Spotkanie na Mimban

Wydawnictwo: Amber
Splinter on the Mind`s Eye
star wars
Drzewko

Tajną misję księżniczki Leii i Luke`a przerywa niespodziewanie wielka burza magnetyczna i awaria ich myśliwca. Rozbiwszy się na niezbadanej planecie Mimban, zdani są tylko na własne siły. Jedyną osobą, która potrafi umożliwić im wydostanie się z Mimban, jest Halla, obdarzona pewną formą Mocy. W zamian żąda jednak pomocy w zdobyciu kryształu Kaibura posiadającego właściwości zwiększania Mocy. Tymczasem tajemnica kryształu dociera również do Dartha Vadera. Rozpoczyna się dramatyczny wyścig, którego stawką są losy galaktyki.

Marcin | 2015-01-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 13 stycznia 2015

Niestety jedna z najsłabszych pozycji w serii Gwiezdnych Wojen, nawet Lord Vader jej nie pomógł...

Eufrozyna | 2013-09-06

Vader, który wpada w dziurę przez gapiostwo, to jest gwóźdź do trumny w jakiej spoczęła ta historia.

Nie dałem rady, zwyczajnie i po ludzku wysiadłem. Nuda, rozwlekłość i niespójność. Książka napisana za wcześnie, gdy uniwersum jeszcze niemal nie istniało.

Niespójność, mimo, że niezawiniona, razi, ale to fajtłapowatość Vadera oraz nędzny styl jest tu gwoździem do trumny.

Tomasz Błaszczak | 2016-06-20
Na półkach: Star Wars, Posiadam, Przeczytane

W momencie wydania, pozycja ta zrobiła furorę - była jedną z pierwszych powieści ze świata Gwiezdnych Wojen i na pewno przyłożyła się do późniejszego rozbudowania Expanded Universe. Niestety, jeśli czyta się ją po przeczytaniu wielu innych książek z tego uniwersum, magia znika. Tłumaczenie kuleje - jest np. Czarny Lord, ale wynika to bardziej z tego, że były to właśnie pierwsze tłumaczenia z tego uniwersum. Cała historia jest krótka i niewiele wnosi do późniejszych wydarzeń, przedstawionych w "Imperium kontratakuje".

Hubert | 2015-03-26
Na półkach: Gwiezdne Wojny, Przeczytane

Książka powstała po zanim do kin trafiło Imperium Kontratakuje - przez co to co się w niej dzieje, jacy są bohaterowie i co robią - czasem jest absurdalne i nie pasuje do uniwersum Gwiezdnych Wojen - tego jakie znamy. To też można brać na jej "obronę". Książka lekka krótka i szybko się czyta. Dla mnie ciekawsza niż książki Barbary Hambly.

kserkses | 2016-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przychylam się do innych opinii... W tej książce mocy nie było... No i Luke wraca ze świata zmarłych... A downloadnąć kumpli wielkoludów to już nie łaska... Ech... Nie bałdzo... Nie bałdzo... Książeczka.

ravenstag | 2011-03-28

To co zrobił Vader (każdy kto czytał wie) to jakiś... kabaret...

Nie polecam!

borys_ru | 2012-06-11
Przeczytana: 10 czerwca 2012

Książka napisana przed postaniem epizodów 5 i 6, oraz tym bardziej nowej trylogii, przez co nie ma w niej informacji w nich zawartych, Vadera można postrzelić, czy wymawia on nazwisko luka bez zająknięcia ze to jego syn, a na c3po nie zwraca uwagi. Jeżeli weźmiemy to pod uwagę uznamy ze co taki przeciętniaczek.

Daniel | 2015-07-18
Przeczytana: 15 lipca 2015

Minus, bo moim zdaniem jest niewłaściwie powiązana z resztą książek z sagi Star Wars, a bynajmniej czytając ją ja odniosłem takie wrażenie.

Girlinthemirror | 2011-07-22
Przeczytana: 13 lipca 2011

Nie tak dobre jak film i to powiedzenie "Na Moc!" trochę mi nie pasuje, ale ogólnie to może być.