Siostry

Wydawnictwo: Sonia Draga
8391913104

Inne wydania

Współczesna, ciepła, pełna humoru baśń. 28-letnia Maggie Feller przykłada ogromną wagę do swojego wyglądu, zgrabnym ciałem toruje sobie drogę życiową. Żyjąc wciąż marzeniami o wielkiej karierze gwiazdy podejmuje kolejne nieudane próby znalezienia stałej pracy. Starsza siostra, Rose, jest jej zupełnym przeciwieństwem: inteligentna, wykształcona, robi karierę prawniczą w wielkiej firmie. Jedyne, co łączy obie siostry to wspólne dzieciństwo i nienawiść do macochy. Gdy Maggie traci kolejną pracę i zostaje wyrzucona z mieszkania, Rose przyjmuje ją pod swój dach. Po kilku tygodniach wypełnionych ciągłymi kłótnami dochodzi do burzliwego rozstania. Życie obu sióstr ulega diametralnym zmianom.

lacerta | 2012-06-17
Na półkach: Zekranizowane, Przeczytane
Przeczytana: 16 czerwca 2012

Lekka książka, szybko się ją czyta. W pewnych fragmentach zaskakująca, czasami zabawna, czasami smutna. Spodobało mi się, ze obie siostry są zupełnie inne, ale żadna tak naprawdę nie jest wyidealizowana przez autorkę.

malwina | 2012-05-10
Przeczytana: listopad 2008

fajnie z humorem opisane zycie i perypetie dwoch bardzo rozniacych sie od siebie siostr... jednak milosc siostrzana wszystko przezwyciezy

Wiola | 2016-05-19
Przeczytana: 19 maja 2016

Jest to druga książka tej autorki, którą czytam. Niestety kolejny raz książka mnie nie porwała. Uważam, że pod względem bohaterów jest bardzo podobna do jej poprzedniej książki pt. "Przyjaciółki na zawsze".
Powieść sama w sobie nie jest zła. Przedstawia ciekawe relacje rodzinne, które nie zawsze są łatwe i nie zawsze się wszystko układa tak jak w dobrych bajkach. Jednak mimo to czegoś mi w tej historii zabrakło... Sama nie wiem czego- może jakiegoś elementu zaskoczenia? Wszystko wydaje się takie prezwidywalne, łatwo domyślić się co się stanie za chwilę czy w następnym rozdziale.
Autorka pisze w lekki i przyjemny sposób. Nie jest to na pewno ciężka lektura ani męcząca ale też nie porywa tak jak niektóre powieści, od których aż ciężko się oderwać mimo późnej godziny w nocy:P

isabelle142 | 2013-09-06
Przeczytana: 06 września 2013

Spotkałam się już raz z twórczością tej autorki, w książce 'Kłamstwo z rozsądku', z której treści w sumie niestety nic nie pamiętam, więc nie mogę ich porównywać. O czym jest książka 'Siostry'? O miłości. Przyjaźni. Zdradzie. Przebaczaniu. Rodzinnych więziach. Poszukiwaniu życiowej drogi i szczęścia. O metamorfozach. Wyrachowaniu. Współczuciu. Trudnym dzieciństwie. O utracie bliskiej osoby. Powieść skłania czytelnika do zastanowienia się nad własnym życiem, nad tym, co pragnie się w życiu robić, nad relacjami z innymi ludźmi.
Narracja prowadzona jest w trzeciej osobie, lecz niejako trójtorowo - z perspektywy Maggie, Rose i Elli, która jest... No, nie będę wszystkiego zdradzać :) Czyta się ją całkiem dobrze, choć niekoniecznie szybko. Jej objętość to nieco ponad 400 stron. Nie podoba mi się okładka - nieciekawa, niezbyt estetyczna i mało zachęcająca. Podział na 60 rozdziałów na plus - im więcej, a co za tym idzie - krótsze, tym dla mnie lepiej. Czy warto - zdecydujcie sami :)

Alicja | 2011-07-04
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 04 lipca 2011

Z przyjemnością przeczytałam, chciałabym obejrzeć też film (to przez Shirley Maclaine). A najbardziej podobał mi się pomysł z zapoznaniem bohaterki tej książki z Connie z "Kochając większą kobietę"

wiejskifilozof | 2012-09-13

Miła bajeczka , o tym jak można znaleźć miłość , zawsze i wszędzie . Troszkę wzrusza .

popiszsieplay | 2016-09-02
Przeczytana: 22 września 2015

Humorystyczna opowieść o dwóch siostrach, różniących się praktycznie wszystkim: wygląd, zachowanie, podejście do życia, związków...
Niestety mam wrażenie, że jej potencjał został zmarnowany. Książka dobra na wolny wieczór. Pozwala oderwać się od trosk codzienności.

"Ale wiesz, jak to jest. Gonisz za niewłaściwym facetem aż do ostatniego tchu i wtedy okazuje się, że ten właściwy był cały czas na miejscu, czekając na Ciebie."
"Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku."

Ata77 | 2014-05-03
Przeczytana: 02 maja 2014

Do połowy było nieźle, druga połowa to dla mnie na siłę przedłużanie agonii, nieco głupawe rozwinięcie pewnych wątków, mało życiowe rozwiązanie i najgorsze jest to, że na końcu poczucie: to chyba strata czasu była. Autorce daję jeszcze szansę.

Lucyna Wiśniewska | 2014-04-11
Przeczytana: 10 kwietnia 2014

Książka bardzo mi się podobała. No może momentami denerwowała mnie postać Maggie ;) Ogólnie książka zasługuje na dużego plusa.

alinap | 2015-08-30
Przeczytana: 26 sierpnia 2015

Książka jest ciekawa, pokazuje , że jednak coś łączy babcie z wnukami a także przedstawia więzi miedzy siostrami.