Kup teraz - 18 ofert w cenie od 10.70 zł do 20.47 zł

literatura młodzieżowa
2011-01-01
978-83-10-11996-4
literatura młodzieżowa małgosia kontra małgosia

Świetna rozrywka i edukacja w jednym. I zero namolnego moralizowania.

O jak bardzo mi się spodobała ta książka. Czytałam ją 1000 lat temu

Książka ta stoi u mnie już od dawien dawna. Po dostaniu jej miałam swoje pierwsze podejście i mnie zraziła do siebie. Wtedy wkurzało mnie niezmiernie, że ta Małgosia nie może się uspokoić i wiecznie z niej tą krew spuszczają.
Podejście drugie zaczęło się w grudniu zeszłego roku. Przetrwałam przez początek, Małgosia się uspokoiła, wydawało się być wszystko na dobrej drodze....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Oglądałam w dzieciństwie chyba teatr telewizji na podstawie tej książki. Znalazłam i przeczytałam ją dopiero teraz, po 30 latach. Miałam przeczytać tylko kilka stron przed snem, a siedziałam do późna, dopóki nie skończyłam. Bardzo wciągająca i dosyć nietypowa pozycja w polskiej literaturze młodzieżowej.

Doskonała rozrywka, chociaż czasem ciężko było ze staropolskim językiem .
Ale mojej dziesięcioletniej córce się podobało :-)
(Mama czyta dziecku przed snem)

Bardzo przyjemna lektura. Czasami Małgosia okropnie mnie irytowała, ale na końcu nawet ją polubiłam.
Gdy sięgnęłam po ,,Małgosię contra Małgosię" okazało się, że moja mama czytała ją gdy miała dokładnie tyle lat, co ja :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Małgosia żyje w świecie takim jak nasz ,chodzi do szkoły , ma swoje zainteresowania i chłopaka . Lecz pewnego dnia za sprawą czarodziejskich mocy zamienia się z zupełnie inną Małgosią . Znajduje się w odległych czasach króla Sobieskiego ...

Na półkach: , , , ,

Czytanie książki „Małgosia contra Małgosia” dla dzisiejszych ponad 45 latków może być sentymentalną podróżą do czasów dzieciństwa, kiedy w 1980 roku powieść Ewy Nowackiej była wyświetlana w trzech odcinkach teatru telewizji z Ewą Wencel w głównej roli.

Książka ta jest niesamowitą opowieścią o krnąbrnej nastolatce, która przenosi się 300 lat wstecz i musi odnaleźć się w...

HMMMM 😠😠 SŁŁŁABAAA BARDZOOO 😮😮😮
PRZESŁUCHAŁAM, BO BYŁAM W BIBLIOTECE I JĄ POŻYCZYŁAM ALE CIĘŻKO SZŁO

Czytałam ją na pewno więcej niż jeden raz. Jedna z niewielu "dziewczęcych" książek, które mi się podobały. Chętnie bym sięgnęła po nią ponownie, by skonfrontować treść z tym co pamiętam. Ciekawa jestem też, jak bym ją dziś odebrała.

2 028
  • Dzieciństwo