Elżbieta 
Nauczyłam się czytać już w wieku 5 lat.Szkoda,że wtedy nie było LC,bo byłam by tu już lat ho,ho,ho i jeszcze trochę.A jestem od czerwca 2014r.
status: Czytelnik, ostatnio widziany 1 godzinę temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-09-17 09:44:05
Ma nowego znajomego: Rocinka
 
2018-09-14 16:45:11
Ma nowego znajomego: Olena
 
2018-09-09 09:25:32
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-08 15:25:31
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-09-07 12:14:38
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Seria: Poza serią
 
2018-08-29 14:15:22
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Taka naiwna bajeczka a urzekła mnie już od pierwszych zdań. To chyba ze względu na swoją bezpretensjonalność i humor. Stosownie do tytułu jest ciepła, optymistyczna i czyta się ją lekko. Książka akurat na ostatnie dni wakacji, kiedy to jesień jest już tuż,tuż za progiem. A kysz, powiedzmy zatem widmu jesiennego smutku i depresji i przegońmy je czytając teraz takie właśnie książki!

 
2018-08-24 09:08:56
Ma nowego znajomego: Black-Beauty
 
2018-08-23 16:09:09
Ma nowego znajomego: Aneta
 
2018-08-22 13:37:11
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Uważam tą książkę za świetną pozycję popularyzującą naszą historię. Dla mnie, osoby która ją zna tylko ze szkoły, ewentualnie z filmów czy popularnych powieści historycznych, ta książka jest wspaniałą skarbnicą wiedzy o latach panowania ostatnich Jagiellonów. Zdaję sobie sprawę z tego, że autor ( przyznając, że nie jest to praca naukowa) ubarwił niektóre wydarzenia ( wobec braku materiałów... Uważam tą książkę za świetną pozycję popularyzującą naszą historię. Dla mnie, osoby która ją zna tylko ze szkoły, ewentualnie z filmów czy popularnych powieści historycznych, ta książka jest wspaniałą skarbnicą wiedzy o latach panowania ostatnich Jagiellonów. Zdaję sobie sprawę z tego, że autor ( przyznając, że nie jest to praca naukowa) ubarwił niektóre wydarzenia ( wobec braku materiałów historycznych) swoimi wyobrażeniami o tym jak mogły wyglądać, co w moim odczuciu wcale nie umniejszyło zalet tej książki, a wręcz przeciwnie wzbudziło moje czytelnicze emocje i skłoniło do przemyśleń. Czytało się ją lotem błyskawicy. Pochłonęłam ją w ciągu dwóch dni, chociaż planowałam czytać dłużej, bo nie mogłam się od niej oderwać. A książka liczy sobie ok 500 stron. Uważam, że tak właśnie powinny być napisane wszystkie książki historyczne, żeby przyciągnąć szarego czytelnika - nie historyka i zainteresować naszymi dziejami. Zatem nie mogę ocenić jej na mniej niż 9 punktów. I życzę sobie by czytać tak napisanych książek o naszej historii jak najwięcej.

pokaż więcej

 
2018-08-16 20:50:42
Ma nowego znajomego: Łukaszo
 
2018-08-16 17:57:57
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-15 20:37:38
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

To nie pierwsza książka Barnesa w której z powodzeniem łączy dwie formy literackie, powieść i esej. A zatem, pierwsza część to powieść o niekonwencjonalnej miłości młodego dziewiętnastoletniego chłopca i czterdziestoośmioletniej kobiety. A to oczywiście tylko punkt wyjścia by w dalszej części książki napisać esej, naturalnie o tej najważniejszej w życiu miłości i jej ogromnym wpływie na dalsze... To nie pierwsza książka Barnesa w której z powodzeniem łączy dwie formy literackie, powieść i esej. A zatem, pierwsza część to powieść o niekonwencjonalnej miłości młodego dziewiętnastoletniego chłopca i czterdziestoośmioletniej kobiety. A to oczywiście tylko punkt wyjścia by w dalszej części książki napisać esej, naturalnie o tej najważniejszej w życiu miłości i jej ogromnym wpływie na dalsze życie. Nic nowego. Miłość była ,jest i będzie centralną częścią naszego życia. Jeśli ktoś tego uznaje to ma problem. Czytałam książkę już tydzień temu i teraz prawdę mówiąc, poza historią samego związku, niewiele już pamiętam z tych rozważań pisarza by podjąć się oceny czy polemiki z jego refleksjami. Chociaż z wielką przyjemnością dałam się mu wodzić po manowcach jego myśli. Z perspektywy tygodnia pamiętam natomiast, że wcale nie szokowała mnie w tym związku różnica wieku, a raczej raził brak autentycznie czystej namiętności. A może to taka angielska powściągliwość z lat sześćdziesiątych powstrzymała autora przed zbytnim podniesieniem temperatury uczuć tego związku. Uwielbiam elegancki styl pisania i klasę Barnesa. Może ta książka nie wprawiła mnie w jakiś szczególny zachwyt, nie mniej sprawiła dużą przyjemność.

pokaż więcej

 
2018-08-08 14:55:36
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Arcydzieła
Autor:

Urzekło mnie zdanie z tej książki wypowiedziane przez jednego z bohaterów :„ Nigdy przedtem nie zdawałem sobie sprawy, że z chorobą umysłową wiąże się władza. Pomyśl : im bardziej człowiek pomylony tym więcej może mieć władzy, na przykład Hitler”. Przykłady pasujące można by w tym miejscu oczywiście mnożyć. Ja by jeszcze dopowiedziała, że u większości władza wręcz powoduje chorobę umysłową.... Urzekło mnie zdanie z tej książki wypowiedziane przez jednego z bohaterów :„ Nigdy przedtem nie zdawałem sobie sprawy, że z chorobą umysłową wiąże się władza. Pomyśl : im bardziej człowiek pomylony tym więcej może mieć władzy, na przykład Hitler”. Przykłady pasujące można by w tym miejscu oczywiście mnożyć. Ja by jeszcze dopowiedziała, że u większości władza wręcz powoduje chorobę umysłową. Ale to już temat rzeka, dobry dla psychologów, psychiatrów, a przede wszystkim dla polityków. Na temat tej książki napisano już chyba prawie wszystko i nakręcono wspaniały, oskarowy film. Oczywiście widziałam, a jakże by inaczej. Trudno mi zatem napisać tu coś oryginalnego ponad to, że jest ona wspaniałym hymnem na cześć wolności i niezależności. To arcydzieło ponadczasowe.

pokaż więcej

 
2018-08-07 07:37:03
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-08-07 07:36:44
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
Moja biblioteczka
855 173 10095
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (141)

Ulubieni autorzy (10)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (18)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd