Medstar. Uzdrowicielka Jedi

Medstar 2. Jedi Healer
8324120106
Medstar, Uzdrowicielka, Jedi
dona

Drongar. Wciąż toczy się walka o opanowanie zbiorów boty, cudownej rośliny o leczniczych właściwościach. Bezcenny lek chce zdobyć także Czarne Słońce - przestępczy syndykat z Coruscant. Lekarze mobilnego szpitala polowego muszą nie tylko ratować życie obcych istot i klonów ludzi, lecz także zmierzyć się ze szpiegiem separatystów i zabójcą Czarnego Słońca.

Ta część jest wcale nie gorsza od poprzedniej, zdobyta z niemałym trudem!
Wiele rzeczy się komplikuje, nadciąga wielkie zniszczenie, do walki o botę gdzieś za kulisami walk w zasadzie do separatystów i republikanów dołącza Czarne Słońce i organizuje przemyt boty. Wiele się komplikuje gdy Barrissa ma mistyczny odlot i czuje Moc jak nigdy (niczym po ayahuasce). Przemyślenia wielu bohaterów kulminują się co świetnie zamyka ostatniego Medstara. Gdyby wyszedł trzeci Medstar z miłą chęcią bym go przeczytał!
Dobra robota!

Jest to wspaniała i wyróżniająca się książka z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Praktycznie nie ma tam walk na miecze świetlne czy bitew kosmicznych, części charakterystycznych dla tego uniwersum, ale to nie jest absolutnie minus! Wręcz przeciwnie! Wszystko tutaj skupia się wobec brudnej i brutalnej wojennej rzeczywistości ukazanej z punktu widzenia medyków i lekarzy polowych opiekujących się rannymi klonami. Jest oczywiście trochę Mocy wprowadzonej dzięki ciekawej postaci Jedi. Świetne dialogi i rozważania, ciekawa intryga, wciągająca fabuła i świetny styl - tyle można powiedzieć o tej genialnej dylogii!

Dominik | 2012-08-09

Dwie części 'Medstar' są świetnymi książkami, które nawiązują do 'Gwiezdnych Wojen'. Uwielbiam je obie bardzo mocno i polecam!

TSS | 2016-12-08
Przeczytana: 07 grudnia 2016