Star Wars - Powrót Jedi

83-7060-107-3
Star Wars, Interart, Jedi
Lily

Inne wydania

Nadchodzi czas rozstrzygającego starcia z siłami Imperium. Han Solo, uwolniony z łap Jabby du Hutt, dołącza do floty Rebeliantów, by wziąć udział w walce przeciwko drugiej Gwieździe Śmierci, a Luke Skywalker staje do ostatecznego pojedynku z lordem Vaderem.

Marcin | 2015-11-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 26 listopada 2015

Klasyka Gwiezdnych Wojen. Polecam każdemu... dałbym więcej gwiazdek ale uważam że za szybko sie tu wszystko dzieje, i jest to tak naprawde jedyna wada tej książki.

Proteus | 2016-03-01

Informacja Techniczna Posiadacza: Wydawnictwo AMBER - 2016. Wydanie III. Przekład Piotr W. Cholewa.

Koneser_Klasyki | 2014-12-04

Absolutny Geniusz!!!!!

red | 2016-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Pominąłem opinię do epizodu V. Celowo. Musiałbym po prostu powtórzyć wpisy z poprzednich części. Pod VI w zasadzie też ale całej serii podsumowanie się należy. Jest ciekawie, nawet wciągająco ale niestety nadal to literatura post filmowa. Jak piszą inni głównie dla fanów sagi i jeżeli ktoś nie oglądał to wyobraźnia może mieć problem z wizualizacją niektórych scen. Niemniej jednak całość czyta się gładko i przyjemnie, najważniejsze, że nadaje się do czytania. Duży plus: każdą książkę napisał(przetworzył)* inny autor więc punkty widzenia i style można sobie porównać i wybrać ten, który mógłby jeszcze raz napisać(przetworzyć)* całość. Może byłoby ciekawie. Ogólnie jest to do polecenia chociaż niekoniecznie na siłę i każdemu. Spróbujcie...

*właściwą formę można sobie wybrać

buraukkaforesee | 2013-03-04
Przeczytana: 04 marca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie zgadzam się, że książka zawsze jest lepsza od filmu. A już szczególnie w przypadku star warsa, gdzie bez walk na miecze świetlne, czy statków kosmicznych mknących po ekranie a jedynie z kiepsko złożonymi do kupy słowami(to tylko moje zdanie) na kartkach papieru dzieło to nie ma takiej wartości i nie jest zbyt zajmujące. Nie polecam.

| 2011-05-02
Przeczytana: grudzień 2010

Film jest lepszy, książka taka sobie... Gdybym nie oglądała "Powrotu Jedi", chyba nie potrafiłabym sobie wyobrazić wydarzeń czytając książkę.

| 2012-08-24
Przeczytana: 01 sierpnia 2012

| 2010-08-29
Przeczytana: maj 2010

uwielbiam i książkę, i film.

August | 2016-01-27
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 27 stycznia 2016

Klasyka sience fiction. Polecam każdemu fanowi Star Wars.

Proteus | 2015-12-29

Informacja Techniczna Posiadacza: Wydawnictwo AMBER - 1997. Wydanie I. Przekład Piotr Cholewa.