Stefano's Diary
Wybredna Maruda

Pamiętnik Stefano przenosi akcję o sto lat wcześniej i odkrywa początek historii miłosnego trójkąta dwóch braci wampirów i pięknej dziewczyny, której obaj pragną. Jest rok 1864. Echa wojny Północy z Południem docierają do plantacji w Wirginii, rodzinnego domu Stefano i Damona Salvatore. Braci, którzy byli nierozłączni, dopóki w Mystic Falls nie pojawiła się Katherine - olśniewająca i tajemnic...

Jest rok 1864. Echa wojny Północy z Południem docierają do plantacji w Wirginii, rodzinnego domu Stefano i Damona Salvatore. Braci, którzy byli nierozłączni, dopóki w Mystic Falls nie pojawiła się Katherine - olśniewająca i tajemnic za.
To przez jej uwodzicielski uśmiech najlepsi przyjaciele stali się rywalami w wyścigu o jej względy. I odkryli, że jej przepyszne suknie i połyskujące diamenty skrywają straszliwy s ekret. I że jej jeden pocałunek zmieni ich życie - na wieczność…

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2011

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1111/pamię...»

Klaudyna Maciąg | 2011-08-04
Przeczytana: 03 sierpnia 2011

Kiedy do internetu trafiły przecieki z 'Midnight Sun' (wydarzenia znane ze 'Zmierzchu', opowiedziane z perspektywy Edwarda), wywołały one prawdziwą burzę - fani pisali petycje do Stephenie Meyer, aby opowieść ta została ukończona i oficjalnie wydana. Tego typu publikacje zawsze nakręcają całą tę machinę, która pozwala zarabiać wydawcom na miłości swoich czytelników. Jacyś mądrzy ludzie wpadli więc na to, aby i z 'Pamiętników Wampirów' wycisnąć coś jeszcze, póki serial na ich podstawie robi furorę na całym świecie. Stąd właśnie nowy twór w naszych księgarniach - 'Pamiętnik Stefano'. Póki co - tom pierwszy, ale w najbliższych tygodniach pojawiają się jeszcze dwa.

Czy warto je kupić?
Nie.

Miłośnicy twórczości L.J. Smith z pewnością znają telewizyjną wersję 'Pamiętników Wampirów' i doskonale pamiętają te fragmenty, w których akcja przenosi się kilka stuleci wstecz, aby opowiedzieć o początkach historii braci Salvatore. Książka 'Pamiętnik Stefano' w całości opiera się na serialowych...

LilCa | 2015-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2015

Stefano i Damon Salwatore nierozłączni bracia do czasu pojawienia się pięknej Katherine która skrywa pewien
mroczny sekret.

Styl w jakim „Pamiętnik Stefano” został napisany jest łatwy do czytania. Książka jest krótka i szybko się ją czyta. Losy braci Salwatore zaciekawiły mnie. Jestem zadowolona
z przeczytania tej książki.

cinde | 2012-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2012

Początek - dobry, środek- średni, koniec - bardzo dobry . Wg mnie autorka dopasowała się do wersji wydarzeń z serialu, ale ogólne wrażnie całkiem dobre.

Meggan | 2014-12-26

Dla mnie, czyli dla fanki książek "Pamiętniki Wampirów" czytanie tego to istna katorga.
Na książce napisano, że prequel jest na podstawie serialu i książki.
Haha.
Jedyne co zachowano z powieści L.J Smith to imię Stefano ( gdzie w serialu wymienili to na Stefan, o zgrozo!)
Rok, opis bohaterów i miejsce wydarzeń to ewidentnie serial. Odebrano wszystko co autorka ujęła w małych, ale autentycznych wspomnieniach tego bohatera.
W książce akcja toczy się w XV wieku, ale tutaj zamienili to na rok 1864.To przecież tylko jakieś 300 lat do przodu.
Katherine i Elena miały swoje charakterystyczne cechy wyglądu ; blond włosy oraz oczy w odcieniu lapiz-lazuli, tutaj zaś posiadają ( a raczej tylko Katherine)brąz włosy, brązowe oczy. Znowu serial.
I teraz rzecz, która o mało nie zmusiła mnie do zamknięcia tej książki.
To wszystko dzieje się w amerykańskim miasteczku! W dodatku jest tu serialowa nazwa, nawet nie Fell's Church.
A gdzie Florencja, włochy w piętnastym wieku? To ma być pamiętnik...

Rose | 2011-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2011

Jako wielka fanka serialu, musiałam sięgnąć po "Pamiętnik Stefano". Czytając serię "Pamiętniki Wampirów" w niektórych momentach odpływałam myślami gdzie indziej, tutaj było inaczej. Muszę przyznać, że serial o wiele bardziej podoba mi się niż książki, więc ucieszyłam się, kiedy dowiedziałam się, że powieść oparta jest na ekranizacji.
Zdecydowanie polecam fanom serialu

Isaye | 2011-08-07
Przeczytana: 06 sierpnia 2011

Książka całkiem dobrze napisana, choć jak ktoś ogląda serial to większość rzeczy się już w nim pojawiło. Część rzeczy jest zmienionych np. to jak bracia stali się wampirami. Ogólnie jednak, niektóre rzeczy mnie zaskoczyły i była ona ciekawym urozmaiceniem dla serialu, jak i dla samej serii książek.

lacerta | 2011-10-20
Na półkach: Przeczytane, Oddane
Przeczytana: 16 października 2011

Pamiętnik Stefano podoba mi się znaczenie bardziej niż Pamiętniki wampirów. Nie spodziewałam się tego, a już po przeczytaniu kilki stron zaczęłam dostrzegać większe podobieństwo do serialu niż do książek "Pamiętniki wampirów". Mnie osobiście bardzo się to spodobało, ponieważ serial znaczenie bardziej przypadł mi do gustu. Taki więc pierwszą część Pamiętnika Stefano wręcz "połknęłam". Jeżeli komuś, tak jak mnie bardziej spodobała się koncepcja serialu niż książek L.J Smith to jak najbardziej mogę zachęcić do przeczytania książki.

Cóż ,musze się przyznać że, mam wydanie książki z trzema tomami w jednej książce. Jednak zdecydowałam się zaliczyć "Początek "jako przeczytaną książkę ,ponieważ zwyczajnie nie chce mi się na razie czytać dalej kolejnej części.

Książka nie zachwyca. Ma momenty ze, ciekawi, ale o ile uwielbiam ksiazkowa serię "Pamiętniki wampirów "i ponowne przeczytanie jej było by dla mnie radością, co zamierzam kiedyś uczynić. To ta książka zdecydowanie jest na jeden raz, gdyż raczej nie jest warta powrotu do niej.

Książka nie wnosi nic nowego do tematyki wampirów. Sama akcja bywa momentami nuzaca. Żadnego z bohaterów nie pokochałam.
Stefano w tej książce jest raczej nudny, a w "Pamiętnikach wampirów "byl ideałem chłopaka. Ojciec braci strasznie wkurzajacy ;chce kierować ich życiem i dla zachowania dobrej opinii, woli poświęcić synów. Raczej ich nie kocha .
Katherine nie dość ze, jak dla mnie jest jej mało, to również nie zdobyła mojego serca. Choć niewątpliwe wole ja od Stefano, jest...

klaudia26ck | 2018-01-09
Na półkach: 52/2018, Przeczytane
Przeczytana: 05 stycznia 2018

"Pamiętnik Stefano - Początek" to I tom dodatku stworzonego dla fanów postaci z kultowych "Pamiętników Wampirów" - jednego z braci Salvatore- Stefana. Dzięki zapiskom przystojnego krwiopijcy, przenosimy się do 1864 roku, gdzie 17- letni Stefan Salvatore żyje w cieniu swojego ojca Giuseppe oraz powracającego z wojny brata - Damona. Poznajemy jego życie za czasów człowieczeństwa, jego wybory i myśli dnia codziennego. Po raz pierwszy pojawia się temat wampiryzmu, za sprawą ginących zwierząt oraz pięknej, lecz niedostępnej sieroty z Atlanty - Katheriny Pierce. Książkę czyta się szybko i przyjemnie, w sam raz na jeden wolny wieczór. Polecam głównie fanom "Vampire Diaries".