Uwięzieni

Tłumaczenie: Maja Kittel
Cykl: Pamiętniki Wampirów (tom 6)
Wydawnictwo: Amber
The Return: Nightfall vol 2
wampiry
Grafitowa_

Seria "Pamiętniki wampirów". Elena: Po powrocie z zaświatów usiłuje odnaleźć ukochanego. Stefano: Wszyscy myślą, że opuścił Elenę dla jej dobra. Lecz on został uwięziony przez Damona. Damon: Sprzymierzył się z potężną istotą, która rządzi ludźmi z pomocą złych duchów. Ale powoli staje się jej sługą. Czy Elena zdoła przywołać swe dawne moce, wyrwać Damona spod władzy zła i ocalić Stefana przed...

Seria "Pamiętniki wampirów".
Elena: Po powrocie z zaświatów usiłuje odnaleźć ukochanego.
Czy Elena zdoła przywołać swe dawne moce, wyrwać Damona spod władzy zła i ocalić Stefana przed losem straszniejszym niż śmierć?

weroni-kika | 2015-01-25
Przeczytana: 23 stycznia 2015

Jeszcze gorsza niż poprzednia. Lisołaki? Latająca Elena? Ta końcowa akcja z jakimiś dziwnymi mutantami przypominającymi enty? Może i pierwsze trzy części były lepsze niż serial, ale trzecia, czwarta i piąta na pewno nie.

Julka | 2014-07-28
Przeczytana: 18 lipca 2014

Pomimo, że saga Pamiętników Wampirów szczególnie mnie nie porwała, błędem byłoby uznanie, że jest ona mało wciągająca. W każdej z części bardzo wiele się dzieje, choćby to, że tajemną, złą mocą okazała się Katherine, którą Damon i Stefano dawno uznali za zmarłą. Teraz Fells Church opanowują piekielne bliźniaki a z ludźmi dzieją się bardzo złe rzeczy. Stefano znika. Dziewczynki zachowują się jak panie lekkich obyczajów. Damon krzywdzi Elenę...
Na prawdę wiele się dzieje, tylko emocjonalnie mnie to jakoś nie wciągnęło, jakbym była po prostu obserwatorem, który patrzy na to ze zmrożoną krwią w żyłach lecz bez emocji. Chociaż trzeba przyznać-rewelacyjnie mi się ja czyta. Ogromny plus dla autorki za te sagę, która na pewno wciągnie jeszcze nie jednego czytelnika.

justyna3421 | 2016-12-02
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 02 grudnia 2016

Uważam że są gorsze części niż,, Uwięzieni" bardzo zaskoczył mnie Koniec tej części, prawie pokonali zło w Fell's Church ale i tak muszą uciekać z rodzinnego miasta.

popiszsieplay | 2016-12-07
Przeczytana: grudzień 2010

Serio? Lisy jako czarny charakter z którym nie potrafi poradzić sobie tyle nadprzyrodzonych stworzeń? Pani Smith ma bardzo wybujałą wyobraźnię.

"Uwierz w to, co twój umysł pokazuje ci jako prawdę, w to, co serce podpowiada ci jako słuszną drogę."

ChoiYoona | 2010-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2010

Chyba najlepsza część Pamiętników Wampirów. Pełna grozy, a nie miziania się głównych bohaterów. Pełna bólu, cierpienia i niesamowitych zdarzeń ;) Nareszcie to co Karolina lubi najbardziej ;)

Grafitowa_ | 2010-05-16
Na półkach: Przeczytane, 2010

Momentami się gubiłam w tej książce. Ale ta część jest chyba najlepsza z wszystkich z Pamiętników Wampirów. Damon oh tutaj było go bardzo dużo :)

alamuhan | 2010-09-19

Po śmierci Elena już nie jest Eleną.. Tak jak autorka już nie jest sobą książka dobra do momentu śmierci Eleny później już tylko gorzej..

Kropa | 2011-11-30
Przeczytana: 08 stycznia 2012

brak komentarza ...

Alicja | 2015-06-20
Przeczytana: 22 kwietnia 2015

Zacznę od tego że myślę Ze maksymą tej wciągającej, ciekawej i fajnej książki jest "nie zapominaj kim jesteś,,. W tej części Elena straci Stefano ale nie podda się i będzie chciała znaleźć go za wszelką cenę i wszyscy jej przyjaciele spróbują jej w tym pomóc poza Damonem (na początku). W tej części Damon zostanie opętany przez Malaka shinhiniego lecz dzięki Elenie odzyska panowanie nad sobą i także pomoże jej szukać jego brata.

milka199845 | 2014-08-18

Jako że oglądam serial Klaus w całkowicie innej postaci jest... śmieszny. W serialu taki bezwzględny w książce taka mała postać z dużą mocą. Obydwie postacie robią na mnie zupełnie inne wrażenie.