Dwaj mężczyźni i ona

Okładka książki Dwaj mężczyźni i ona Ewa Nowacka
Okładka książki Dwaj mężczyźni i ona
Ewa Nowacka Wydawnictwo: IBIS literatura dziecięca
literatura dziecięca
IBIS
2009-01-01
2009-01-01
mężczyźni

Drugie spotkanie z autorką - szczerze mówiąc, to po poprzednim nie byłam nastawiona na coś dobrego. I może właśnie dlatego książka nie wydała mi się aż taka zła (porównując do poprzedniej). Język był całkiem zgrabny, jednak ani historia ani bohaterowie nie byli dla mnie niczym specjalnym. Ponownie otrzymaliśmy niedopowiedziane ,bardzo średnie zakończenie. Może gdybym czytała ją kilka lat temu ,wypadłaby lepiej w moich oczach, chociaż jest bardzo dużo lepszych książek skierowanych do młodszego odbiorcy.

Nie pierwszy raz książka Ewy Nowackiej do mnie nie przemawia. Mdłe, nużące, nie dostarcza czytelnikowi ani akcji, ani emocji. Rzekome "porwanie" z pierwszych stron książki - nie drgnął mi ani jeden nerw. A im dalej, tym gorzej - wypowiedzi nudnych, nie dających się lubić bohaterów przypominały jakiś monolog z jednej z tandet TVN-u.

Książka jest nietypowa. Kiedy ją czytałam, nie mogłam połapać się w rozdziałach. Taka se. Na nudne popołudnie jak najbardziej polecana.
aksamitne-stronice.blogspot.com

aksamitne-stronice.blogspot.com

Pierwsze myśli jakie pojawiają się w mojej głowie po usłyszeniu tego tytułu to - była krótka, raczej nudna, nieporywająca, ogólnie słaba.
Przeczytałam ją tylko dlatego, że musiałam na kółko z jęz. polskiego. Sama dobrowolnie bym po nią nie sięgnęła.

Moja nauczycielka kazała zwrócić uwagę na sposób pisania o miłości. Osobiście uważam, że jest wiele autorek(autorów) które(którzy) piszą o tym uczuciu o niebo lepiej. No ale cóż każdy ma inne zdanie na ten temat. Najbardziej mi się nie podobała część pierwsza - pisana z perspektywy kilkuletniego chłopca. On był tym drugim mężczyzną.

Na początku spodziewałam się kolejnego trójkąta miłosnego, ale na szczęście tak nie było. Choć nie przypadła mi do gustu fabuła i bohaterowie to uważam, że fajne było to, że powieść pokazuje, że nawet mały chłopiec potrafi się zachować jak odpowiedzialny i dorosły facet, mimo że czasem ci "prawdziwi" mężczyźni są bardziej tchórzliwi i egoistyczni. To jest taki mały pozytywny akcent w tej książce :).

Można było wytrzymać, ale to nie było coś czego oczekuję podczas czytania. :/ Raczej nie polecam :(

Książka nawet fajna, ale zakończenie... . Książka kończy się właściwie na niczym. Nie ma happy endu, ale nie ma też jakiegoś konkretnego zakończenia. Brat głównej nie powiedział jej, że został porwany i nie wiadomo czy zrobi to kiedykolwiek. Książka jest taka jakby ktoś przestał ją pisać i zapomniał o zakończeniu. Czy polecam? Może jeśli zakończenie tej historii wymyślimy sami... Może autorce o to chodziło, żeby każdy wymyślił własne zakończenie tej historii? Mimo tego zakończenia (albo jego braku ;)) sądzę, że jest to bardzo życiowa książka, ponieważ póki trwa nasze życie wszystko może się wydarzyć.

Książkę przeczytałam dawno, jednak utkwiła w mej pamięci do dziś (to znaczy, że była niezwykła). Pisana z trzech perspektyw, jednak każda inna- wszystkie tworzą wyjątkową całość. Książka bardzo mi się podobała i z pewnością jest warta polecenia.

Druga i zdecydowanie gorsza książka p. Nowak jaką czytałam.

Druga i zdecydowanie gorsza książka p. Nowak jaką czytałam.

Sam pomysł na książkę nie jest zły: Mały przez swoją głupotę zostaje porwany. Jak się okazuje - porywaczowi nie chodzi o niego, lecz o jego siostrę Gośkę. Mimo strachu Mały zachowuje zimną krew, jak może, stara się chronić siostrę. Dzięki swojemu sprytowi wkrótce ucieka...
Do tego momentu książka jest niezła, ale później pojawia się punkt widzenia porywacza i Gośki. Historia przez nich przedstawiana jest kiepska, banalna i zupełnie nie porywa.
Nie polecam.

Taka... Taka nietypowa. Dziwne wydarzenia, które nigdy nie miałyby miejsca w normalnym życiu, a niby to powiastka obyczajowa. Pomieszane z poplątanym, bohaterowie niewyraźni jak szkice, no i w sumie dosyć nudne to wszystko. Niewiele widzę plusów.

Średnia

Średnia