajemy stopniowo poszczególnych sąsiadów oraz ich życie. Widzimy jak się zmieniają pod wpływem różnych wydarzeń. Dobrze napisana, pełna uczuć książka, którą warto przeczytać w jesienny deszczowy wieczór.

Całkiem fajna ksiazka, lekka, miła i przyjemna :-)

• Nowy Jork
  • 2014
  • Z biblioteki
  • Chcę w prezencie
  • 2012
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Dziewczyna z sąsiedztwa