Pomyślne wiatry

Okładka książki Pomyślne wiatry Nora Roberts
Okładka książki Pomyślne wiatry
Nora Roberts Wydawnictwo: Harlequin Cykl: Zamek Calhounów (tom 5) literatura obyczajowa, romans
Zamek Calhounów (tom 5)
Megan's Mate
Harlequin
2003-01-01
2003-01-01
83-238-1679-4
Melania Drwęska
rodzina zdrada uczucie nora roberts

Typowa Nora Roberts i to sprzed 20 lat. Historia kobiety, która uwiedziona jako 17latka ma syna ale zostaje przygarnięta przez rywalkę(która została również rzucona przez wspólnego kochanka) i jej rodzinę. Trzy siostry są w szczęśliwych związkach, rodzą się maluchy a główna bohaterka zyskuje męża i ojca swojego syna w typowanego dla niej przyjaciela rodziny. Tu nic oryginalnego i raczej infantylna story. Szkoda czasu.

Autor: Nora Roberts
Tytuł: Pomyślne wiatry
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Megan O’Riley przeprowadza się wraz z dziewięcioletnim synem na wybrzeże, gdzie ma się zająć finansami hotelu Calhounów. Chce zapomnieć o trudnej przeszłości. Jest pewna, że już nigdy nie pozwoli sobie na porywy serca. Przyjmuje pozę chłodnej profesjonalistki, którą interesuje tylko praca i syn. Nate Fury, przyjaciel Calhounów, już pierwszego dnia postanawia poznać ją bliżej, ale napotyka tylko niechęć i opór. Jednak łatwo nie rezygnuje, a jako marynarz potrafi wytrwale walczyć z niejednym żywiołem…

Po poprzedniej części serii bardzo chciała zajrzeć do tej książki. Napisana jest prostym i przyjemnym językiem, dlatego czyta się ją płynnie. Fabuła rozgrywana jest dobrze. Jeżeli chcecie ją przeczytać, to polecam za początku zajrzeć do pierwszej, ponieważ w niej pojawiają się postacie z całej historii. Autorka idealnie przedstawiła emocje, które są z nami cały czas. Tutaj również pojawił się bohater, który działał mi na nerwach. Totalnie za nim nie przepadam. Książka jest krótka, więc to też powoduje szybsze przeczytanie jej. Kolejny raz autorka zadziwia dodanymi faktami. Bardzo cieszyłam się z tego, co się wydarzyło. Myślę, że wszyscy w takiej sytuacji zachowywali się bardzo dobrze i mocno wspierali. Nie widzę żadnych wad w niej. Historia jest lekka i przyjemna. Muszę przyznać, że czasem jest też bardzo emocjonalna, a to przez tego jednego bohatera. Uważam, że jest to idealne dokończenie. Cieszę się z takiego przebiegu. Na zakończeniu byłam bardzo wzruszona. Megan jest pewna siebie, nie boi się zrobić określonych kroków. Stara się nie myśleć o przeszłości, lecz gdy ta ciągle się pojawia musi wziąć sprawy w swoje ręce. Lubię jej waleczność. Nate jest też pewnym siebie mężczyzną. Wspiera Megan cały czas i nie pozwala jej na poddanie się. Czy będzie im dane żyć szczęśliwie?
Ocena 8/10

Autor: Nora Roberts
Tytuł: Pomyślne wiatry
Wydawnictwo: HarperCollins Polska

Mija jakiś czas, odkąd naszyjnik został odnaleziony. Wszystkie siostry są szczęśliwe ze swoim mężami, a ich życiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo. Meg jest siostrą Sloana, a także to ona była kochanką męża Suzzanny (chociaż nie miała o tym pojęcia) i ma z nim syna.
Meg wraz z synkiem Kevinem wyruszają do rezydencji Towers, kobieta ma zająć się finansami i chociaż na weselu brata wszyscy byli dla niej bardzo mili, boi się, co będzie na miejscu. Jej syn i dzieci Suzzanny są przyrodnim rodzeństwem, ona co prawda nie miała pojęcia o Suzzann, kiedy spotykała się z ojcem Kevina, jednak i tak czuje się winna.
Zostaje przyjęta tak, jakby była członkiem rodziny, a jej syn od razu zaprzyjaźnił się z dziećmi Suzzanny. Kobieta jest szczęśliwa, zaczyna wszystko od nowa.
Nate'a poznaje zaraz po przyjeździe i wcale nie wywołuje na niej dobrego wrażenia. Jest byłym marynarzem, wspólnikiem Holta. Jednak ona wpada mu w oko, a Kevin łapie z nim dobry kontakt. Na dodatek mężczyzna nie zamierza się poddać i chce zdobyć jej serce. Czy mu się uda? Zostaje odnaleziony dziwna księga rachunkowa męża Bianki i tajemniczym kodem. Co tam było? Co oznaczały te liczby? Czy Meg pozwoli sobie na szczęście? Czy ona i Nate będą razem?

To piąty, ostatni tom z serii i chociaż już nie o siostrach Calhoun, jest tak samo ciekawy, jak poprzednie. Poznamy tu historię Megan oraz Nate, ale nie tylko, również Coco natrafi na swoją drugą połówkę. Historia ciekawa i wciągająca, o miłości, nowym początku, a także tajemnicach sprzed wielu lat. W tym tomie wszystko się wyjaśnia, wszystkie zagadki zostają rozwiązane.

Książkę czytamy w czasie rzeczywistym, a także przenosimy się w czasie (a kogo oczami poznajemy historię, tym razem nie zdradzę).

Bohaterowie ciekawi, dający się lubić.
Meg była bardzo młoda, kiedy zaszła w ciąże i została sama z dzieckiem. Zraniona, zostawiona, czuje, że popełniła wtedy wielki błąd i boi się go powtórzyć. To syn jest dla niej najważniejszy, to jego szczęście się liczy. To kobieta, która jest miła i uczynna, ma swoje priorytety i zamierza się ich trzymać. Osobiście ją polubiłam.
Nate nie miał łatwego dzieciństwa, ale ono jest już za nim. Teraz robi, co lubi, ma przyjaciół, własny dom, a nawet psa. To mężczyzna, który potrafi zawalczyć o to, na czym mu zależy, nie pozwala skrzywdzić bliskich, a kiedy kocha, nie waha się o tym powiedzieć. Osobiście go polubiła.

Moim zdaniem książka pt.: „Pomyślne wiatry” jest ciekawa i dość wciągająca. Cała seria mnie się podobała i uważam, że warto po nią sięgnąć. Polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2021/06/harpercollins-polska-ksiazka-pt.html

"Czasem zrywa się wiatr, który znosi nas z obranego kursu. I zdarza się, że to nowe miejsce jest znacznie ciekawsze od tego, do którego się zmierzało."

Kiedy wiosna uśmiecha się słonecznymi barwami kwitnącej przyrody, wówczas w czytelniczym sercu intensyfikuje się potrzeba ciepłych klimatów. Dlatego z przyjemnością sięgam po książki Nory Roberts. Otrzymuję ciekawą fabułę, co prawda opartą na prostych wzorcach, ale zgrabnie miksującą romantyczne nuty i sensacyjne akcenty. Szybko przebiegam po stronach mini powieści, zapewniają pakiet emocji i dreszczyku. Podoba mi się, że autorka w każdej odsłonie serii nie tylko umożliwia spotkanie z polubionymi wcześniej bohaterami, których życiowe historie odkrywałam wcześniej, ale również, niczym w przybliżeniu, pokazuje losy wybranego członka rodziny, oczywiście z kobiecego ujęcia, w końcu opowieści dotyczą silnych kobiet, z lub blisko rodu Calhounów. Nie mam problemu, aby wpasować się w atmosferę serii, nawet jeśli nie poznałam jakiegoś tomu, lub długo trwało zanim sięgnęłam po kolejny. Pisarka podaje istotne szczegóły z przeszłości i przywołuje towarzyszącą otoczkę, natychmiast chwytam to, co powinnam znać, co sprawi, że zaangażuję się w fabułę, odkryję karty serc.

"Pomyślne wiatry" przeplatają słodkie i gorzkie smaki życia, pozytywne i negatywne postaci. Ukazują, że warto walczyć o siebie, swoje prawa i marzenia, nie zamykać się na prawdziwe uczucie, dać się ponieść namiętności, nawet jeśli sparzyliśmy się na poprzedniej znajomości. Miłość ma sprytny plan, cierpliwie go realizuje, potrafi zaskoczyć, nigdy nie wiadomo, z której strony przywieje jej wiatr. Nathaniel Fury, zrezygnował z pływania na statkach handlowych, po poznaniu świata decyduje się powrócić w rodzinne strony, do Bar Harbor, gdzie prowadzi sklep żeglarski i organizuje rejsy. Megan O'Riley, powiązana z rodem Calhounów poprzez brata Sloana i dziewięcioletniego syna Kevina, obejmuje funkcję dyrektora finansowego w hotelu Calhounów. Ścieżki Nathaniela i Megan błyskawicznie zbliżają się, ale zanim zetkną się, bohaterowie będą musieli pokonać zadry przeszłości, nauczyć się ufać, znaleźć odwagę, oddać stery pragnieniom.

bookendorfina.pl

× www.majuskula.blogspot.com ×

Książki Nory Roberts wielu mogą wydać się banalne. Są skonstruowane w prosty sposób, często domyślamy się rozwoju wydarzeń, ale równocześnie lektura naprawdę nie nudzi. Jak to możliwe? Prędko wyjaśniam — mamy do czynienia z powieściami lekkimi, jednak uroczymi. Wspominałam o tym przy okazji recenzji poprzednich tomów, aczkolwiek chętnie powtórzę, że prawie wszyscy miewają chwile, gdy potrzebuje odpoczynku od pozycji ciężkich, wymagających dużej dawki skupienia. A seria opowiadająca o losach sióstr Calhoun poprawia mi humor. Owszem, od premiery każdej z części minęło już ładnych parę lat, więc niektóre motywy bywają przestarzałe, chociaż ja podchodzę do tego sentymentalnie. Czego absolutnie się nie wstydzę! Dzisiaj zwróćmy uwagę na tomy czwarty i piąty. Oceniam je wspólnie, ponieważ, moim zdaniem, są na równie dobrym poziomie, chyba najlepszym z dotychczasowych. I tym samym, niestety, kończymy przygodę z rodziną Calhoun…

Suzanna nie miała łatwego życia. Przeszła przez wyniszczające małżeństwo, straszny rozwód i koniecznie chce wrócić do względnej normalności. To fantastyczna kobieta, zasługująca na wszystko, co najlepsze. Bardzo polubiłam tę postać, licząc, że odnajdzie prawdziwą miłość. Jej relacja z Holtem wydała mi się słodka — znajomi sprzed wielu lat, poznający się na nowo, jako dorośli ludzie. Nie zapominajmy o mojej ukochanej historii Bianki i Christiana, będącej osią całej serii! Holt jest wnukiem Christiana, więc opowieść zatacza koło… Szorstki eks-policjant z troskliwą matką dwójki dzieci? Cóż, duet klasyczny, lecz idealny! Szybko zaczęłam kibicować ich romansowi, rozwijającemu się w środku szalonych zdarzeń.

Natomiast główna postać kobieca „Pomyślnych wiatrów” wprowadza nas w pewien rodzaj epilogu. Megan to siostra Sloana, czyli męża Amandy Calhoun. A na dodatek, nasza bohaterka oraz Savannah Calhoun mają dzieci z tym samym mężczyzną. Uff! Nadążacie? Takim sposobem Meg wchodzi do rodziny, a my możemy obserwować jej rosnące zainteresowanie przyjacielem i biznesowym partnerem Holta, Nathanielem. Oczywiście, następuje gra pozorów, aż do radosnego finału, który z łatwością da się przewidzieć. To relacja jest raczej mało skomplikowana, acz zdecydowanie ciekawa w odbiorze.

Moje serce zostało absolutnie podbite przez uchylenie rąbka dalszych losów bohaterów poprzednich części. Miło było znowu ich odwiedzić, sprawdzić, jak układają się ich związki, jak wielką rodzinę razem stworzyli. Tak to już jest, że przyzwyczajamy się do lubianych przez siebie postaci, niczym do starych przyjaciół. Ostatecznie wygrywa lojalność wobec bliskich, może też trochę patetyczne stwierdzenie, iż „zgoda buduje, niezgoda rujnuje”. Ten ostatni tom serii był bardziej romansem niż tajemnicą, znamy sekret Bianki, historia Meg to przede wszystkim klamra spinająca każdą z opowieści. Teraz mogę odłożyć książkę w spokoju, moja ciekawość została w pełni zaspokojona!

Słówkiem podsumowania, z familią Calhoun spędziłam sporo radosnych chwil. To lektury nieco ckliwe, ale zwyczajnie fajne, wciągające, nawet trudno mi znaleźć jakieś konkretne wady. Powieści Nory Roberts są literaturą, na której ewentualne minusy troszkę przymyka się oko, ponieważ bohaterowie skutecznie wzbudzają w odbiorcy sympatię. Polecam wszystkim osobom szukających książek niezbyt rozbudowanych, a sprawiających, że czas szybko nam leci. A Roberts to autorka z niesamowitą ilością weny — w końcu stworzyła ponad dwieście fabuł! Więc zapewne jeszcze się spotkamy…

× www.majuskula.blogspot.com ×

“Catherine”, “Amanda”, “Lilah” i “Suzanna” przedstawiały historię czterech sióstr. Między wątkami miłosnymi, przewijała się opowieść o zaginionym naszyjniku Bianki, która to była ich prababką. Mimo że ta historia dobiegła końca, w Towers wciąż dużo się działo. “Pomyślne wiatry” są ostatnią książką z serii, a tym razem główną bohaterką została Megan O’Riley- siostra męża Amandy.

Kobieta przyjeżdża do Towers, gdzie ma zająć się finansami rodziny Calhounów. Wraz z nią przeprowadza się tam dziewięcioletni Kevin - jej syn z poprzedniego związku. Póki co nie chce rozpoczynać nowej relacji i nie jest zainteresowana spotkaniami, czego nie można powiedzieć o pewnym mężczyźnie, który zwrócił na nią swoją uwagę…

Megan pojawiła się już w poprzednich tomach, jednak to właśnie tę powieść autorka postanowiła poświęcić kobiecie (i trochę cioci Coco). Przeszłość dla Megan wciąż nie odeszła, stąd też miała problemy z zaufaniem do mężczyzn. Jest bardzo pracowita i wszystko co robi, musi być zrobione porządnie. Kevin jest dla niej całym światem i widać, że bardzo go kocha, co przejawia się w jej zachowaniu.

Nate był typem flirciarza, a gdy darzył kogoś wielką sympatią, przyjacielsko mu dogryzał. Bardzo go polubiłam, jednak wolałabym mieć go za przyjaciela, niż za potencjalnego partnera, mimo że w powieści było widać, że dla bliskich jest w stanie zrobić bardzo wiele. Czasem też na pewne sytuacje działał zbyt impulsywnie, jednakże nie zmieniło to mojego stosunku do jego osoby.

Żałuję, że wątek Baxtera został potraktowany trochę po macoszemu i pojawia się on tylko przez chwilę.

“Pomyślne wiatry” to kolejna propozycja dla osób, które po pełnym wrażeń dniu potrzebują wyciszenia, oraz dla tych, których zainteresowały poprzednie części serii.

Od czasu do czasu fajnie jest przeczytać coś lżejszego. W takich momentach lubię sięgnąć po jakąś niewiele wymagającą ode mnie obyczajówkę. W ostatnim czasie były to książki Nory Roberts. Po jednej skończonej serii sięgnęłam po drugą. Poznałam już cztery części cyklu „Siostry Calhoun”. Każda część było o jednej z sióstr, więc było można się spodziewać, że więcej już nie będzie. Jednak pozostała jeszcze jedna młoda kobieta, która pojawiła się w tym cyklu. Siostra męża jednej z sióstr Calhoun. I to właśnie o niej jest piąta i ostania część, czyli „Pomyślne wiatry”.
Od pierwszych stron książki „Pomyślne wiatry” wiedziałam czego głównie się spodziewać. Nie miałam wątpliwości, że dostanę kolejny romans między głównymi bohaterami tej części. Do tego przemycone zostały informacje dotyczące dalszego życia sióstr Calhoun, a w ich życiu trochę się zmieniło, gdyż od wydarzeń z poprzedniej części minęło dwa lata. Polubiłam tę część tak samo jak pozostałe. Pozwoliła mi się odprężyć po ciężkim dniu.
„Pomyślne wiatry” to już ostatnia książka opisująca życie w Towers. Cieszę się, że poznałam ten cykl. Czyta się go łatwo i przyjemnie. Niektóre wydarzenia potrafią zaskoczyć, bo oprócz romansu mamy też kilka pobocznych wątków, które w tej książce były dla mnie najciekawsze. Uważam też, że ta część obfitowała także w najzabawniejsze wydarzenia z całej serii. Seria idealna na upalne wieczory.

Megan O’Riley wraca po latach z dziewięcioletnim synem na wybrzeże, gdzie ma się zająć finansami hotelu Calhounów. Megan nie jest jednak kolejną siostrą Calhoun, bo jak wiemy było ich cztery. Wiele lat temu, jako siedemnastoletnia dziewczyna, miała romans narzeczonym Suzanny. Z narzeczonego, potem stał się mężem naiwnej Calhounówny, a tymczasem zraniona i porzucona Megan wkrótce została samotną mamą. Oczywiście Suzanna dowiaduje się wszystkiego, kiedy jej małżeństwo zaczyna się rozpadać. Jak wiemy i ona znajdzie przystań szczęścia. Po latach Megan wkracza ponownie w życie Suzanny i mimo przeszłości zostaje ciepło przyjęta wraz z synem do tej rodziny. Propozycja i nowa praca przynosi nietuzinkowe wyzwania, bowiem niezrażony chłodnym nastawieniem, Nate Fury, przyjaciel Calhounów, zakochuje się w kobiecie i konsekwentnie dąży do zdobycia jej serca.

Ostatnia część serii była nieskomplikowanym, ale przyjemnym romansem. Brak tu wiodącej rodzinnej tajemnicy, bowiem historia dotycząca Bianki, została rozwiązana, a hotel został ukończony i otwarty. Mowa jest jednak o bohaterach poznanych w poprzednich częściach i ich relacjach w stworzonych związkach.

Wrócę jednak do bohaterów piątej części. Megan ma złe doświadczenia, ale również Nate ma swoją przeszłość. Ta książka opowiada o historii miłosnej, w której pojawiły się problemy z ojcem jej syna. Wygrywa lojalność, miłość i jedność rodziny. Dobra lektura z satysfakcjonującym zakończeniem.

Zaczynajac tę książkę nie wiedziałam, że jest ona częścią serii, ale nie przeszkodziło to w niczym. Jest to ciepła opowieść o zranionej niegdyś dziewczynie która musi przekonać się, że moze jeszcze pokochać i być kochaną. W tle mamy cudowną rodzinę i piękny klimat. Krótka i przyjemna opowieść.

Niedługa, ale co szczególnie istotne, pełna romantycznych i ciepłych nut powieść. W kreowaniu takiego nastroju sprzyja zaś nie tylko chemia między protagonistami, lecz również choćby miejsce akcji. (…)

„Pomyślne wiatry” nie są taką książką, która zaskakiwałaby ogólnym przebiegiem fabuły. Autorka po prostu snuje tu nieskomplikowaną historię, która pozwala uwierzyć, że do naszych drzwi może zapukać prawdziwe szczęście. I to nawet pomimo trudnych doświadczeń. Niemniej wpierw trzeba otworzyć się na te jaśniejsze promyki, zamiast jeszcze bardziej umacniać zbudowany wokół siebie mur. Lub o nie zawalczyć, żeby zburzyć napotkane na swojej drodze bariery. A właśnie to wszystko, plus kilka innych rzeczy, udało się Norze Roberts solidnie przedstawić, za co jestem bardzo wdzięczna tej popularnej, amerykańskiej literatce. Słowem, lektura w sam raz dla kogoś, kto nie stroni od relaksu przy lekkich, miłosno-obyczajowych tytułach.

Opinia jest fragmentem recenzji, dostępnej w całości na moim blogu:

• Nora Roberts
  • Romans