Agaton-Gagaton

Cykl: Agaton-Gagaton
Wydawnictwo: Siedmioróg
dojrzewanie
Rose

To książka, która zainteresuje każdą fankę zespołu „Feel”, gdy odkryje na okładce wyznanie i autograf lidera tego zespołu: „Cudownie tak czytać o Agacie. Te wspomnienia bardzo wiele dla mnie znaczą –Piotr Kupicha”. Skąd ten tekst? Otóż pierwowzorem głównej bohaterki Agaty, zwanej Agatonem-Gagatonem, jest żona Piotra Kupichy a córka autorki Marty Fox. Agata snuje w książce opowieść o swoich młodzieńczych latach, o rodzinie, szkole, chłopakach… To dowcipna, ciepła i mądra opowieść o dojrzewaniu. Książka składa się z trzech opowieści nastoletniej Agaty:
1. „Batoniki Always miękkie jak deszczówka” (Agata ma 15 lat)
2. „Agaton-Gagaton: jak pięknie być sobą” (Agata jest licealistką)
3. „Firma Agaton-Gagaton: wypróbuj bez szorowania” (Agata zaczyna studia)
Wcześniej te powieści były wydawane w osobnych tomikach, to pierwsza ich łączna edycja.

źródło opisu: Siedmioróg, 2009

źródło okładki: www.siedmiorog.pl

„Agaton Gagaton” to książka młodzieżowa na dodatek polskiej autorki. To wystarczyło bym miała wątpliwości co do jej przeczytania. Moja kuzynka jednak zachwalała to dzieło, więc postanowiłam zaryzykować.
Książka jest łatwa i przyjemna w odbiorze. Nie należy spodziewać się po niej górnolotności, na co ja także nie liczyłam. „Agaton…” jest doskonały na poprawę nastroju, ja czytając miałam uśmiech na twarzy.
Polecam, szczególnie na chłodne zimowe wieczory.

emi17m | 2014-07-26

Ciekawa tak samo, jak cała seria, ale dla mnie zbyt prosta. Uwielbiam Martę Fox i czytałam kiedyś wszystko co było jej autorstwa:)

Zahrah | 2015-11-21

Idealna dla każdej nastolatki. Genialnie, z jaką lekkością autorka opisała sprawy, w których zwykle nie jest nam do śmiechu. Śmieszna, porywająca i wciągająca. Z pewnością łatwo się jej na półkę nie odkłada.

madeleine | 2012-06-15
Przeczytana: 2010 rok

Lubiłam ją :) Jednak z perspektywy czasu, by mnie teraz nie zachwyciła.

| 2014-01-19
Przeczytana: 18 stycznia 2014

Książka jest pełna humoru, co chwilkę się śmiałam się na głos :)

Julkaa | 2013-04-26

Fantastyczna książka. Świetne jest to, że mamy tu kilka części o Agacie i nie musimy czytać pojedynczych książek.
Kolejna książka Marty Fox, która jest po prostu świetna. ;)

kacha | 2013-05-25

Lekkie,łatwe i przyjemne, idealne do poczytania o każdej porze roku ;-)

Shila | 2015-02-09

Książka doskonale poprawia humor i podnosi na duchu- polecam.

Ewa Lidzbarska | 2013-02-05

daaaaaaaaaaaawno, nie pamiętam ;)

SacramentOfSilence | 2011-10-08
Przeczytana: 2009 rok