To, co chcę przekazać moim córkom

Tłumaczenie: Hanna Pawlikowska-Gannon
Wydawnictwo: Muza
Things I want My Dauthers to Know
978-83-7495-755-7
strata, matka, rodzina
MoWi

Kiedy Barbara uświadamia sobie, że jej czas dobiega końca, pisze listy do swoich czterech córek, wiedząc, że będą musiały przeżywać wzloty i upadki bez jej pomocy. Zastanawia się, jak może je zostawić, kiedy nie zakończyły jeszcze procesu dorastania. Na przykład Lisa przekroczyła już trzydziestkę, a nie potrafi się zaangażować w żaden związek; albo Jennifer w pułapce umierającego małżeństwa jest tak skryta, że wręcz rozsadzają ją te sekrety.

Dwudziestoparoletnia Amanda jest podróżniczką, zawsze zdystansowaną wobec reszty rodziny. No i Hannah. Dorastająca nastolatka w obliczu rozstania z uwielbianą matką. Jednak czerpiąc z mądrości zawartej w listach Barbary, córki mogą łatwiej pogodzić się ze stratą. A może akceptując żałobę zyskają swobodę i radość życia, pełną miłości i pasji, na jakie wszystkie zasługują?

Ciekawy obraz współczesnej Anglii, doskonała opowieść o rodzinie, przyjaciołach i o wspaniałych, bezgranicznych możliwościach życia.

Klameczka | 2015-05-07
Przeczytana: 07 maja 2015

Nie wiem dlaczego, ale bardzo mnie ta książka "wymęczyła". Nie wiem czy to było spowodowane zadaniami, zbyt długie. Czy może tym, że czytałam i czytałam i czytałam.... Zbyt długa.

Katarzyna Wójtowicz | 2013-07-30
Przeczytana: 28 lipca 2013

Jeśli czytelnik jest wrażliwy, książka wywołuje sporo emocji i pozwala na chwilę zadumy nad własnym życiem. Rozwinięcie bardzo przyjemne, lekkie, w sam raz na relaks na plaży.

mephalisko | 2012-09-10
Na półkach: Przeczytane, Sympatyczne