Radleyowie

The Radleys
978-83-247-2146-7
wampiry, miłość, tajemnica
Sweet

Między nami wampirami Rowan i Clara mieszkają w angielskim miasteczku Bishopthorpe. Mają ukochaną mamę i ojca – lekarza rodzinnego. Rodzeństwo zawsze czuło, że jest inne od rówieśników, ale brat i siostra nie mają pojęcia, że ich rodzice są „ucywilizowanymi” wampirami, więc i w nich drzemie prawdziwa, wampirza natura. Pewnego dnia Clara, zaatakowana przez kolegę, zostaje w szamotaninie dziwnie...

Między nami wampirami
Rowan i Clara mieszkają w angielskim miasteczku Bishopthorpe. Mają ukochaną mamę i ojca – lekarza rodzinnego. Rodzeństwo zawsze czuło, że jest inne od rówieśników, ale brat i siostra nie mają pojęcia, że ich rodzice są „ucywilizowanymi” wampirami, więc i w nich drzemie prawdziwa, wampirza natura. Pewnego dnia Clara, zaatakowana przez kolegę, zostaje w szamotaninie dziwnie pobudzona zapachem krwi... Niesamowita i sarkastyczna „czarna komedia”, pełna przygód i zaskakujących zdarzeń. Wyśmienita zabawa na poziomie!

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca

Demerol | 2012-10-26
Na półkach: Przeczytane, ☆ Ebook

"RADLEYOWIE"

Uwielbiam książki o wampirach, dlatego sięgnęłam po "Radley'ów". Na początku żałowałam, że zaczęłam czytać, ale później okazało się, że nie miałam racji. Książka jest dobra, jeżeli ktoś ma ochotę to warto. :)

Historia opowiada o młodych wampirach nastolatkach Rowanie i Clarze mieszkających w angielskim miasteczku Bishopthorpe. Mają swoich rodziców, którzy mieszkają razem w jednym domu. Ich ukochana mama i tata jest lekarzem rodzinnym leczy pacjentów. Nastolatkowie bardzo czuli się inni od swoich rówieśników, różnili się od nich, a rodzeństwo nie wie, że ich rodzice są prawdziwymi wampirami o wampirzej naturze.
Pewnego dnia Clara zostaje ugryziona, zaatakowana przez swojego kolegę, pobudzona jego nagłych zapachem krwi.
Książka wciągnęła mnie od razu, po raz pierwszy miałam do czynienia z wampirami, a w tej książce bardzo dobra fabuła była, niezwykła i niesamowita akcja rozwinięta, a także czarny humor, ubawiłam się przy książce, dlatego, że to "czarna komedia" to pełna zaskakujących, świetnych zdarzeń była i ciekawych przygód, jestem mile zaskoczona książką i to w pozytywnym znaczeniu.
Przyjemna,super to lektura.

Elilaya | 2014-03-11
Na półkach: Przeczytane, Inny Świat

Od bardzo dawna chciałam przeczytać tę książkę i gdy zobaczyłam na bibliotecznej półce wzięłam bez wahania, wypożyczyłam i szczęśliwa wróciłam do domu. Zaczęłam czytać i wciągnęłam się w tę historię bez reszty. Bardzo fajna i zabawna książka, która intryguje, ale... nie jest idealna, nie jest na tyle ważna żeby móc się o nią zabijać i koniecznie przeczytać.

Ta książka ukazuje życie wampirów we współczesnym świecie.. banał.. wiele jest takich książek i są dość popularne i modne. Jednak tutaj mamy świat współczesnych wampirów przedstawiony przez mężczyznę. Autor pokazał jak można w inny sposób przedstawić, w sposób dość sensowny i zabawny, dzisiejszego wampira i kpi sobie z tych wszystkich dzisiejszych opowiastek dla nastolatek.
Nie potrzebne mu są zdobiące piórka, magiczne postacie, nadprzyrodzone zdolności i cudaczni bohaterowie.
To opowieść o rodzinie wampirów przedstawiona z perspektywy każdego z występujących w książce bohaterów. Prosta i krótka historia rodziny Radleyów bez...

Susie | 2011-07-01
Przeczytana: 30 czerwca 2011

"Można mieszkać tuż obok rodziny wampirów i nie mieć pojęcia, że ludzie, których macie za sąsiadów, w głębi duszy chcą wam wyssać krew z żył. Jest to tym bardziej możliwe, jeżeli połowa wyżej wymienionej rodziny sama nie zdaje sobie z tego sprawy."*

Zastanawialiście się kiedyś nad możliwością, że wasi sąsiedzi są wampirami? Ja też nie, ale po przeczytaniu „Radleyów” odnosi się wrażenie, że wszystko jest możliwe. Tytułowa rodzina na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym, jest zupełnie przeciętna. Rodzice i dwoje dzieci mieszkają sobie w spokojnym miasteczku w zadbanym domu, a na ich podjeździe stoi rodzinny minivan. Rodzina jak każda inna? Niekoniecznie. Ukrywają oni krwawy sekret, o którego istnieniu nie wiedzą nawet wszyscy członkowie tej rodziny. Ich życie toczy się tak jak powinno, czyli monotonnie i bez zbędnych rewelacji dopóki ich córka w akcie obrony nie napada na pewnego nachalnego kolegę…

Dawno żadna książka tyle razy nie wywołała na mojej twarzy...

Piękne kolczyki!

"Hałas to życie.
Cisza to śmierć."

Karolina Jędraszak | 2014-11-29

Przeczytałam tą pozycje jakiś czas temu. Nie do końca mnie jednak przekonała. Według mnie cała historia była zbyt ironiczna. Wiele pozornie zabawnych momentów odbierałam jako groteskę.
Po za wątkiem wampirów, który nie przypadł mi do gustu autor ukazał jeszcze opowieść o przeciętnej rodzinie. Obraz matki zmęczonej już byciem kurą domową i brakiem zainteresowania ze strony męża. Dzieci w wieku nastoletnim.. patrząc na książkę pod tym względem książka była naprawdę dobra.

Reading_is_sexyy | 2013-02-09
Na półkach: Przeczytane, 📚 2013 📚
Przeczytana: 2013 rok

Niebanalna, nieprzewidywalna, ekscentryczna - taka właśnie jest książka pt. "Radleyowie" i chociaż czytałam już niejedną książkę o wampirach, to z podobną fabułą jeszcze się nie spotkałam, co jest oczywiście plusem. Wiele ciekawych szczegółów, opisy wampirów, ich zdolności i umiejętności - były dla mnie pozytywnym zaskoczeniem. Jest to również pierwsza książka o wampirach jaką czytałam - której autorem jest mężczyzna, i za to jak najbardziej plus :) Ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolona, bo nie spodziewałam się tak miłej lektury. Rozdziały były krótkie, czcionka przejrzysta i dobra w czytaniu sprawiła, że nawet nie wiedziałam kiedy, powieść dobiegła końca. Bardzo mi się podobała, serdecznie polecam! :)

młoda_pisarka | 2015-04-29
Przeczytana: 06 maja 2015

NIENORMALNA RODZINA W DNO LIŻĄCEJ IMITACJI POWIEŚCI...

Rodzina Radleyów nie jest normalną angielską rodziną. Nie są nawet niczym, co w przybliżeniu przypomina rodzinę. To wampiry. Żywią się krwią, a przynajmniej powinni i może właśnie gdyby to robili, sytuacja w jakiej się znaleźli nie miałaby miejsca. Rodzice, którzy czują do siebie jedynie żal i dzieci w nastoletnim wieku, którzy są wytykani palcami oraz szykanowani w szkole. Dziwolągi. Czy ta rodzina ma szansę na lepsze jutro? I na w miarę normalną przyszłość?

Książka jest tak beznadziejna, że po przeczytaniu każdego zdania przysypiałam. Nie da się przez nią przebrnąć bez niesmaku. Jest obrzydliwie nudna, pozbawiona jakiejkolwiek głębi, chociażby chwytliwej historii. Dno i jeszcze niżej. Żałuję każdej chwili, jaką straciłam na jej lekturę. Masakra.

Zdecydowanie odradzam sięgania po tą książkę.

Tirindeth | 2011-05-06
Przeczytana: 06 maja 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Każdy z nas ma mniej lub bardziej ulubionych sąsiadów. Sąsiedzi się przydają, kiedy w domu zabraknie cukru, albo gdy mamy kryzys i musimy kogoś troszkę podenerwować głośniejszą muzyką. Taka ot, sąsiedzka uprzejmość. Ale tak naprawdę co wiesz o swoich sąsiadach? Czy jesteś przekonany, że to zwyczajni ludzie? Nigdy bowiem nie można być pewnym, czy niepozorny sąsiad nie skrywa jakiejś tajemnicy!

Rodzina Radleyów, mieszkająca na Orchand Lane pod numerem siedemnastym, wydaje się z pozoru zwyczajną, trochę nudną rodzinką. Helen jako pani domu, jej mąż Peter – lekarz internista oraz para nastoletnich dzieci – Clara i Rowan. Prawie jak sielanka? Prawie. Bo w rzeczywistości ich życie wcale nie jest takie łatwe.

Bowiem Peter i Helen skrywają pewną tajemnicę. Z całą pewnością dosyć krwawą. Są wampirami – abstynentami. Czyli niepijącymi krwi osobnikami gatunku nocnych drapieżców. Jednak owo niepicie krwi zmienia ich w śmiertelników, którzy starzeją się i wyglądają jak każdy zwyczajny...

Justilla | 2013-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2013

„Człowiek dochodzi do pewnego wieku - czasami jest to piętnaście lat, czasami czterdzieści sześć - kiedy uzmysławia sobie, że kłamstwo, w które chce wierzyć, nie działa.”

Może to dziwne, ale gdy pierwszy raz przeczytałam opis, sądziłam, że "Radleyowie" to będzie parodia wampiryzmu. Bezsensownie kiczowata książka z rodzaju tych, których nie lubię i od pewnego czasu zastanawiam się, patrząc na nią na półce, po co w ogóle ja kupiłam? Ale ostatnio, nie mając jeszcze chęci na powtórzenie lektur, a nie chcąc zaczynać nic ciekawszego, gdyby nagle zbrakło czasu by dobrze przysiąść do czytania, wzięłam na cel "Radleyów"... i co? I złudzenia rozwiały się. To nie parodia, a ciekawa, trochę specyficzna książka, przy której zabawnie spędziłam czas.

"Jeżeli odpowiedzą jest krew, to zadajecie niewłaściwe pytanie."

Peter i Helen to wampiry-abstynenci. Ich dzieci nie mają o tym pojęcia, choć borykają się z problemami charakterystycznymi dla wampirów - wrażliwość na słońce, bezsenność w...