Dwaj mężczyźni i ona

Wydawnictwo: IBIS
mężczyźni
Shirkus

Michał jest zafascynowany nową uczennicą swojego liceum – Gosią. Aby zdobyć jej uczucie, postanawia zrealizować desperacki plan, w który zostaje wmieszany brat dziewczyny. Miłość, rozczarowanie i zazdrość to uczucia, które po raz pierwszy pojawiają się w życiu tej trójki bohaterów…

Biedronka | 2013-07-02
Na półkach: 2013, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 01 lipca 2013

Taka... Taka nietypowa. Dziwne wydarzenia, które nigdy nie miałyby miejsca w normalnym życiu, a niby to powiastka obyczajowa. Pomieszane z poplątanym, bohaterowie niewyraźni jak szkice, no i w sumie dosyć nudne to wszystko. Niewiele widzę plusów.

czytamka | 2015-07-13
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone :)
Przeczytana: 26 maja 2015

Pierwsze myśli jakie pojawiają się w mojej głowie po usłyszeniu tego tytułu to - była krótka, raczej nudna, nieporywająca, ogólnie słaba.
Przeczytałam ją tylko dlatego, że musiałam na kółko z jęz. polskiego. Sama dobrowolnie bym po nią nie sięgnęła.

Moja nauczycielka kazała zwrócić uwagę na sposób pisania o miłości. Osobiście uważam, że jest wiele autorek(autorów) które(którzy) piszą o tym uczuciu o niebo lepiej. No ale cóż każdy ma inne zdanie na ten temat. Najbardziej mi się nie podobała część pierwsza - pisana z perspektywy kilkuletniego chłopca. On był tym drugim mężczyzną.

Na początku spodziewałam się kolejnego trójkąta miłosnego, ale na szczęście tak nie było. Choć nie przypadła mi do gustu fabuła i bohaterowie to uważam, że fajne było to, że powieść pokazuje, że nawet mały chłopiec potrafi się zachować jak odpowiedzialny i dorosły facet, mimo że czasem ci "prawdziwi" mężczyźni są bardziej tchórzliwi i egoistyczni. To jest taki mały pozytywny akcent w tej książce :)....

Ejdżita49 | 2011-07-19
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 19 lipca 2011

Gosia, Tomek i Michał to główni bohaterowie książki. Tomek jest małym chłopcem. Jego życie toczy się wokół jazdy na deskorolce, gry w kapsle i różnych psot. Pewnego dnia na plac zabaw podjeżdża czerwona motorynka. Zachwycony chłopiec bez wahania godzi się na przejażdżkę z młodym mężczyzną. Dopiero później orientuje się, że został porwany, a okupem ma być rozmowa porywacza z jego starszą siostrą Małgosią.
Kim jest tajemniczy porywacz? Czy chłopiec odzyska wolność? Jakie wydarzenia poprzedziły porwanie?

Może nie powinnam rozpoczynać w ten sposób, ale cóż… Książka bardzo słaba

Całość jest podzielona jest na 3 części, każdą część opowiada inna osoba. Pierwszy jest mały Tomek. Opowiada, jak został porwany. Następny opowieść snuje Michał, tyle że on cofa się do okresu sprzed porwania, a na końcu zastanawia się, jakie będą jego konsekwencje. Jako ostatnia wypowiada się Gosia i tu zawiodłam się najbardziej – dziewczyna mówiła dokładnie o tym samym co Michał, tyle że ze swojej...

Veronica | 2014-02-21

Druga i zdecydowanie gorsza książka p. Nowak jaką czytałam.

Czarny_Turmalin | 2014-01-12
Przeczytana: 31 grudnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Sam pomysł na książkę nie jest zły: Mały przez swoją głupotę zostaje porwany. Jak się okazuje - porywaczowi nie chodzi o niego, lecz o jego siostrę Gośkę. Mimo strachu Mały zachowuje zimną krew, jak może, stara się chronić siostrę. Dzięki swojemu sprytowi wkrótce ucieka...
Do tego momentu książka jest niezła, ale później pojawia się punkt widzenia porywacza i Gośki. Historia przez nich przedstawiana jest kiepska, banalna i zupełnie nie porywa.
Nie polecam.

Aramina | 2016-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2016

Nie pierwszy raz książka Ewy Nowackiej do mnie nie przemawia. Mdłe, nużące, nie dostarcza czytelnikowi ani akcji, ani emocji. Rzekome "porwanie" z pierwszych stron książki - nie drgnął mi ani jeden nerw. A im dalej, tym gorzej - wypowiedzi nudnych, nie dających się lubić bohaterów przypominały jakiś monolog z jednej z tandet TVN-u.

Arya | 2014-08-28
Na półkach: Przeczytane, 2011 - 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka nawet fajna, ale zakończenie... . Książka kończy się właściwie na niczym. Nie ma happy endu, ale nie ma też jakiegoś konkretnego zakończenia. Brat głównej nie powiedział jej, że został porwany i nie wiadomo czy zrobi to kiedykolwiek. Książka jest taka jakby ktoś przestał ją pisać i zapomniał o zakończeniu. Czy polecam? Może jeśli zakończenie tej historii wymyślimy sami... Może autorce o to chodziło, żeby każdy wymyślił własne zakończenie tej historii? Mimo tego zakończenia (albo jego braku ;)) sądzę, że jest to bardzo życiowa książka, ponieważ póki trwa nasze życie wszystko może się wydarzyć.

patulka1237 | 2014-06-07
Przeczytana: 28 sierpnia 2012

Książkę przeczytałam dawno, jednak utkwiła w mej pamięci do dziś (to znaczy, że była niezwykła). Pisana z trzech perspektyw, jednak każda inna- wszystkie tworzą wyjątkową całość. Książka bardzo mi się podobała i z pewnością jest warta polecenia.

książkovaa | 2015-07-21

Książka jest nietypowa. Kiedy ją czytałam, nie mogłam połapać się w rozdziałach. Taka se. Na nudne popołudnie jak najbardziej polecana.
aksamitne-stronice.blogspot.com

Iza | 2011-12-29
Przeczytana: sierpień 1999

Książkę przeczytałam mając 14 lat, i jej ocena na podstawie moich notatek jest zgodna z moim odbiorem książki w tamtym czasie :)