deskath 
status: Czytelnik, dodał: 1 ksiązkę, ostatnio widziany 18 godzin temu
Teraz czytam
  • Czas Herkulesów
    Czas Herkulesów
    Autor:
    Ostatnia powieść w cyklu z komisarzem Maciejewskim! Marcin Wroński, zdobywca Nagrody Wielkiego Kalibru, tworzy wspaniały i porywający obraz wielokulturowego Chełma u progu rozwoju. Miłośnicy II Rzeczp...
    czytelników: 482 | opinie: 39 | ocena: 6,64 (202 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-12 13:26:08
Ma nowego znajomego: Bartlox
 
2019-01-12 08:26:36
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać, Do kupienia
Autor:
 
2019-01-11 21:53:39
Ma nowego znajomego: romeo
 
2019-01-11 20:09:37
Ma nowego znajomego: Jared
 
2019-01-11 15:13:43
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam, Posiadam
Cykl: Komisarz Maciejewski (tom 9) | Seria: Mroczna Seria
 
2019-01-11 15:13:18
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Kryminał/Thriller/Sensacja
Autor:
Cykl: Harry Hole (tom 7) | Seria: Ślady zbrodni

Tym razem nasz śledczy, Harry Hole, będzie musiał zmierzyć się z tajemniczym mordercą kobiet o przezwisku Bałwan. Atakuje on swoje ofiary w czasie gdy pada pierwszy śnieg.
Jo Nesbo tym razem mnie nie zaskoczył aż tak bardzo. Mniej więcej w połowie książki już wiedziałem, kto jest mordercą. Ale jego motywacja nadal pozostawała zagadką. Autor we wcześniejszych powieściach przyzwyczaił...
Tym razem nasz śledczy, Harry Hole, będzie musiał zmierzyć się z tajemniczym mordercą kobiet o przezwisku Bałwan. Atakuje on swoje ofiary w czasie gdy pada pierwszy śnieg.
Jo Nesbo tym razem mnie nie zaskoczył aż tak bardzo. Mniej więcej w połowie książki już wiedziałem, kto jest mordercą. Ale jego motywacja nadal pozostawała zagadką. Autor we wcześniejszych powieściach przyzwyczaił czytelników do wysokiego poziomu i tak jest i tym razem. Główny bohater, który jak zawsze musi zmierzyć się z własnymi demonami również jest dodatkowym plusem. Jedyny mankament to nierówne tempo powieści, które niekiedy siada i robi się chwilami nudno. Na szczęście wszystko rekompensuje dynamiczna końcówka. Z chęcią sięgnę po 8 część przygód śledczego z Oslo.

pokaż więcej

 
2018-12-11 14:35:29
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Przygodowe/Historyczne
Cykl: Troja (tom 3)

Fabuła ostatniej części trylogii skupia się na działaniach wojennych oraz oblężeniu Troi. Podobnie jak w poprzednich częściach największym atutem książki są jej bohaterowie. Herosi walczą po obydwóch stronach konfliktu i czasami trudno stwierdzić komu się kibicuje. Ta część jest minimalnie gorsza od poprzedniczek, przypuszczalnie wpływ na to miała śmierć autora, ale i tak czytanie sprawiło mi... Fabuła ostatniej części trylogii skupia się na działaniach wojennych oraz oblężeniu Troi. Podobnie jak w poprzednich częściach największym atutem książki są jej bohaterowie. Herosi walczą po obydwóch stronach konfliktu i czasami trudno stwierdzić komu się kibicuje. Ta część jest minimalnie gorsza od poprzedniczek, przypuszczalnie wpływ na to miała śmierć autora, ale i tak czytanie sprawiło mi bardzo dużą przyjemność. Spojrzenie na klasyczną historię od bardziej urealnionej strony wypadło bardzo dobrze. Fabuła wciąga i nie jest ani przez moment nużąca. Bohaterowie, jak już pisałem, świetni. Polecam z pełną odpowiedzialnością.

pokaż więcej

 
2018-11-10 08:18:44
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Przygodowe/Historyczne
Cykl: Troja (tom 2)

Drugi tom cyklu "Troja" jest równie jak część pierwsza, w której zapoznaliśmy się z bohaterami oraz sytuacją geopolityczną. Tym razem dowiemy się o bezpośrednich przyczynach wybuchu wojny trojańskiej i pierwszych latach jej trwania. Głowni bohaterowie z poprzedniej części odchodzą tutaj na dalszy plan, a na czoło wysuwają się Kalliades i Banokles, mykeńscy wojownicy, poznani przelotnie w... Drugi tom cyklu "Troja" jest równie jak część pierwsza, w której zapoznaliśmy się z bohaterami oraz sytuacją geopolityczną. Tym razem dowiemy się o bezpośrednich przyczynach wybuchu wojny trojańskiej i pierwszych latach jej trwania. Głowni bohaterowie z poprzedniej części odchodzą tutaj na dalszy plan, a na czoło wysuwają się Kalliades i Banokles, mykeńscy wojownicy, poznani przelotnie w części pierwszej, oraz kapłanka-uciekinierka Piria. To głównie ich oczami będziemy śledzić rozwijający się konflikt.
Autor podobnie jak w poprzedniej części postawił na świetnie stworzonych bohaterów, ciekawą fabułę, opartą na kanwie znanej przez wszystkich historii wojny Greków z Trojańczykami oraz genialną konstrukcję świata. W połączeniu daje to rewelacyjną rozrywkę od której ciężko się oderwać. Gorąco polecam.

pokaż więcej

 
2018-10-25 12:44:10
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam
Cykl: Świat Inkwizytorów (tom 2)
 
Moja biblioteczka
369 145 9318
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (99)

Ulubieni autorzy (11)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd