PRL. Czas nonsensu

Wydawnictwo: Publicat
Polska - 1944-1989 r., PRL, komuna
historyczna

Życie w PRL-u to codzienne zmagania z nonsensem, żeby nie powiedzieć wręcz absurdem, jaki nas otaczał. Dzisiaj już możemy wspominać tamte czasy, dowcipy, wydarzenia z uśmiechem i nostalgią.
Podtytuł: polskie dekady : kronika naszych czasów 1950-1990

Agacha | 2017-05-23
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 23 maja 2017

Książka bardzo ciekawa i warta przeczytania. Nie tylko przez osoby, które pamiętają tamte czasy. Ciekawe, klimatyczne zdjęcia i wiele informacji ułożonych tematycznie. Przeszkadzały mi tylko bardzo małe literki w części tekstu i jeszcze mniejsze podpisy pod zdjęciami.

Ida | 2017-06-16
Przeczytana: 15 czerwca 2017

GodzinaZksiazka.blogspot.com
PRL - czas nonsensu.
Jeśli to był czas "nonsensu", to pomyślcie, jak się żyło w świecie "bez sensu"! Zrozumcie teraz trudności, w jakich znaleźli się nasi rodzice, dziadkowie...Jak żyli, jak przetrwali...

Podtytuł: Polskie dekady, Kronika naszych czasów 1950-1990.
Wspaniałe kompendium wiedzy o czasach, które minęły, ale to naprawdę nie była tak dawno...
Rozdziały, z których każdy obejmuje dziesięć lat historii naszego kraju. Przed każdym oś, na której dostrzeżemy poruszone w rozdziale tematy, przykładowo: architektura, szkoła, kościół, film, teatr, życie codzienne. Jeśli nie mamy ochoty, potrzeby lub czasu czytać całego rozdziału od razu, możemy wybrać poszczególne tematy, które akurat nas interesują. A do książki można wracać wielokrotnie. Zachęca do tego zarówno układ tekstu, jaki mnogość zdjęć. Przenosimy się do lat 50tych, ery plakatu propagandowego albo na górskie ścieżki, przemierzane w latach 60tych, podczas wczasów pod gruszą. Zobaczymy na...

Agnieszka | 2010-11-12
Przeczytana: lipiec 2009

Podzielona jest na dekady z przedziału 1950 - 1990 , a każda dekada podzielona jest na kategorie, między innymi : moda, muzyka, film, polityka.
To, co sprawiło, że pokochałam tę książkę, to bogactwo zdjęć w każdej kategorii - w zasadzie książce prędzej do albumu.

Mimo zainteresowania historią, wiele zdjęć widziałam po raz pierwszy, także polecam każdemu, kto chciałby poznać tamte czasy.

mahdaliel | 2012-01-10
Przeczytana: 2010 rok

Świetna oprawa graficzna, świetne zdjęcia.

Michal79 | 2017-05-31
Przeczytana: 2014 rok