Tajemnica świętych relikwii

Tłumaczenie: Irena Doleżal-Nowicka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kroniki brata Cedfaela". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
A morbit taste for bones
83-7150-229-X
średniowiecze, kryminał
dona

W dwunastowiecznym benedyktyńskim opactwie Shrewsbury wiedzie spokojne zycie brat Cadfael, weteran wojen krzyżowych, dobroduszny choć nieprzejednany tropiciel zbrodni i nieprawości. Opiekuje się powierzonym mu herbarium. Jednak jego specjalne uzdolnienia przyczyniają się do rozwiązania zagadki morderstwa, do którego dochodzi podczas sporu o relikwie.

allison | 2015-12-21
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 21 grudnia 2015

"Tajemnica świętych relikwii" otwiera wielotomowy cykl pt. "Kroniki brata Cadfaela".
Sięgnęłam po tę książkę zachęcona recenzjami znalezionymi w internecie. Skusiła mnie też tematyka łącząca cechy powieści historycznej i kryminalnej.

Moje pierwsze spotkanie z bohaterami powieści Ellisa Petersa okazało się satysfakcjonujące.
Autorka pisze lekko, finezyjnie i świetnie komponuje historyczne wątki z kryminalną intrygą, którą musi rozwiązać tytułowy bohater. Brat Badfael okazuje się zakonnikiem o ciekawej przeszłości, bardzo ludzkim i bliskim czytelnikowi XXI wieku.
To mnich inteligentny, wrażliwy, dociekliwy i pragmatyczny. Religia nie jest dla niego jedynie zbiorem suchych dogmatów, a człowiek to żywa istota z krwi i kości, pełna tajemnic, sprzeczności i słabości.
Brat Cadfael potrafi dostrzec piękno otaczającego świata, miłości i przyjaźni. Nie są mu obce ludzkie błędy, potrafi wybaczyć, doradzić, zrozumieć. Jednocześnie pozostaje wierny wyznawanym zasadom i słynie z...

Abee | 2015-10-02
Przeczytana: 26 grudnia 1999

Brat zakonny - sam niepozbawiony tajemnic - rozwiązuje kryminalną zagadkę. Czasy, w których żyje, są burzliwe. Jego życie przed zakonem, także okazuje się być pełne wrażeń. Kontrast między tym, co teraz, a tym, co w przeszłości bardzo korzystnie wpływa na intrygę. Wielce smakowita lektura. A to dopiero początek...

kate627 | 2017-01-13
Przeczytana: 09 stycznia 2017