978-83-245-8630-1

Po raz pierwszy po polsku: trzy największe przygody słynnego archeologa i poszukiwacza skarbów w wersji książkowej, w jednym tomie! Indiana Jones i Poszukiwacze zaginionej Arki, Indiana Jones i świątynia zagłady, Indiana Jones i Ostatnia Krucjata. Wspaniała okazja, by odświeżyć znajomość ze starym dobrym Indym lub spotkać go po raz pierwszy i na zawsze ulec jego urokowi.

źródło opisu: okładka ksiażki

Bardzo ciekawe przygody słynnego Archeologa Indiana Jones poszukiwacza skarbów pełne przygód, niebezpiecznych gonitw i ucieczek wspaniała, poruszająca książka przyjemnie się czyta.

Alesa | 2011-07-22
Przeczytana: 21 lipca 2011

Będąc wielką fanką filmów z Indianą, nie mogłam przejść obojętnie obok tej książki. Z niecierpliwością czekałam kiedy wreszcie zacznę ją czytać i wniknę w świat niebezpiecznych przygód, pogoni, ucieczek, walk z biczem i pokonywania zła. Po obejrzeniu wszystkich filmów liczyłam na coś równie interesującego ale podanego w troszkę inny sposób, mianowicie w rozbudowane opisy miejsc akcji i przeżyć bohaterów, których nie można znaleźć w filmie. Niestety się przeliczyłam, ponieważ książka jest dokładnym odzwierciedleniem filmów. Po przeczytaniu 'Poszukiwaczy Zaginionej Arki' oraz 'Świątyni Zagłady' stwierdziłam że dalsza lektura nie ma sensu, jako że wszystko, słowo w słowo i punkt po punkcie jest identyczne, tak jak pokazał to Steven Spielberg. Niemniej jednak, książka może być interesującą pozycją dla osób które spotykają pana Jonesa po raz pierwszy, nie zapoznawszy się jeszcze z filmem.

comboometga | 2014-05-27
Przeczytana: 27 maja 2014

W końcu uporałam się z tą cegłą!
Nie chcę przez to powiedzieć,że była nudna i okropna ale niestety przez szkołę jakoś wypadły mi na nią prawie dwa miesiące.
Książka była naprawdę świetnie napisana i zachwyciła mnie(pomijając gdzieniegdzie drobne błędy w wydruku).
Historie co prawda były przedstawione tak jak w filmie ale w nim nie było ukazanych niektórych scen jak np. do czegoś doszło i czemu.
W książce było to wszystko jasno wyjaśnione i po jej przeczytaniu będzie można lepiej zrozumieć filmy.
Napisana była językiem prostym i pismo miała dość duże,co nie znaczy,że jest banalna.Wręcz przeciwnie.
Naprawdę polecam

anna | 2016-03-17

Jak lubię Indianę Jones'a to uważam, że książki spisane na podstawie filmów nigdy dobrze nie wychodzą i tam jest i w tym przypadku; jednak inne książki o Indiana Jones'ie są super.

Rafał | 2011-11-23
Przeczytana: sierpień 2011

Nikomu nie trzeba specjalnie przedstawiać Indiego i jego świata wypełnionego nieprzewidzianymi historiami z najodleglejszych zakątków świata. Książka jest pierwszą, która wprowadziła mnie do opowieści o odważnym archeologu. Czyta się bardzo płynnie, pisana językiem niewymagającym dłuższych analiz. Co tu dużo pisać... jest to podstawowa pozycja dla osób preferujących w książkach przygodowych. Z przyjemnością sięgnę w wolnym czasie po resztę opowieści z serii Indiany Jonesa.

Młodzieniec | 2014-01-11
Przeczytana: 2011 rok

Zaznaczyłem, że jest przeczytana, jednak chyba nie jest mi dane ją przeczytać .. Ilekroć zabieram się za jej lekturę to kończy się na 50-100 stronach .. Po prostu nie daję rady :( może to ze mną jest coś nie tak ..

Jjolka | 2012-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2012

Z niecierpliwością sięgnęłam po książkę. Niestety jak to często bywa pisanie książek na podstawie filmów spłaszcza historię nie wnosząc nic nowego. Na dodatek opisy przeżyć (nie do przeżycia) bohatera są według mnie niewiarygodne.

Lidka | 2013-05-26

Pierwsza część po prostu tragiczna, druga i trzecia były lepsze, ale niewiele.

Quee | 2010-12-27

Hm... fajnie się czytało :)

KRASIK007 | 2012-07-06

o jezu!