Robaczywe jabłko

Tłumaczenie: Filip Kabulski
Wydawnictwo: Bertelsmann Media
A Plague on Both Your Houses
kosmateczka

Pierwsza z trzech wydanych w Polsce części "Kronik Matthew Bartholomew", których głównym bohaterem jest czternastowieczny wykładowca medycyny na uniwersytecie w Cambridge, będący jednocześnie utalentowanym detektywem-amatorem.

źródło okładki: www.allegro.pl

Brian | 2013-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2013

Średniowieczna Anglia, mroczne intrygi w samym środku Cambridge wraz z szalejącą epidemią dżumy w tle. Tak najkrócej można by opisać tą powieść.

Generalnie powieść mocno intrygująca, polecam szczególnie na długie jesienno-zimowe wieczory kiedy za oknem jest już ciemno bo wtedy będzie można naprawdę poczuć klimat tej historii.

Joanna Piękoś | 2013-07-20

Moim zdaniem jedna z najlepszych książek które czytałam. Jeśli lubicie książki z nutką historii, wywołujące dreszczem emocji to serdecznie polecam tę książkę. Wspaniały kryminał. Gwarantuję że się spodoba.

Rene | 2011-02-04
Przeczytana: 03 lutego 2011

Calkiem przyjemna ksiazka. Interesujaco oddajaca realia sredniowiecznego Cambridge, szalejacej dzumy i formowania sie uniwersyteu i jego roli w sredniowiecznej Angli. Poza tym intryga zbyt skomplikowana albo robiaca wrazenie skomplikowanej by ukryc brak pomyslu i calkowicie nieciekawy glowny watek. Szkoda wielka bo glowne postacie swietnie zarysowane i moglyby zdzialac bardzo duzo i ciekawie a tak zostaly zle uzyte zle obsadzone. Mimo wszystko dobrze sie te ksiazke czyta.

Gama | 2016-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2016

Trochę historii,więcej obyczajów w średniowiecznej Anglii.Poznajemy świat,którego nie ma, ale z którego czerpiemy i zastanawiamy się jak można było tak żyć. Szkoda, że w Polsce wyszły tylko trzy książki tej autorki.

Kalina Tkacz | 2016-06-25
kate13 | 2016-06-21