Stefano's Diary
Martha Oakiss

Pamiętnik Stefano przenosi akcję o sto lat wcześniej i odkrywa początek historii miłosnego trójkąta dwóch braci wampirów i pięknej dziewczyny, której obaj pragną. Jest rok 1864. Echa wojny Północy z Południem docierają do plantacji w Wirginii, rodzinnego domu Stefano i Damona Salvatore. Braci, którzy byli nierozłączni, dopóki w Mystic Falls nie pojawiła się Katherine - olśniewająca i tajemnic...

Jest rok 1864. Echa wojny Północy z Południem docierają do plantacji w Wirginii, rodzinnego domu Stefano i Damona Salvatore. Braci, którzy byli nierozłączni, dopóki w Mystic Falls nie pojawiła się Katherine - olśniewająca i tajemnic za.
To przez jej uwodzicielski uśmiech najlepsi przyjaciele stali się rywalami w wyścigu o jej względy. I odkryli, że jej przepyszne suknie i połyskujące diamenty skrywają straszliwy s ekret. I że jej jeden pocałunek zmieni ich życie - na wieczność…

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2011

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1111/pamię...»

Klaudyna Maciąg | 2011-08-04
Przeczytana: 03 sierpnia 2011

Kiedy do internetu trafiły przecieki z 'Midnight Sun' (wydarzenia znane ze 'Zmierzchu', opowiedziane z perspektywy Edwarda), wywołały one prawdziwą burzę - fani pisali petycje do Stephenie Meyer, aby opowieść ta została ukończona i oficjalnie wydana. Tego typu publikacje zawsze nakręcają całą tę machinę, która pozwala zarabiać wydawcom na miłości swoich czytelników. Jacyś mądrzy ludzie wpadli więc na to, aby i z 'Pamiętników Wampirów' wycisnąć coś jeszcze, póki serial na ich podstawie robi furorę na całym świecie. Stąd właśnie nowy twór w naszych księgarniach - 'Pamiętnik Stefano'. Póki co - tom pierwszy, ale w najbliższych tygodniach pojawiają się jeszcze dwa.

Czy warto je kupić?
Nie.

Miłośnicy twórczości L.J. Smith z pewnością znają telewizyjną wersję 'Pamiętników Wampirów' i doskonale pamiętają te fragmenty, w których akcja przenosi się kilka stuleci wstecz, aby opowiedzieć o początkach historii braci Salvatore. Książka 'Pamiętnik Stefano' w całości opiera się na serialowych...

LilCa | 2015-02-28
Na półkach: 2015, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 28 lutego 2015

Stefano i Damon Salwatore nierozłączni bracia do czasu pojawienia się pięknej Katherine która skrywa pewien
mroczny sekret.

Styl w jakim „Pamiętnik Stefano” został napisany jest łatwy do czytania. Książka jest krótka i szybko się ją czyta. Losy braci Salwatore zaciekawiły mnie. Jestem zadowolona
z przeczytania tej książki.

Meggan | 2014-12-26

Dla mnie, czyli dla fanki książek "Pamiętniki Wampirów" czytanie tego to istna katorga.
Na książce napisano, że prequel jest na podstawie serialu i książki.
Haha.
Jedyne co zachowano z powieści L.J Smith to imię Stefano ( gdzie w serialu wymienili to na Stefan, o zgrozo!)
Rok, opis bohaterów i miejsce wydarzeń to ewidentnie serial. Odebrano wszystko co autorka ujęła w małych, ale autentycznych wspomnieniach tego bohatera.
W książce akcja toczy się w XV wieku, ale tutaj zamienili to na rok 1864.To przecież tylko jakieś 300 lat do przodu.
Katherine i Elena miały swoje charakterystyczne cechy wyglądu ; blond włosy oraz oczy w odcieniu lapiz-lazuli, tutaj zaś posiadają ( a raczej tylko Katherine)brąz włosy, brązowe oczy. Znowu serial.
I teraz rzecz, która o mało nie zmusiła mnie do zamknięcia tej książki.
To wszystko dzieje się w amerykańskim miasteczku! W dodatku jest tu serialowa nazwa, nawet nie Fell's Church.
A gdzie Florencja, włochy w piętnastym wieku? To ma być pamiętnik...

cinde | 2012-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2012

Początek - dobry, środek- średni, koniec - bardzo dobry . Wg mnie autorka dopasowała się do wersji wydarzeń z serialu, ale ogólne wrażnie całkiem dobre.

Rose | 2011-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2011

Jako wielka fanka serialu, musiałam sięgnąć po "Pamiętnik Stefano". Czytając serię "Pamiętniki Wampirów" w niektórych momentach odpływałam myślami gdzie indziej, tutaj było inaczej. Muszę przyznać, że serial o wiele bardziej podoba mi się niż książki, więc ucieszyłam się, kiedy dowiedziałam się, że powieść oparta jest na ekranizacji.
Zdecydowanie polecam fanom serialu

Isaye | 2011-08-07
Przeczytana: 06 sierpnia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka całkiem dobrze napisana, choć jak ktoś ogląda serial to większość rzeczy się już w nim pojawiło. Część rzeczy jest zmienionych np. to jak bracia stali się wampirami. Ogólnie jednak, niektóre rzeczy mnie zaskoczyły i była ona ciekawym urozmaiceniem dla serialu, jak i dla samej serii książek.

lacerta | 2011-10-20
Na półkach: Przeczytane, Oddane
Przeczytana: 16 października 2011

Pamiętnik Stefano podoba mi się znaczenie bardziej niż Pamiętniki wampirów. Nie spodziewałam się tego, a już po przeczytaniu kilki stron zaczęłam dostrzegać większe podobieństwo do serialu niż do książek "Pamiętniki wampirów". Mnie osobiście bardzo się to spodobało, ponieważ serial znaczenie bardziej przypadł mi do gustu. Taki więc pierwszą część Pamiętnika Stefano wręcz "połknęłam". Jeżeli komuś, tak jak mnie bardziej spodobała się koncepcja serialu niż książek L.J Smith to jak najbardziej mogę zachęcić do przeczytania książki.

Nemezis | 2013-07-03
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 03 lipca 2013

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Wiele szczegółów różni się od pierwowzoru, co przyprawiło mnie o niesmak. Historia bardziej przypomina scenariusz serialu niż pierwotną opowieść L. J. Smith. Dlatego też czytając ją, nie byłam specjalnie zaciekawiona, bo znałam kolejny tok wydarzeń. Polecam osobom, które nie oglądały serialu "Pamiętniki wampirów".

MałaPisareczka | 2013-02-28
Przeczytana: 25 lutego 2013

Recenzja znajduje się na blogu: wymarzona-ksiazka.blogspot.com

Pamiętniki Wampirów stoją na równi z sagą Zmierzch. Przygody wampirów z obu serii pokochały miliony nastolatek, możliwe że również dorosłych. Obie serie doczekały się ekranizacji - pierwsza na małym ekranie, druga na dużym. Są osoby, które wielbią tylko jedną serię, a są również dla których miłość pomiędzy nimi wielce się nie różni, więc kochają i to i to.
Jak jest ze mną? Pamiętnik Stefano jest moim pierwszym zetknięciem się z tą serią. Wcześniej ani nie czytałam, ani nie oglądałam. Pewnie by się to nie zmieniło, gdyby nie ogromna zniżka na ten tom - 80% mniej piechotą nie chodzi. Czy dobrze zrobiłam?

Kogo zaprosić na Warszawskie Targi Książki? Zdecydujmy wspólnie!

Do Warszawskich Targów Książki zostały dwa miesiące. Od 10 do 13 maja w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie czytelnicy będą mieli okazję spotkać ulubionych autorów. Jakich? Wybór należy do Was!