Star Wars - Powrót Jedi

83-7060-107-3
Star Wars, Interart, Jedi
Lily

Inne wydania

Nadchodzi czas rozstrzygającego starcia z siłami Imperium. Han Solo, uwolniony z łap Jabby du Hutt, dołącza do floty Rebeliantów, by wziąć udział w walce przeciwko drugiej Gwieździe Śmierci, a Luke Skywalker staje do ostatecznego pojedynku z lordem Vaderem.

Marcin | 2015-11-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 26 listopada 2015

Klasyka Gwiezdnych Wojen. Polecam każdemu... dałbym więcej gwiazdek ale uważam że za szybko sie tu wszystko dzieje, i jest to tak naprawde jedyna wada tej książki.

karpatkadobra | 2017-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2017

Moc to równowaga, a także wielka odpowiedzialność. Moc jest początkiem jak i końcem. Stanowi o życiu i śmierci. Ta potężna do końca niezrozumiana siła zrodziła wszelką egzystencję we Wszechświecie. Na tkance jej energii zrodziły się fundamentalne prawa rządzące Galaktyką. Moc nie jest ani zła ani dobra. Jej natura jest obojętna, a to czy i jak wykorzystają ją oczekujący coś od niej adepci, zależy już tylko od nich samych. Póki nie pojawiła się pierwsza Inteligenta Istota, która nie odkryła, że Moc istnieje i można ją wykorzystać do swoich celów w opętańczy sposób, w całej rozległej przestrzeni wszechobecny był spokój. Ta siła była tylko czymś wiecznym. Po prostu, stanowiła o możliwym istnieniu. Lecz tylko do czasu, do momentu, w którym objętą ją w ramy religii, w ramy nieskończonego bóstwa i zaczęto studiować jej całą naturę. W końcu musieli narodzić się Sithowie i przeciwstawni do nich rycerze Jedi. W tej całej kipieli Wszechświata rozwijały się Cywilizacje. Myślące, czujące...

Proteus | 2016-03-01

Informacja Techniczna Posiadacza: Wydawnictwo AMBER - 2016. Wydanie III. Przekład Piotr W. Cholewa.

Koneser_Klasyki | 2014-12-04

Absolutny Geniusz!!!!!

red | 2016-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Pominąłem opinię do epizodu V. Celowo. Musiałbym po prostu powtórzyć wpisy z poprzednich części. Pod VI w zasadzie też ale całej serii podsumowanie się należy. Jest ciekawie, nawet wciągająco ale niestety nadal to literatura post filmowa. Jak piszą inni głównie dla fanów sagi i jeżeli ktoś nie oglądał to wyobraźnia może mieć problem z wizualizacją niektórych scen. Niemniej jednak całość czyta się gładko i przyjemnie, najważniejsze, że nadaje się do czytania. Duży plus: każdą książkę napisał(przetworzył)* inny autor więc punkty widzenia i style można sobie porównać i wybrać ten, który mógłby jeszcze raz napisać(przetworzyć)* całość. Może byłoby ciekawie. Ogólnie jest to do polecenia chociaż niekoniecznie na siłę i każdemu. Spróbujcie...

*właściwą formę można sobie wybrać

buraukkaforesee | 2013-03-04
Przeczytana: 04 marca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie zgadzam się, że książka zawsze jest lepsza od filmu. A już szczególnie w przypadku star warsa, gdzie bez walk na miecze świetlne, czy statków kosmicznych mknących po ekranie a jedynie z kiepsko złożonymi do kupy słowami(to tylko moje zdanie) na kartkach papieru dzieło to nie ma takiej wartości i nie jest zbyt zajmujące. Nie polecam.

| 2011-05-02
Przeczytana: grudzień 2010

Film jest lepszy, książka taka sobie... Gdybym nie oglądała "Powrotu Jedi", chyba nie potrafiłabym sobie wyobrazić wydarzeń czytając książkę.

| 2012-08-24
Przeczytana: 01 sierpnia 2012

August | 2016-01-27
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 27 stycznia 2016

Klasyka sience fiction. Polecam każdemu fanowi Star Wars.

| 2010-08-29
Przeczytana: maj 2010

uwielbiam i książkę, i film.