Królowa Niewidzialnych Jeźdźców

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
fantastyka
bythewoods

Mieszkańcy wioski Ullamp są przerażeni. Nieustannie nawiedzają ich Trzy Czarne Konie. Wydaje się, że wszystkie nieszczęścia sprowadził na wioskę mały chłopiec bez imienia - Oko. Oko został znaleziony w Pinglowych Krzakach. Od tej pory same nieszczęścia spadają na wioskę Ullamp, w której znalazł swój dom. Chłopiec przekonany, że ma to związek z jego przeszłością, postanawia odnaleźć swój Los i zagubioną historię. Jednak niebezpieczeństwa czyhają wszędzie. Czy uda mu się ocalić siebie i wioskę? Czy odnajdzie swoją Krainę?

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 1988

źródło okładki: zdjęcie autorskie

książek: 2055
kaw_end_nap | 2014-06-10
Przeczytana: 20 czerwca 2012

Wywarła na mnie wrażenie? Tak, albo coś w tym rodzaju. Noszę ją w sercu choć sama nie wiem czemu. Dla mnie była niesamowitą przygodą wartą przeżycia jeszcze kilka razy. Moja wyobraźnia dała się ponieść pięknym opisom autorki i może dlatego sama zamieszkałam w tym świecie i tak polubiłam książkę, postacie i historię, piękną historię. Czasem straszną i niezrozumiałą, a czasem śmieszną i lekką.

zlatawiecz | 2014-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2014

Nie da rady, ten styl mnie poraża, a najgorsze są nazwy i imiona. Nikomu nie polecam, a doszłam dość daleko jak tak słabą historię.

audiobookmania | 2016-03-15
Przeczytana: 15 marca 2016

Królowa niewidzialnych jeźdźców. Wysłuchałem. Nie podobało mi się. Co jeszcze napisać?

Ocena: 3/10
czas trwania: 10:16min

Po prostu fabuła jakaś dziwna. Forma prowadzenia akcji dziwna. Wtrącane opowieści jakieś dziwne. Bohaterowie nie do końca zidentyfikowani. Ta królowa to też jakaś naciągana. Niby to powieść dla dzieci… ale przemycane wzniosłe idee i pytania o sens życia jakoś ubrane dziwnie. Nie chce mi się pisać o tej książce. Rozczarowanie i tyle. Wielkie rozczarowanie.

Nie polecam,

audiobookowy mol.

Ps. A najbardziej rozwaliła mnie postać „Strzyga-Matecznica”. Nie pytajcie – nie chcecie wiedzieć.

Ps. Bohater, czyli chłopak „oko” niby ma przygody, ale to co ważne dzieje się poza nim z innym bohaterem.

Ps. Ten inny bohater czyli „ślicznotka ksy-ksy” jest super przebiegła a jednak trochę wredna, więc jest pozytywną czy negatywną postacią? Do końca tego nie rozgryzłem.

Ps. Głosowi też się nie podobało.

Ps....

Indiraj | 2016-03-09
Przeczytana: 05 stycznia 1990

Przeczytalam te ksiazke bardzo dawno temu jako dziecko/nastolatka. Zrobila na mnie piorunujace wrazenie. Magia, mroczny klimat, ciekawe postaci. Pamietam, jak dziwilo mnie to, ze ktos napisal tak mroczna i dziwna bajke dla dzieci/nastolatkow. Na pewno powroce do tej ksiazki.

Kinga Cembala | 2014-11-11

Książka bardzo słaba,styl i klimat żenujący, brak umiejętności tworzenia poprawnych zdań (takowe nabywa się w podstawówce).
Ubogie słownictwo i "masło maślane".Nie polecam :(

archiwista_cyklista | 2015-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2015

Ksekse, gugu, chujchuj...i to cała książka. Nie polecam.

książek: 2093
bythewoods | 2010-06-14
Przeczytana: 23 listopada 2007

Moja ulubiona książka tej autorki. Ma niesamowity klimat, dodatkowo spotęgowany niepokojącymi ilustracjami Elżbiety Murawskiej (wydanie Naszej Księgarni z 1988 roku - jeśli ktoś posiada to wydanie i ma taką możliwość, niech doda zdjęcie okładki, bo moja tak złachana, że wstyd umieszczać, a nigdzie nie mogłam znaleźć w internecie). Polecam wszystkim wielbicielom rodzimej fantastyki i baśni.

Maniek | 2012-08-26
Przeczytana: 18 sierpnia 2012

przenieś się w świat gdzie Wróż baje opowiada, gdzie usłyszysz ryczenie koni Tracza Obojętność, a wszystko zobaczysz okiem bohatera Oko, będzie też piękna Ksyksy i cała masa opisów fikcyjnego świata baśni. polecam.

| 2010-07-27
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2006 rok

Uwielbiam książki przygodowe wiec jest ona dla mnie .Wszystkim którzy lubią takiego typu powieści polecam.
Autorka pokazała mi że jeśli ktoś jest inny nie znaczy że gorszy od nas . Bardzo ciekawa i wciągająca .

Szamanka | 2013-12-20

Tak nizwykle bliskie nam, tak prawdziwe w swym przekazie. Jaw Prawdziwy Wygląd - idealny traf :) Ciężko przyzwyczaić się do bohaterow, a na koniec... Poczytalabym jeszcze