PRL dla początkujących

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
83-7384-273-X
historyczna

Ta książka jest nie tyle pamiętnikiem, czy podręcznikiem, ile rodzajem ilustrowanego przewodnika po PRL-owskim półwieczu, po którym oprowadza czytelników Jacek Kuroń: aktywny, krytyczny świadek, a z czasem jeden z głównych bohaterów epoki.

PABLOPAN | 2012-02-09

Bardzo fajna książka, która pozwala przybliżyć sobie czasy PRL. Informacje podane w sposób przystępny, okraszone ciekawymi ilustracjami. Polecam.

Ewa K | 2012-03-20
Przeczytana: 20 marca 2012

Wielu z nas kojarzy historię z nudnymi lekcjami tego przedmiotu, na które uczęszczaliśmy podczas naszego cyklu kształcenia. I kiedy uczono nas tych wszystkich dat, nazwisk i wydarzeń, przeklinaliśmy nasz uczniowski los i zarzekaliśmy się, że już nigdy ale to nigdy z własnej woli nie będziemy zgłębiać historii. Trwaliśmy w tej obietnicy aż do chwili, kiedy w nasze ręce wpadła książka, która mówiła o wydarzeniach historycznych tak interesująco, że nie mogliśmy przestać jej czytać. Sami dziwiliśmy się wtedy, jak ludzie potrafią ciekawie pisać o przemianach historycznych, w których sami brali udział. Być może jeszcze nie wszyscy trafiliśmy na taką książkę. Być może nadal jej szukamy lub wierzymy, że przypadkowo natrafimy na nią pewnego razu. Ja mogę już z czystym sercem przyznać, że ją znalazłam. Autorami tej, która mnie urzekła, są Jacek Kuroń i Jacek Żakowski, a tytuł jej brzmi „PRL dla początkujących”.

Autorów powyższej publikacji przedstawiać nie trzeba. Jacek Kuroń – z...

Anna | 2013-11-01
Przeczytana: 18 października 2013

Całkiem dobra pozycja dla osób chcących sobie odrobinę przybliżyć czasy PRL-u i wyjść poza szkolny schemat nudnych repetytoriów. Dzięki licznym ilustracjom czytelnik sam może dokonać analizy ówczesnego świetnie rozwiniętego systemu propagandy.

Brak mi było niektórych zagadnień, ale w końcu sam tytuł głosi o POCZĄTKUJĄCYCH, więc mogę mieć pretensje tylko do siebie.
Pod koniec uderza także stronniczość Jacka Kuronia, ale to może moje małe widzimisię.

Chucky85-Przemek | 2012-12-14
Przeczytana: 17 grudnia 2011

Dobry przewodnik po PRLu dla kogoś,kto nigdy nie interesował się tego typu zagadnieniami. Barwnie i filigranowo ,krok po kroku przedstawione najważniejsze , założenia oraz flagowe produkty socjalistyczne typu,prodiż itp

Nina | 2010-06-27
Na półkach: Zrecenzowane, Przeczytane

Napisana prostym językiem, a na dokładkę ma dużo ilustracji, plakatów propagandowych, etc. Dobra książka do przybliżenia sobie PRLu i poukładania wiadomości.

Szampon | 2016-01-10
Przeczytana: 31 października 2015

PRL oczami aktywnego uczestnika większości ważnych wydarzeń tych lat.

domcia | 2013-10-25

Książka napisana w niesamowicie lekki sposób. Plus należy się też za jej ciekawą formę.

leo_alga | 2016-11-29
Przeczytana: 2003 rok