Piasek w butach

Tłumaczenie: Mazan Maciejka
Wydawnictwo: Świat Książki
Barefoot

Wzruszająca powieść obyczajowa o sile kobiecej przyjaźni, pomagającej przetrwać trudne życiowe momenty, z akcją nad morzem podczas wakacji. Vicki, matka dwóch małych chłopców, jest poważnie chora. Jej siostra Brenda straciła właśnie pracę za romans ze studentem. I ch przyjaciółka Melanie jest w wymarzonej ciąży, lecz odkryła, że mąż ją zdradza. Wspólne lato nie zapowiada się więc wesoło. I wówc zas pojawia się Josh: dwudziestolatek z sąsiedztwa, który sprawia, że ich życie nabiera nowych barw, a kłopoty wydają się do pokonan ia... Optymistyczne przesłanie.

Paula | 2015-06-12
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 12 czerwca 2015

Wzruszająca i bardzo życiowa książka o życiu trzech kobiet. Życiu, które wydawać by się mogło, że legło w gruzach, że nie ma już nic co można by uratować, ale czasami trzeba coś obrócić w ruinę by móc zbudować na nowo. Pomimo tragicznych wydarzeń, które wstrząsnęły losem tych kobiet, książka jest bardzo pozytywna i optymistyczna. Warto przeczytać by przekonać się, że nic w życiu nie dzieję się bez przyczyny.

malwina | 2013-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2013

"Piasek w butach" moi drodzy patrzac na okladke ksiazki zrobilo mi sie niezwykoe cieplo, wspomnienie wakacji w te zimne jesienne wieczory.
Okladka glosi takze, ze jest to wzruszajaca, zabawna i slodko-gorzka historia.

Zabralam sie do czytania... historia 3 kobiet, przyjaciolek, ktora kazda z nich przezywa swoj horror. Vicki ma na koncie romans z wlasnym studentem, zniszczenie obrazu wartego bagatela pare milionow, jej siostra chora na raka pluc i przyjacioka Melanie ciezarna ze zdradzajacym ja mezem.
Wakacje w takim towarzystwie to nie wakacje, ktos by pomyslal, kazda z kobiet przezywa wielki dramat. A jednak kobiety to twarde istoty, o czym udowadnia nam autorka tejze ksiazki.
Piekna ksiazka o przyjazni sile milosci i wytrwaniu w dazeniu do celu, stawieniu czola najwiekszym przeciwnoscia.

Tytulowy piasek w butach tez ma znaczenie... Nie nie to niechodzi o zwykle chodzenie golymi stopkami po plazy... Naprawde warto przeczytac by dowiedziec sie jak te napozor ciezkie sytuacje sie...

Grażyna | 2015-04-26
Przeczytana: kwiecień 2015

Zgadzam się ,że to opowieść słodko-gorzka..Tylko ta prawda o mojej sąsiadce i zarazem koleżance w tym przypadku nie skończyła się dobrze.
Tu Vicki -wygrała z chorobą, i takie "zwycięstwa" napawają optymizmem - mimo tego ,że każdy kto zetknął się z tą chorobą (osobiście) twierdzi ,że ten wyrok,który wiadomo wisi nad każdym z nas u niego jest jakby w trybie przyśpieszonym.W związku z tym ,że niecały miesiąc temu moja koleżanka "przegrała" czytając książkę ten temat dla mnie tu okazał się najbardziej emocjonujący....Te inne historie to "pikuś" jak niektórzy twierdzą wobec życia ,zdrowia. Moim zdaniem z innymi sprawami,problemami poradzimy sobie ,oby było to zdrowie,którego sobie życzymy przy wszelakich okazjach...Nie będę oryginalna -życzę Wszystkim DUŻO ZDROWIA....

atram_78 | 2012-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2012

Piękna książka!
Prawdę głosi okładka : jest to rzeczywiście słodko- gorzka, wzruszająca i zabawna jednocześnie, dostarczająca wielu emocji historia.
Już zaopatrzyłam się w inne powieści tej autorki!

kajsa | 2011-07-29

Ciepła jak letnie słońce. O przyjaźni i relacjach międzyludzkich.

Audrey | 2013-08-14
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: lipiec 2013

Fajna powieść na wakacje i nie tylko. Jednocześnie słodka i gorzka zarazem - każda z trzech przyjaciółek zmaga się z innym problemem. Zdrada, choroba, zepsuta reputacja, wieczne pretensje i niesnaski... Możemy nie zgadzać się z ich poglądami i decyzjami, niektóre wątki są denerwujące, ale całość jest prawdziwym koktajlem życia. W końcu prawdziwa przyjaźń przezwycięża wszelkie trudności. Chwile wzruszenia gwarantowane :)

Natalia | 2016-02-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 18 lutego 2016

Książka ta opowiada o losach trzech kobiet i ich problemach, a jest ich bardzo dużo. Nie jest, to książka łatwa, lekka i radosna. Jest skomplikowana. Występuje tu wielu bohaterów i każdy z nich boryka się z wieloma trudnościami. Wszyscy mają problemy i to dość poważne.
Vicki jest żoną i matką, była szczęśliwa do czasu, gdy zapadła diagnoza z, którą nikt z jej bliskich sobie nie radzi, a najbardziej ona. Brenda, to jej siostra, która ma kłopoty zarówno w życiu prywatnym (sercowym) jak i zawodowym, gdzie ważą się jej losy.Natomiast, Melanie jest w długo upragnionej ciąży, lecz równocześnie dowiaduję się, że jej mąż ma romans. Jest też Ted, mąż Vicki, który jest przerażony całą sytuacją. Ważną rolę odegrała tu postać dwudziestojednoletniego, Josha, który wniósł w życie każdej z tych osób coś nowego. Wyjazd na wyspę ma być, dla każdej z kobiet ma być odpoczynkiem, zapomnieniem, nadzieją, ucieczką... Jednak życie jak, to życie zaskakuję każdą z nich .
Opowieść jest bardzo...

lacerta | 2012-05-06
Na półkach: Przeczytane, Chcę mieć
Przeczytana: 06 maja 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo dobra książka i rzeczywiście nie można się od niej oderwać. Losy bohaterek wciągają jak w żadnej innej książce. Miałam wrażenie jakbym znała te kobiety.

Vicki przypomina mi trochę moją mamę. Pomimo swoich problemów zawsze patrzy na innych i opiekuje się nimi.
Polubiłam Brende. Wydaje się być przebojowa i pewna siebie, a tak naprawdę też ma problemy tylko, że o nich nie mówi.
Josh był taką wisienką na torcie tej powieści.
Za to Melani najbardzej mnie irytowała. Zwracała na siebie największą uwagę swoimi problemami i zdarzało się jej być straszną hipokrytką. Potępiała Brendę, a później robiła praktycznie to samo, jak sprawa z Joshem.

Książka wspaniała, mi poleciła ją pani w bibliotece, a teraz ja mogę polecić ją innym.

Ivon | 2014-03-25
Przeczytana: 01 stycznia 2012

Książka Elin Hilderbrand "Piasek w butach" to powieść, która wzbudza w Nas wachlarz emocji. Od radości po gorzki smutek. Każda z trzech bohaterek zmaga się z innym problemem i każda z nich ma w sobie siłę by stawić czoła przeciwnościom losu. Ta powieść to miłość, która wystawiana jest na próbę. Miłość w chorobie i zdrowiu. Miłość zawiedziona, zdradzona ale odzyskana dzięki nowemu życiu rozwijającemu się pod sercem matki oraz oczywiście przyjaźnie. Stare, na których możemy zawsze polegać oraz te całkiem nowe, dające świeże spojrzenie na świat i otaczające nas sprawy. Książka ma optymistyczne przesłanie i zachęcam do jej przeczytania. Sądzę, że powieść przypadnie do gustu szczególnie paniom ;). Jednym zdaniem Kobiety na zakręcie (życiowym).

Monika | 2012-10-20
Przeczytana: 19 października 2012

Ksiązka wzruszająca , poruszajaca , z poczuciem humoru. Dwie siostry z przyjaciółką postanawiają wyjechac na wspólne wakacje. Każda z nich przezywa swoje problemy. Rak , ciąża , zdrada małżeńska , romans z młodszym.........czy wszystko sie ułoży dowiecie się jak przeczytacie. Polecam jak najbardziej :)