Szaleństwo Majki Skowron

Wydawnictwo: Siedmioróg
83-7162-369-0
fata

Inne wydania

Pasjonująca powieść o potrzebie ideałów, młodzieńczym buncie i konflikcie pokoleń. Tytułowa bohaterka mocno wierzy w swojego ojca. Tymczasem on, nieustraszony himalaista i bohater, boi się ryzyka na gruncie zawodowym. Zbuntowana Majka nie może pogodzić się z tchórzostwem ojca, dlatego ucieka z domu. Czy ojciec ją odnajdzie? Czy odzyska jej miłość i zaufanie? Podobny bunt przeżywa Ariel - chłopak nie akceptuje związku swego ojca z miejscową lekarką. Majka i Ariel poznają się przypadkowo. Czy podobne sytuacje rodzinne zbliżą bohaterów na tyle, że ich znajomość przerodzi się w miłość?

Mariolafox | 2016-02-17

Niekiedy niepozorna okładka kryje w sobie niesamowite przesłanie i treść od której nie można się oderwać...
Tytułowa bohaterka jest narwana, impulsywna, nie zastanawiając się ucieka z domu. Na swojej drodze spotyka Ariela, który jest jej zupełnym przeciwieństwem.
Ich początkowa nieufność wobec siebie przemienia się w przyjaźń a następnie w pierwszą młodzieńczą miłość.
Jednak Majka musi uporać się ze swymi problemami, uważa, że jej świat się zawalił. Kto wie, co zrobiła by, gdyby nie Ariel, jego pomoc i wsparcie...
Do ich historii powracam regularnie. Pozwala się zrelaksować, pośmiać a także wzruszyć. Pokazuje piękne idee. Prawdziwą przyjaźń, młodzieńczą miłość, skomplikowane relacje z rodzicami, a także czym jest zaufanie i wiara w innych.

Pasjonująca, ciekawa i urocza opowieść o młodzieńczym buncie, burzy hormonów, ideałach młodzieńczych.
Majka to zbuntowana, szalona nastolatka mimo tchórzostwa ojca ucieka z domu ma głowę pełną zwariowanych i szalonych pomysłów na wakacjach nad morzem poznaje chłopaka Ariela na początku Ariel nastawiony steptycznie jest do dziewczyny, ale po jakimś czasie dwoje nastolatków zbliża się do siebie rodzi się między nimi głębokie, prawdziwe uczucie zakochują się w sobie nie mogą żyć bez siebie.
Łączy tych dwojga silna, szczera miłość.
Główna bohaterka przypadła mi do gustu energiczna, żywiołowa Majka spodobała się mi z wielkim temperamentem, ciekawą osobowością bardzo fajna, ciepła osoba i Ariel wspaniałym bohaterem był.
Bardzo urocza,cudna powieść zapachniała morską bryzą, wakacjami i latem za którym już tęskno mi.
Akcja znakomita trzymała w napięciu,świetna fabuła książki miły relaks miałam przy tej książce odprężyłam się, poprawiła mi humor.
Delektowałam się książką z przyjemnością...

gorzka | 2012-11-07
Przeczytana: październik 2012

Książka, która kojarzy mi się z wakacjami. Mam do niej sentyment i lubię poczytać ją na nowo od czasu do czasu. Drodzy czytelnicy, zwłaszcza nastoletni, w tej książce nie znajdziecie silnych podniet dostarczanych przez opisy walk wampirów, wilkołaków czy wiedźm. Możecie za to poczytać o ideałach takich jak: fair play, zaufanie przyjaciołom, umiejętności przyznania się do błędu. Może to brzmi strasznie nudno albo śmiesznie, ale zasadniczo te wszystkie wartości ani są nudne, ani śmieszne. Oczywiście, zachęcam do lektury.

Przemysław Zyra | 2014-11-26
Przeczytana: 2000 rok

Jedna z niewielu młodzieżowych książek w mojej wiejskiej bibliotece. Dlatego szybko ją przeczytałem i bardzo dobrze wspominam. Choć może dziś nie uznałbym tego za bardzo dobrą literaturę, to w swoim czasie trafiła na dobry grunt.

Weronikaa | 2014-07-23

Książkę dostałam na koniec roku za konkurs czytelniczy. Zabrałam się do czytania tej książki na początku wakacji. Miło mnie zskoczyła bo sądziłam że nie przypadnie mi do gustu a jednak. Opowieść o odwadze, buncie i trudnych relacjach nastolatki z ojcem.
Polecam nie tylko nastolatkom ale i dorosłym ;)

Fajna, młodzieżowa książka z przesłaniem.

Aramina | 2015-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2015

W moim odczuciu - niesamowicie nudna. Prócz tytułowego "szaleńczego" zachowania jednej głównej bohaterki i równie dziwnego nastawienia u drugiego bohatera, książka właściwie jest o niczym. Dwa najważniejsze wątki ciągną się przez wszystkie strony. Bohaterowie mają płytki portret psychologiczny. Być może taki obyczajowy gatunek nie jest dla mnie i stąd negatywny odbiór, ale jestem pewna, że nie poleciłabym jej.

Asia | 2015-11-10
Przeczytana: 2000 rok

Czytałam to dawno, dawno temu :) Ale pamiętam, ze była to książka wciągająca i ciekawa. Fakt, że byłam wtedy młodsza i czego innego oczekiwałam od książki, ale pamiętam, że była na prawdę fajna :) Dość ciekawa i nietypowa momentami historia o nastolatkach. Jedno ucieka z domu, drugie mieszka w dość ciekawej rodzinie. Oczywiście ich losy się splatają. Taka książeczka na chwilę oderwania się od rzeczywistości :) Polecam :)

leszel | 2013-11-20
Przeczytana: 2011 rok

Lato, wakacje, młodzieńcze i nie tylko problemy, fajna.

Biblioteka Szkolna | 2016-02-02

Powieść młodzieżowa, której akcja toczy się najprawdopodobniej w latach 80. Bardzo się ucieszyłam, gdy przyszło mi przeczytać i zrecenzować tę powieść, ponieważ czytałam ją już raz kilka lat temu. Miło było to powtórzyć i spojrzeć na przedstawioną historię z innej perspektywy.
Autor opowiada historię Hipolita Grobli - dla przyjaciół Ariela - i Lidii Skowron - dla przyjaciół Mai. Ariel spotyka w lesie Maję, która uciekła z domu przez kłótnię ze swoimi tatą. Chłopak zaś nie może pogodzić się z tym, że jego tata się zakochał... Połączyła ich wzajemna pomoc i pierwsze zauroczenie. Razem zaczynają rozumieć sprawy, jakimi rządzi się świat dorosłych. W książce poruszane są różne problemy młodych ludzi, którzy wkraczają w świat dorosłych.
Narracja w powieści jest pierwszoosobowa, z punktu widzenia Ariela. Czyta się przyjemne i łatwo, gdyż powieść jest napisana łatwym w odbiorze językiem. Niektórych może zaskoczyć potoczne słownictwo, które teraz jest rzadko spotykane. Warto również...