Nasza historia. 20 lat RP.pl

Wydawnictwo: Świat Książki
historia, Polska
historyczna

Jedyny w swoim rodzaju, barwny portret ostatniego dwudziestolecia. Czym żyliśmy w wolnej Polsce od 4 czerwca 1989a Kronika obejmuje politykę, kulturę, obyczaje, wydarzenia sportowe, najważniejsze problemy i postaci, krążące po kraju dowcipy, czy powiedzenia, nagłośnione przez media. Autorzy utrwalili rok po roku polskie ażycie na gorącoa: plan Balcerowicza i start giełdy, lustracja i Edyta Górniak na Festiwalu Eurowizji, przyjęcie do NATO, Jedwabne, odejście Papieża, triumfy Małysza... Fakty, anegdoty, wspomnienia, komentarze i niezwykłe zdjęcia.

PABLOPAN | 2016-01-24

„Proszę Państwa, 04.06.1989 roku skończył się w Polsce komunizm” – obwieściła Joanna Szczepkowska. Co zrobiliśmy przez te ponad dwadzieścia lat? Czy korzystaliśmy z wolności w sposób właściwy? Autorzy w błyskotliwy sposób analizują osiągnięcia wolnej Polski i bezlitośnie piętnują wszystkie wpadki. Mnóstwo zabawnych anegdot, ciekawych wydarzeń i niesamowitych faktów, o których często nie mieliśmy pojęcia. Zdecydowanie warto przeczytać. Polecam osobom, które chociaż w najmniejszym stopniu interesują się współczesną historią naszego kraju.

MsSurrealist | 2010-09-08
Przeczytana: 29 sierpnia 2010

Książka zaskakuje, mnie przynajmniej, mnogością zdarzeń w polskiej polityce i gospodarce na przełomie 20 lat. Zawsze byłam przekonana, że 'za mojego życie to nic się nie dzieje...' a pozycja Beresia i Burnetki celnie, szybko i bezboleśnie niweczy moje stereotypy. Przemiany gospodarcze i kulturalne przedstawione są w sposób rzetelny, chwilami niemal encyklopedyczny co uwielbiam jeśli chodzi o próbę spamiętania wszystkich tych reform i zmian. Po każdym roku- rozdziale znajduje się przybliżenie jednej z dwudziestu sylwetek ludzi znanych i zasłużonych, tak więc ku mojej uciesze pojawia się prof. Bartoszewski, prof Geremek, Kuroń, ks. Tischner, Lem i wielu innych. Połączenie informacji z anegdotami i swoistym kalendarium działa na wielki plus tej pozycji. Przyda się młodym ignorantom :)

daga146 | 2012-04-14
Na półkach: Teraz czytam

W niezwykle ciekawy sposób opisana 20 letnia historia Polski, poruszająca najważniejsze kwestie. Podzielona na rozdziały opisujące poszczególne lata. Autorzy nie starają się bardzo być obiektywni :p

ciemnowszedzie | 2013-02-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Polecam
Przeczytana: 05 marca 2012

Świetna książka, pokazuje w przystępny sposób okres 1989-2009, zmiany, które nastąpiły, ciekawe spostrzeżenia. Przez 20 lat oglądania serwisów informacyjnych nie dowiedziałem się tego co po przeczytaniu tej książki (co nie najlepiej świadczy o mediach). Polecam każdemu ale przede wszystkim tym, którzy boją się historii lub są zrażeni przekazem podręcznikowym oraz lekcji historii z nudną nauczycielka tegoż przedmiotu

jud123 | 2011-11-25

Interesująca książka o ostatnich 20 latach historii naszego kraju, polecam :)

chinaski | 2014-03-17

Czytam się ciekawie,jednakże przytłacza brak obiektywności.

gajospedros69 | 2016-11-04
dami251 | 2016-06-16