Wyż nisz. Od alterglobalistów do zośkarzy. 55 małych kultur

978-83-240-1410-1
nisze, kultura
rozrywka
Ag2S

Najnowsza książka Bartka Chacińskiego - autora Wypasionego..., Wyczesanego... i Totalnego języka najmłodszej polszczyzny - to jedyny i niezastąpiony przewodnik po plątaninie nisz, w którą zamieniła się kultura XXI wieku. „Jestem niezbyt hipsterskim blogerem, pokoleniowym grunge'owcem z odrobiną alterglobalizmu pod czerwono-żółto-zieloną czapką, przez chwilę nawet backpackerem, za starym na...

„Jestem niezbyt hipsterskim blogerem, pokoleniowym grunge'owcem z odrobiną alterglobalizmu pod czerwono-żółto-zieloną czapką, przez chwilę nawet backpackerem, za starym na hiphopowca, za młodym na punkowca, choć gdy słyszę riffy, budzi się we mnie widmowy gitarzysta. Ale na cyberpunku się znam. Kiedyś udało mi się nawet połączyć w sobie depesza z metalem. Byłem erpegowcem, a przez niektórych uważany jestem za audiofila. Cosplay mnie nie bawi, choć sam kiedyś napisałem fanfika. PUA uważają mnie za hejtera, podczas gdy jestem tylko sceptykiem. Niezależnym, ale bez uwielbienia dla indie, mocno lubiącym LGBT, pod warunkiem, że ci punkowego etosu nie porzucają dla depresji w stylu emo.
A Wy?” [fragment książki]

Hub | 2011-01-28
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: listopad 2010

Wystawiam pięć gwiazdek i polecam wszystkim dookoła książkę Chacińskiego (nie przeszkadza mi nawet, że obszerne jej fragmenty opublikowal w swoim artykule w "Niezbędniku inteligenta"). Doskonale się ją czyta dla samej radości obcowania z potoczystym, swobodnym stylem autora. Zawarte w niej informacje zaś niejednokrotnie mogą się okazać pomocne. "Lepiej rozumieć" - to pedagogiczne hasło zdaje się Chacińskiemu przyświecać przy pisaniu każdego artykułu. Bartek - udało Ci się. Ze mną Ci się udało.

AlexDelaware | 2013-02-11
Przeczytana: 10 lutego 2013

Bardzo dobry poradnik na temat subkultur, choć badań raczej tu nie doświadczymy. Ciekawe opisy, 55 kultur w pigułce, całkiem przyjemnie się to czyta. Dla żywo zainteresowanych tematem subkultur książka w sam raz

asiczek | 2012-10-13
Przeczytana: 15 stycznia 2012