Nie tylko fakty

Wydawnictwo: Rosner i Wspólnicy
83-89217-52-X
literatura faktu

"Miałem kilka miesięcy na napisanie książki, o której myślałem od lat. Nie tylko fakty to książka o piętnastu fascynujących latach w historii Polski i piętnastu niezwykłych latach w moim życiu. O tym, o czym prawie nikt nie wiedział, a także o tym, o czym wszyscy wiedzą, ale nie chcą głośno mówić. O Polsce, o telewizji, o TVP, o TVN i o... Wystarczy. Mam nadzieję, że sami przeczytają...

"Miałem kilka miesięcy na napisanie książki, o której myślałem od lat.

O Polsce, o telewizji, o TVP, o TVN i o... Wystarczy. Mam nadzieję, że sami przeczytają Państwo, o czym jeszcze." - Tomasz Lis

Bardzo dobra autobiografia. Odsłania kulisy TVN i pracy dziennikarza.

rooibos | 2015-09-14
Przeczytana: 2014 rok

Sięgnąłem z dużą ciekawością, jako że okres i ciekawy, i darzony sentymentem młodości. Nie zawiodłem się o tyle, że bezsprzecznie dobrze opisane i napisane, a meandry i zakulisia reporterskiej codzienności tamtych czasów przedstawione atrakcyjnie i z biglem. Ale szkicowanie sobie samemu laurki, do tego przez faceta niebędącego staruszkiem na krawędzi życia? Trochę nietenteges, bo co będzie później? Self-made pomnik widzę ogromny, exegi monumentum. A nazwą jego "Ego".

Degamisz | 2014-04-15
Na półkach: Biografie, Przeczytane
Przeczytana: 13 grudnia 2013

Nie rozumiem o co tyle szumu. Książka na kształt stawiania sobie samemu pomnika za życia. Za dużo tu narcyzmu

Konkwistador_druku | 2014-11-26

Autobiografia tuż sprzed upodlenia Tomasza Lisa, tuż sprzed zapuszczenia się w etyczny i intelektualny ślepy zaułek. Można nabrać jeszcze sympatii do Autora, gdy opisuje wojaże po USA, Haiti, Iraku czy rubieżach ciemnego biznesu w Polsce, jakim jest TVN. Sprawnie i lekko napisana, z niedowierzaniem przeczytasz w niej o katolickim i prolustracyjnym stanowisku tego dziennikarza. Rok wydania wiele wyjaśnia.

Kathia | 2011-11-13
Przeczytana: styczeń 2010

Książkę polecam wszystkim, którzy z różnych względów powinni zapoznać się z funkcjonowaniem telewizji, szczególnie programów informacyjnych, konkretnie "Faktów". Bardzo mocno wpłynęła na moją opinię o stacji TVN, przy okazji nieco ociepliła wizerunek autora i pozwoliła mi lepiej zrozumieć, kiedyś nie lubianego przeze mnie, Tomasza Lisa.

Maciej Korpuliński | 2014-08-06

W tedy byłem pod wielkim wrażeniem,teraz z perspektywy czasu mój pogląd uległ uległ zmianie,z różnych powodów.

pansamochodzik | 2012-01-17

Daję dwie gwiazdki bo nie muszę w całości oglądać twarzy Tomasza L. Atutem tej książki jest okładka.

Tomasz Błaszczak | 2016-06-20

Książka z czasów, kiedy Tomasz Lis nie zachorował jeszcze na PiSchozę. Przedstawia w ciekawy sposób pracę dziennikarza i zaplecze wczesnego TVN-u, jednakże bardzo dużo jest w tej książce narcyzmu, który niestety sprawia, że czytelnik na przemian uśmiecha się, to skrzywia.

| 2012-09-12

Nie można powiedzieć, że czas poświęcony na czytanie tej książki jest stracony. Interesująco napisana z pewnością zaciekawi wszystkich, którzy chcą poznać funkcjonowanie mediów.

Marcin Napierała | 2012-03-03
Przeczytana: 2009 rok

Warto przeczytać, aby poznać mechanizmy działania TV. Polecam.