Bez szans

Tłumaczenie: Agnieszka Myśliwy
Cykl: Pamiętniki Wampirów (tom 11)
Wydawnictwo: Amber
The Salvation
raven

Bestsellerowa seria ma ciąg dalszy! Prezentujemy tom I nowej trylogii. Dwa wampiry. Dwaj nienawidzący się bracia. I piękna dziewczyna, której obaj pragną. Teraz zrozumieją, że najgroźniejsze jest to, co niewidoczne. Elena: po raz pierwszy w życiu jest szczęśliwa. Razem ze Stefano zbudowali dla siebie dom. Jej moc podpowiada jej jednak, że to nie koniec, że zbliża się kolejne...

Bestsellerowa seria ma ciąg dalszy! Prezentujemy tom I nowej trylogii.

Teraz zrozumieją, że najgroźniejsze jest to, co niewidoczne.

Elena: po raz pierwszy w życiu jest szczęśliwa. Razem ze Stefano zbudowali dla siebie dom. Jej moc podpowiada jej jednak, że to nie koniec, że zbliża się kolejne niebezpieczeństwo.
Damon: odwiedza swoje ulubione miejsca w Europie z radością tym większą, że podróżuje ze swą ukochaną Katherine. Lecz oboje padają ofiarą przerażającego ataku.
Stefano: już wie, że Elena pozostanie z nim na zawsze. Ale nagle dawny wróg powraca. Najstraszliwsze obawy Eleny stają się rzeczywistością.

Gdy otaczają ich mroczne moce, Elena, Stefano i Damon podejmują znów walkę o życie w jedyny sposób, jaki znają – razem. Lecz każda chwila, którą dzielą, może być ich ostatnią…

źródło opisu: Amber, 2013

źródło okładki: Amber, 2013

Ann | 2014-09-04
Przeczytana: 29 marca 2014

„Bez szans” (może to was zdziwić) jest moją pierwszą przeczytaną książką z serii Pamiętniki Wampirów. We wcześniejszych częściach odrzucał mnie fakt całej tej miłości Eleny do Stefano. Można się domyślić, że wolę Damona. Tą część jednak poleciła mi koleżanka, mówiąc, co nieco o końcówce. Tak, więc kiedy tylko dopadłam książkę zaczęłam ją czytać.

Zacznę od plusów. Dużo akcji i szczegółowe opisy. To sprawiało, że książkę czytało się dość szybko, a czytelnik mógł się bardziej wczuć w wydarzenia. A było ich nie mało! Nagłe zwroty akcji. Kto jak kto ale ja uwielbiam jak nie wszystko jest oczywiste. Że już nie wspomnę co się stało pod koniec! To dopiero był zwrot akcji!

Książka była poprowadzona z różnych perspektyw, nie tylko z punktu widzenia głównej bohaterki, dzięki czemu możemy lepiej przyjrzeć się reszcie bohaterów. I tu schodzimy do minusów. Miałam dziwne wrażenie, że bohaterowie byli mało wykreowani. Wszyscy włącznie z moim ukochanym Damonem byli jakby bez wyrazu. To tylko moje...

nadzieja1925 | 2014-01-04
Na półkach: Przeczytane, Moje...:D
Przeczytana: 03 stycznia 2014

W Pamiętniki wampirów. Księga 8. Bez szans. spotykamy się znowu z naszymi ulubionymi bohaterami. Tą książką jestem jednak rozczarowana, od razu można wyczuć, że to nie styl pisania L. J. Smith.

W książce przenosimy się o jakieś 5 lat do przodu, nasi bohaterzy są starsi, bardziej doświadczeni życiowo, mają własne mieszkania, pracę, a niektórzy nawet są już po ślubie...

Niby wszystko jest dobrze, wspaniałe życie – wieczność u boku Stefano, wspaniali przyjaciele, wszyscy Pierwotni zabici..., aż nagle Elena wyczuwa coś złego, coś z czym znowu przyjdzie im się zmierzyć – SALOMON, ostatni Pierwotny o którym nic nie wiedzieli, jest niewidzialny, nie zostawia żadnych śladów, a poza tym ma ogromną moc... i poluje na Elene. Z pomocą przyjdą im kolejni łowcy, ale czy wszyscy będą mieć dobre zamiary?

Zander i Bonnie są szczęśliwi, jednak Bonnie wyjedzie, aby podszkolić się w magii.

Meredith i Alaric są już dawno po ślubie. Dziewczyna jest ucieszona, że będzie mogła pracować z innymi ...

virgo123 | 2018-01-16
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 16 stycznia 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kurde, ile tutaj było morderstw, no oszaleć można... Dobrze, że udało się zabić tego potwora, ale jednak strata Stefano była najgorsza...

Hawkeye | 2014-02-16
Przeczytana: 05 stycznia 2014

W Księdze 8 wracamy do przygód Eleny, Stefano, Damona i ich przyjaciół(Mimo że na poprzedniej książce jest napisane "Księga 7 I OSTATNIA"!).Elena jest szczęśliwa ze Stefano, Bonnie z Zanderem, a Damon podróżuje z Katherine.Wygląda to na sielankę, ale wkrótce do Dalcrest przybywa kolejny pierwotny(który jak zwykle poluje na Elenę:) ).Damon i Katherine też nie mają różowo.Przyjaciele muszą się zjednoczyć w walce ze wspólnym wrogiem.

Książka ta jest zdecydowanie gorsza od poprzednich części. Aubrey Clark nie umie opisywać uczuć Eleny w tak świetny sposób jak L.J.Smith oraz poprzedni ghostwriter.Fabuła jest średnio wciągająca.Od początku można się domyślić kto jest tym złym.Relacje między postaciami są opisane w bardzo płytki sposób.

Moim zdaniem "Pamiętniki Wampirów" powinny się skończyć na Księdze 7, ale oczywiście chodzi o kasę.To nie jest godna kontynuacja tej serii.

Moja ocena:5/10

Meggan | 2015-02-20

Według mnie, Aubrey Clark tylko niszczy tą historię, dopisując niepotrzebną kontynuację, uśmiercając moich ulubionych bohaterów i robiąc same banały ;_; Tak dla mnie 6 i 7 część były już niepotrzebne, chociaż strasznie podobało mi się "ostateczne" zakończenie 7 części.
Na mojej półce naprawdę śmiesznie to wygląda :
"Księga 7 I OSTATNIA"
" Księga 8"
To co się wydarzyło i zdarzy się w 9 i 10 księdze, nie będę brać pod uwagę. Dla mnie historia Eleny została już zakończona.

Cóż zacznijmy od tego że , jakie dla mnie księga siódma miała idealne zakończenie i dalsze części zostały napisane zupełnie niepotrzebnie . Wydaje mi się że , dla pieniędzy i tak jakby na siłę .

Jednak jako że , lubię czytać serię do końca , a poprzednie części mnie oczarowały , postanowiłam dać szansę tej książce .

Minęło kilka lat od pokonania Klausa . Elena , Bonnie i Meredith mają już 25 lat i każda układa sobie życie na inny sposób .

Elena jest szczęśliwa że , Stefano i od roku mieszka z nim w ich własnym domu . Dziewczyna w głębi marzy o normalnym życiu , jednak chce chronić niewinnych i czuje się im potrzebna .

Meredith od kilku miesięcy jest szczęśliwą żoną Alarika i po ukończonych studiach , została prawniczką .
Bonnie jest szczęśliwa u boku bezgranicznie zakochanego w niej Zandera , pracuje jako nauczycielka i wciąż pomaga przyjaciołom , dzięki swoim magicznym zdolnością .
Matt właśnie spotyka się z Jasmine piękną i uroczą panią doktor . Chłopak jednak okłamuje...

Kasia | 2017-08-09
Przeczytana: październik 2013

Miał być koniec, a tu nagle kolejne 3 części. Tak się nie robi!
EDIT: Po tym, co stało się ze Stefanem zawieszam znajomość z sagą o wampirach.

"Zawsze będzie istniało niebezpieczeństwo. Zagrożenia rzadko nadchodzą, gdy się ich spodziewasz."

Julka | 2014-08-10
Przeczytana: 09 sierpnia 2014

To dla mnie niesamowite gdy mogę czytać książkę, a właściwie sagę książek tak skomponowanych. Każda część idealnie ze sobą współgra. Każda zawiera jakiś jeden główny wątek le oprócz tego jest mnóstwo małych wątków, które są starannie dopracowane. Uwielbiam gdy, ktoś w taki sposób dba o szczegóły w książce, dzięki temu iż w ten sposób szlifuje się te najdrobniejsze wątki, fabuła staje się prawdziwym diamentem.
Tyle starań dokonali Elena i jej przyjaciele aby pokonać całe zło, a teraz- Solomona. A gdy w końcu się udało i Elena miała wieść ze Stefano, życie pełne podróży i miłości on umiera. I to wszystko przez szalonego naukowca, który chcę wynaleźć udoskonalone wampiry, dzięki zabiegom chirurgicznym czy lekom. Nowoczesne wampiry zabiją wszystkie prawdziwe wampiry będące dla nich przeszkodą a ich samych nie da się zabić...

MarylouLoveJoo | 2013-10-16

wielkie rozczarowanie - i - oszustwo. Tekst nie pochodzi od L.J Smith i to da się wyczuć od razu.

Lenka | 2015-10-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 11 października 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jedna z serii przeciągana w nieskończoność i jeszcze troszkę. Dziś przed państwem "Pamiętniki Wampirów" stworzone przez L. J. Smith, a pisane przez ghost writerkę - Aubrey Clark. Bardzo długo zbierałam się po te "dopisane tomu". Jakoś nie mogłam się przemóc po kiepskim "Fantomie" i marnej "Pieśni księżyca". Po "Bez szans" sięgnęłam raczej z przyzwoitości. Skoro już kupiłam... Odleżały swoje na biurku i doczekały się. Niestety moje obawy były uzasadnione. "Bez słów" nie jest aż tak fatalne jak "Fantom", ale wydaje się być równie niedopracowane i wymuszone co "Pieśń księżyca" oraz równie nijakie jak "Moc przeznaczenia". W każdym rozdziale czuć, że są to tylko kolejne tomy dopisywane na siłę... W takich chwilach dziękuję autorce (autorkom?), że nie męczyły mnie tomiszczem, mającym blisko pięćset stron jak rewelacyjna "Północ".

Kochajmy się! To z pewnością było motto, które przyświecało Clark podczas pisania. Bo tej wielkiej, pięknej, idealnej miłości jest tu na prawdę dużo. ZA DUŻO....