Moc Wyzwolona

Wydawnictwo: Amber

Czarny Lord Sithów, Darth Vader, wierny sługa Imperatora, szkoli potajemnie ucznia. zleca Starkillerowi coraz trudniejsze zadania, przygotowując go do wykonania ostatecznego rozkazu: obalenia samego Imperatora. Vader nie przeczuwa jednak, że posłuszny mu przez lata uczeń wybierze własną drogę, a jego duszy nie zniewoli Ciemna Strona Mocy...

Marcin | 2017-01-03
Na półkach: Przeczytane, STAR WARS
Przeczytana: 24 września 2016

Czytając czułem się trochę jakbym dosłownie grał w grę (książka na podst. gry) i przechodził misje wg ścisłego scenariusza...bohater skakał to tu to tam...mimo wszystko dobrze się czytało...

Daniel | 2016-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2016

Całkiem dobrze czytało mi się tę pozycję. Problem, za który obniżam punkty, to to, że nie do końca zgadzała się z uniwersum Gwiezdnych Wojen (było dość blisko, ale jednak odczułem rozbieżność zdarzeń 2-3 lat), co wywołało u mnie negatywne odczucia.

Według mnie książka opowiada genialną historię. Kilka niezłych wątków, barwnych postaci a szczególnie podróż głównego bohatera. Niestety cały urok czytania rozbił się o styl napisania książki (być może polskie tłumaczenie). Przez ciągłe powtórzenia męczyłem tę książke kilkanascie dni... dawno ksiażka mnie tak nie wymęczyła. Ogólna ocena jak dla mnie 7, historia 10, styl -3 :)

Jakub Pras | 2014-08-25

Świetna postać, wspaniała historia, uwielbiam takie książki, poszerzające fabułę i przypominające przeżycia z gry

Michał Omelaniuk | 2014-08-09

Świetna opowieść wnoszaca dużo informacji o jeszcze niedawno mało znanym nam okresie,, Dark Times "

Suizei | 2013-05-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Star Wars

Nie ma żadnych wątpliwości. Jak dla mnie tematyka Sithów była najciekawszą w całych Gwiezdnych Wojnach. Ciekawiły mnie motywy ich działania. W teorii powinni być wyżej od Jedi. Jak było każdy wie. Do tego pojawia się tutaj fantastyczna postać jaką jest Darth Vader. Wbrew temu co mogliśmy myśleć, nie jest zapatrzony w swego mentora, coś knuje.
Cała historia jest bardzo ciekawa i niespotykana. Ilość stron jest skromna, dzięki temu akcji jest sporo. Książka posiada jeden mankament. Nie czułem w niej Mocy, obecnych w innych pozycjach, czy samym filmie. Walki nie są tak intrygujące jak powinny, dialogi nie powalają. Pomimo tego cieszę się, że miałem przyjemność przeczytać Moc Wyzwoloną. Jesteśmy świadkami niespotykanej historii, o bardzo ciekawych bohaterach, intrygującej fabule i dobrym zakończeniu, który wpływa delikatnie na nasze emocje.
Polecam!

Bodzio13 | 2012-04-22
Przeczytana: 21 kwietnia 2012

Bardzo mi się podoba ta książka. Acz muszę przyznać, że koniec trochę smutny. Troszkę mi się chciało płakać. Ale i tak bardzo polecam.

Ciężko mi ocenić tę książkę. Z jednej strony historia jest ciekawa, a motyw utworzenia Rebelii fascynujący, to często czułem, że autor nie bardzo potrafi odnaleźć się w opisie walk. Miało się wrażenie momentami, że zbyt mocno na fabule odcisnął swoje piętno fakt, że jest to książka na podstawie gry. Stopniowo wraz z podążaniem dalej na kolejnych etapach podróży bohatera mamy coraz to więcej i coraz to silniejsze potwory których pokonanie autor załatwia jednym zdaniem. Poza tym jest nierówno i... nie czuć Mocy.
Po przeczytaniu książki zostało we mnie dużo niezwykłych emocji, ale było to głównie podyktowane tym, że utworzenie Rebelii i cały ten klimat bardzo mocno przeplatał i spajał Zemstę Sithów z Nową Nadzieją. Mogło być lepiej.