Pomyślne wiatry

Megan's Mate
rodzina, zdrada, uczucie, Nora Roberts
dona

Inne wydania

Przed Megan O’Riley, samotną matką dziewięcioletniego syna, pojawia się perspektywa nowego życia. Dawna rodzina mężczyzny, który uwiódł ją i porzucił. Oferuje jej posadę księgowej na swoim zamku przerobionym na luksusowy hotel. Megan z radością wyrusza do Maine. Praca pozwoli jej zyskać samodzielność finansową i zapomnieć o wstydliwej przeszłości, zaś jej syn będzie mógł dorastać wśród bogatych kuzynów. Jest głęboko zrażona do mężczyzn i pewna, że już nigdy nie pozwoli sobie na porywy serca.
Przyjaciel rodziny, Nathaniel Fury, postanawia zdobyć Megan od razu pierwszego dnia. Zostaje odprawiony z kwitkiem. Czy jednak opór stawiany przez tak kruchą istotę jak kobieta może stanowić jakąkolwiek przeszkodę dla mężczyzny, który pół życia spędził na morzu w walce z żywiołami?

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2010

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

marcia | 2014-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

To już moja 26 książka autorki. Specjalnie policzyłam :)

Historia fajna i ciekawa, ale bez urazy Nora masz lepsze książki.
Mimo to książkę pochłonęłam w jakieś 4 godziny i nie żałuję czasu, który na nią poświęciłam.

Nie jest to górnolotna literatura, ale czy tylko taką trzeba czytać?
Jako dziewczyna i to w dodatku romantyczka uwielbiam historie miłosne, a jeśli takowe historie pisze Nora Roberts to ja nie mam żadnych zastrzeżeń!

Wspaniała para jak zawsze zresztą.
Nate to fajny facet, typowy obrońca rodziny. Cieszę się, że znalazł Megan, która dała mu dwoje dzieci :) Zasłużył w końcu po trudnym dzieciństwie!
Jeszcze jedna para bardzo mi się spodobała, a mianowicie Coco i Holender. Ci to dopiero mają charakterek :)

"Księżyc i gwiazdy. Właśnie to ci ofiaruję, Meg."

mala5317 | 2016-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2016

Dość ambitnie podeszłam do opróżniania swoich zasobów w biblioteczce, dlatego dzisiaj będziecie miały okazję spotkać się z kolejną, nie należącą do nowości literackich książką. Już samo nazwisko autora w połączeniu ze słodką, iście cukierkową okładką powinno nasunąć wam tematykę. Dla tych które się jeszcze nie domyśliły, to oczywiście nie może to być nic innego, jak klasyczny romans harlekinowy. Aż dziw że jeszcze się z nim nie styknęłam, gdyż mam już kilkanaście pozycji pani Roberts na swoim koncie. A to opowiadanie pierwszą edycję miało przeszło 20 lat temu, gdyż w roku 1996.

Zapewne zdajecie sobie sprawę, że wiele razy ukazało się ono pod inną okładką lub w połączeniu z jeszcze innym opowiadaniem. Wydawnictwo często stosuje taki zabieg, przypuszczam, że w celu ekonomicznym. Do tego jednak już się przyzwyczaiłam, aczkolwiek gdybym miała kupić ją po cenie podanej na okładce to poczułabym się lekko oszukana. Akurat tą pozycję udało mi się złapać razem z jakąś kobiecą gazetą, więc...

mala5317 | 2016-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2016

kaprys | 2015-03-27
Przeczytana: 26 marca 2015

Ostatnia część przygód sióstr Calhoun i ich rodziny oraz przyjaciół. Część ta głównie poświęcona jest Megan, siostrze męża Amandy. Megan wraz ze swoim nieslubnym synkiem Kevinem przeprowadza się z Oklachomy do zamku Calhounów, gdzie znajdzie dom, prace, bezpieczeństwo, przyjaciół oraz miłość. W tej części również nie zabraknie seniorki rodzu Cioci Colleen, która ujęła moje serce, mimo, że stara się być ostra, marudna, narzekająca na wszystko to bardzo kocha swoja rodzinę i chce dla nich jak najlepiej, nie pozwoli jej skrzywdzić. Często uśmiechałam się podczas fragmentów z Ciocią Colleen;) Rownież Coco znajdzie swoją miłość, mimo swoich lat znajdzie szczęście, które będzie bardzo blisko, na wyciągnięcie ręki. Bardzo podobała mi się cała seria zamku Calhounów. Lekka, przyjemna, momentami wzruszająca a także niebezpieczna, idealna na oderwanie się od codzienności historia, którą koniecznie muszę polecić mojej mamie;)

Magda | 2011-10-26
Przeczytana: 26 października 2011

Od początku wydawała mi się skomplikowana. Niby główna bohaterka ma dziecko z mężem Susanny, ale Sus jest z jakimś Holtem. O co chodzi? Czułam się, jakbym weszła w tą historię gdzieś od połowy. Niedoczytanie jednak kosztuje. Dlaczego? Jak się okazuje, jest to piąty tom... a ja właśnie od niego zaczęłam. Teraz czas wrócić do poprzednich czterech, bo historia mnie zaintrygowała. Każda część jest o kimś innym,ale by lepiej zrozumieć losy Mandy, muszę cofnąć się do tomu, w którym sekret jej i jej syna wychodzi na jaw podczas uroczystości ślubnych. Dopiero wtedy będę w stanie wystawić historii ocenę "rewelacji". A jest naprawdę do czego wracać. Po raz kolejny Nora Roberts mnie nie zawiodła.

viosna | 2015-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2015

Typowe romansidło. Jednak zręcznie napisane, historia idealna na 3 godzinną podróż pociągiem.
Wciąga nie wymagając zaangażowania.
Teraz dowiedziałam się, że to kolejny (piąty) tom serii. Ale nie wiedząc o tym, książkę czytałam jako niezależną pozycje i nie wiem, czy cos straciłam. Kiedy będę miała ochotę na jakąś zupełnie niezobowiązującą książkę, chętnie sięgnę po pozostałe tomy.

LoVeandHoPe | 2014-05-03
Przeczytana: 03 maja 2014

Według mnie Nora Roberts jest królową książek romantycznych. Nie ma sobie równych.

"Pomyślne wiatry" to kolejna powieść przeczytana przeze mnie pióra tej autorki.

Pełna miłości, nadziei,szcześcia i ciepła rodzinnego.
Każda powiesć Roberts jest niezwykła. Jeszcze nigdy się nie zawiodłam.

Gorąco polecam wszystkie książki autorstwa Nory Roberts. :)

aannaa | 2013-08-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 25 lutego 2013

Fajna książka. Typowy romans.

isabelle142 | 2013-02-25

Nie przypuszczałam, że jeszcze spotkam się z Calhounami, a tu proszę, co za miła niespodzianka :) Fajnie móc poznać ich dalsze losy. Jednak spośród sterty książek Nory Roberts, które przeczytałam, ta niczym właściwie się nie wyróżnia. 'Rezydencja' była znacznie lepsza :)

Edyta Zając | 2015-11-14
Przeczytana: 30 października 2015

Po tej serii widać, że Nora Roberts zaczęła szybko dodawać do swoich romantycznych historii to, co ja lubię najbardziej: odrobinę dramatu, tajemnicę, coś niełatwego, niebanalnego. Podobało mi się.