Za milion dolarów

Tłumaczenie: Ala Marks
Cykl: Trzy Siostry [ Mallery] (tom 1-3) | Seria: Opowieści z pasją
Wydawnictwo: Harlequin
The Substitute Millionaire; The Unexpectered Millionaire; The Ultimate Millionaire
romans, siostry, randka, awantura
Kasiulek

Trzy siostry, Julie, Willow i Marina, otrzymują od swojej babki kuszącą ofertę: ta, która poślubi Todda Astona III, otrzyma milion dolarów. Julie Która z sióstr Nelson pójdzie na randkę w ciemno z Toddem Astonem III? Wszystkie uważają, że ten człowiek musi być ofermą i nieudacznikiem, skoro potrzebuje swatania. Jednak nagroda jest nęcąca, a babka nalega, więc siostry postanawiają zagrać o...

Julie
Która z sióstr Nelson pójdzie na randkę w ciemno z Toddem Astonem III?
Wszystkie uważają, że ten człowiek musi być ofermą i nieudacznikiem, skoro potrzebuje swatania. Jednak nagroda jest nęcąca, a babka nalega, więc siostry postanawiają zagrać o to, która z nich spotka się z milionerem. Pada na Julie. Jej zdumienie nie ma granic, gdy Todd Aston III okazuje się niezwykle przystojny i ujmujący. Niespodziewanie Julie zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Jej szczęście trwa krótko. Dowiaduje się, że mężczyzna jej marzeń wcale nie jest Toddem. Najbardziej boli ją fakt, że stała się zabawką w rękach milionerów. Czy zakochana kobieta wybaczy głupi żart?

Willow
Pełna temperamentu Willow Nelson jedzie do rezydencji Todda Astona III, by zrobić mu awanturę. Nie dość, że nie pojawił się na randce z Julie, to planował ją oszukać. Willow wygarnęłaby mu całą prawdę prosto w oczy, gdyby miała szansę go spotkać. Przeszkodził jej w tym Kane Dennison – przyjaciel Todda. Na co dzień oschły i niesympatyczny, wobec Willow mimo wszystko zdobywa się na uprzejme zachowanie. To spotkanie odmieni ich życie. Kane, dotąd samotnik z wyboru, nie potrafi zapomnieć dziewczyny o pięknych, pełnych pasji oczach...

Marina
Uszczęśliwić siostrę – taki cel stawia sobie Marina Nelson, gdy zgadza się zorganizować ślub Julie. Ale dopięcie wszystkiego na ostatni guzik jest trudne, bo współorganizatorem wesela jest przyjaciel pana młodego, Todd Aston III. Marina dotąd nie zapomniała, w jaki sposób zażartował z jej siostry. Nadal nie pała do niego sympatią, ale jest gotowa do współpracy. Wspólne zadanie zbliża ich coraz bardziej. I nagle w ferworze weselnych przygotowań Marina uświadamia sobie, że się zakochała. Jednak Todd podejrzewa, że ona chce go poślubić, aby zdobyć milion dolarów.

źródło opisu: Wydawnictwo Harlequin, 2011.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

katala | 2018-05-10
Przeczytana: 30 czerwca 2016

Zawsze podobała mi się okładka tej książki. Ciepła i słoneczna, taka w sumie jak jej treść.
Ale od początku.
Za milion dolarów to zbiór trzech krótkich tekstów, które poprzednio ukazały się pod innymi tytułami (Randka w ciemno, Cudowne ocalenie, Wbrew rozsądkowi). Przyznam, że zebranie ich w jednej książce i nazwanie każdej części imieniem siostry o której opowiada, bardziej przypadło mi do gustu. Jakieś takie prostsze i bardziej trafiające do czytelnika. I jedna książka. W sumie powinno się je czytać jednym ciągiem, więc to tez na plus.
Susan Malery poznałam jakiś czas temu kiedy niemal przypadkiem kupiłam cykl Siostrzyczki. Podobało mi się, bo niby nic niezwykłego, ale było bardzo przyjemnie. Niedawno również przypadkiem dostałam w bibliotece Trzy siostry. Też warto.
A co z Za milion dolarów?
To bardzo dobra lektura wakacyjna. Nie powiem, że czas i temperatura za oknem nie mają znaczenia ocenie. W moim przypadku mają. A czas sprzyja lekkim, radosnym, może nawet niezbyt...

monishka90 | 2015-04-12
Przeczytana: 10 kwietnia 2015

Trzy siostry, trzy historie i milion dolarów. Książkę naprawdę dobrze się czyta i szybko. Mam jednak pewne zastrzeżenia, nie potrzebnie historię zostały od siebie oddzielone oraz zabrakło mi epilogu, który byłby ładnym podsumowaniem losów Julie, Willow i Mariny. Jednak ogólnie książka mi się podobała i polecam ją wszystkim.

lacerta | 2016-11-07
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 07 listopada 2016

Książka przewidywalna, nawet nie spodziewałam się czegoś innego po przeczytaniu notatki na końcu. Ale nie sądziłam, że aż tak wynudzę się przy lekturze.
Pierwszą część jeszcze jakoś przeczytałam, przy kolejnych dwóch można już tylko mówić o męczarniach. Dialogi były bardzo sztywne i jakby wystudiowane, a bohaterowie zupełnie nie do rozróżnienia. Gdyby otworzyć książkę na przypadkowej stronie i przeczytać dialog ciężko byłoby stwierdzić między kim toczy się rozmowa.

Miałam nadzieję, że "Za milion dolarów" okaże się rozluźniającą lekturą na jeden wieczór, niestety była to kolejna książka, którą musiałam zmęczyć.

izabela81 | 2015-02-28
Na półkach: Przeczytane, 2015 rok
Przeczytana: 22 stycznia 2015

Czy gdyby ktoś zaproponował wam poślubienie wybranego przez tę osobę chłopaka - czy zgodziłybyście się? Tak właśnie postąpiła babcia trzech dziewczyn. Autorka poruszyła problem urazy do ojca, strachu przed powieleniem schematu matki czy złamanego przez oszusta serca. W książce pełno zawirowań, intryg, przebaczenia, erotyzmu i miłości. Co bardzo lubię - często pojawiał się humor językowy i sytuacyjny. Ciekawe jest to, że wcześniej każda z trzech historii opublikowana była oddzielnie. Myślę, że bardzo dobrze wyszedł zabieg połączenia tych historii w jednej książce.

iza122 | 2015-05-24
Na półkach: Przeczytane, Książki 2015
Przeczytana: maj 2015

[...]Ale prawdziwa miłość jest czymś więcej. Oznacza wiarę i ryzyko. Oznacza poświęcenie siebie, by zawsze być dla kogoś i wierzyć, że ten ktoś, jest dla ciebie. Miłość to jazda kolejką górską życia. Miłość to wiara w siebie i ukochaną osobę. [...] *
...ale czy na pewno. Może miłość to inwestycja, na której można zarobić?

Julie, Willow i Marina otrzymują zaskakującą propozycję. Każda z nich dostanie milion dolarów, ale trzeba spełnić jeden warunek. Jedna z sióstr musi poślubić Todda Astona III. Dziewczyny nie są zainteresowane propozycją, ale, aby uszczęśliwić starszą kobietę Julie (bo przegrała z siostrami) umawia się na randkę z Toddem. Spędza miło wieczór z mężczyzną, jednak okazuje się, że to nie jest Todd. Julie została oszukana. Willow nie mogąc przeżyć, że ktoś zakpił z jej siostry, jedzie do rezydencji Todda, aby zrobić awanturę. Jednak skutek jest taki, że ląduje ze zwichniętą nogą u jego szefa ochrony. Marina najmłodsza z sióstr natomiast pomaga w przygotowaniach do...

Beti | 2015-06-04
Przeczytana: 30 maja 2015

Tytuł "Za milion dolarów" to moje pierwsze spotkanie z Susan Mallery. Autorka nazywana jest królową romantycznej fikcji i myślę, że coś w tym jest. Pisarstwem fascynowała się od najmłodszych lat. Zbieg okoliczności pozwolił jej zadebiutować i od tego czasu zdobywa sławę jako autorka poczytnych powieści drukowanych na całym świecie i przekładanych na wiele języków. Susan Mallery mieszka obecnie w Seattle z mężem, pudlem i dwoma kotami, na których jej sława nie robi żadnego wrażenia.

"Za milion dolarów" to historia trzech sióstr, wychowanych w skromnym, ale pełnym miłości domu. Pewnego dnia dziewczyny dowiadują się, że mają babcię milionerkę. Na dodatek dostają od niej bardzo dziwną propozycję, a mianowicie milion dolarów za poślubienie jej przybranego wnuka ze strony niedawno zmarłego męża. Julie, Willow i Marina są niezwykle zaskoczone zaistniałą sytuacją i zastanawiają się co też jest nie tak z młodym, bogatym, chłopakiem, jeśli za poślubienie go babka zapłaci każdej z nich...

Lennves | 2014-01-11
Przeczytana: 10 stycznia 2014

Kto nie chciałby dostać miliona dolarów? Gdy słyszymy o takiej sumie pierwsza myśl to 'Oczywiście, że tak!', jednak gdy dowiadujemy się co trzeba zrobić, aby te pieniądze otrzymać pojawiają się schody.

Większość kobiet marzy o znalezieniu swojego księcia z bajki, z którym będzie do grobowej deski. Nie wiem, czy to zasługa księżniczek z bajek Disney'a, ale tak własnie jest.

Julie, Willow i Marina są siostrami, kochają się jak wariatki i jedna dla drugiej zrobiłaby wszystko. Ich dzieciństwo nie było idealne -ciągłe wyjazdy ojca, który pojawiał się i znikał z ich życia zostawiając w nim niezłe zamieszanie. Mimo wszystko panny Nelson wyrosły na piękne i mądre kobiety. Kiedy dowiadują się, że mają babkę są zdziwione ale i szczęśliwe, ale kiedy ona proponuje im milion dolarów za poślubienie Todda Astona III, dziewczyny są już tylko zdziwione. Ślubu obiecać nie mogą ale randkę z Toddem mogą i nie ze względu na pieniądze, ale ze względu na zwykła uprzejmość względem babci. W nierównej...

Maromira | 2016-05-06
Przeczytana: 05 maja 2016

Ło matko. Z Mallery się chyba nie polubimy. Tak mocnych schematów to jak żywo, dawno nie widziałam. Mam problemy z poszczególnymi bohaterami, które zdają się zlewać i na użytek danych scen przybierają określone cechy. Charakterów odróżniających ich między sobą można ze świecą szukać.
Nie porywa, nie potrafi przywiązać do siebie czytelnika na dłużej, ani tym bardziej wzbudzić jakieś emocje.
Ja wiem, że to harlequin, ale mimo wszystko - miejmy jakieś standardy.

Kasiulek | 2011-11-21
Przeczytana: listopad 2011

Czy myślałyśmy kiedyś o księciu z bajki? Czy dla pieniędzy wyszłybyśmy za mąż?

Julie, Willow i Marine to 3 siostry, które dostają od swojej babki propozycję nie do odrzucenia: jeśli któraś z nich wyjdzie za mąż za Todda Astona III, to każda z nich dostanie milion dolarów. Kusząca propozycja, nieprawdaż?
Siostry zastanawia fakt, co jest nie tak z milionerem, że potrzebuje swatki?

Na pierwszy ogień idzie najstarsza z sióstr- Julie. Jednak mile się rozczarowuje spotkaniem z mężczyzną- Todd jest miły, przystojny i o dziwo bardzo ją pociąga. Spędzają mile czas, który kończy się wspólnie spędzoną nocą. Todd Aston III również jest zauroczony kobietą, o której myślał wcześniej, że tak jak inne kobiety- jest łasa na pieniądze. Targają nim wyrzuty sumienia, gdyż nie jest tym za którego się podaje. Postanawiam wyznać to Julie.
Czy Julie mu wybaczy i jakie konsekwencje przyniesie wspólnie spędzona noc?

Kolejny rozdział- kolejna historia, ładnie i sprawnie spleciona z pierwszą. Willow...

ejotek | 2015-06-25
Przeczytana: 17 czerwca 2015

Za górami, za lasami a dokładniej to za oceanem żyły sobie trzy siostry: Julie, Willow i Marina. To nie bajka dla dzieci - to odprężający romans idealny na nadchodzący letni czas. Powieść jest podzielona na trzy części (stąd w oryginalnym tłumaczeniu pojawiają się trzy tytuły) i każda z sióstr jest główną bohaterką jednej z nich. [Odradzam czytanie opisów książki przed czytaniem, zepsuje Wam to całą zabawę. W mojej recenzji nie znajdziecie spojlerów]

A wszystko zaczęło się wiele lat temu, kiedy to matka sióstr - Naomi, będąc siedemnastolatką zakochała się. Jej matka Ruth wraz z drugim mężem nie akceptowała ukochanego córki, więc Naomi uciekła z domu. Przez wiele długich lat kobiety nie miały kontaktu, aż do teraz. Mąż Ruth zmarł i mogła ona swobodnie podjąć próbę połączenia się z córką. I wnuczkami. Szalona starsza pani wpada też na pomysł nie z tej ziemi - postanawia obdarować każdą z wnuczek tytułowym milionem dolarów za ... poślubienie Todda Astona III. Jest on młodym,...