Na tropie Tutenchamona

l'affeire toutankhamon
83-7311-328-2
jacq, egipt
kirikot

"Młodego archeologa Howarda Cartera i lorda Carnarvona - milionera, miłośnika podróży i przygód - połączyła wspólna pasja: fascynacja Egiptem i jego historią. Mimo wojny i działań zawistnych ludzi, dzięki swemu uporowi wydobędą z zapomnienia faraona w złotej masce, od tysiącleci spoczywającego w ciemnościach nietkniętego grobowca w sercu Doliny Królów. Faraona obłożonego klątwą, władcę, który stanie się bohaterem współczesności i przedmiotem pożądania. Historia poszukiwań grobowca Tutenchamona to pół wieku dramatów i szaleństw, wydarzeń nieprawdopodobnych i prawdziwych, epicka legenda, w której jest miłość, pragnienie absolutu, złoto i wieczność."
(cyt z okładki)

even2 | 2010-08-29
Przeczytana: styczeń 2010

Trochę uwikłana akcja i nadmiar fantazji. Zupełnie inny klimat niż w książkach, które czytałam i posiadam. Bardziej Indiana Joens :-) na tropie kolejnej zagadki niż historia, ale... wszystkiego trzeba spróbować.

| 2014-05-12
Na półkach: Przeczytane, 05. 2014
Przeczytana: 12 maja 2014

Książka jest typową rozgrywką młodego "Indiana Jones'a" z egipską polityką. Mark Wilder - główny bohater, ma za zadanie znaleźć papirusy Tutenchamona. Losy bohatera przeplatane są z prawdziwymi zdarzeniami, rozgrywającymi się w Kairze.

Silverka | 2015-10-13
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 11 października 2015

Jestem fanatyczką historii starożytnego Egiptu. Jednak czytanie tej książki było bardzo żmudne. Szkoda, bo początek fabuły zapowiadał się naprawdę ciekawie.

Inger | 2011-07-22
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 22 lipca 2011

Rewelacyjna, wciągająca "bez pamięci". Przez chwilę nie było mnie w domu - towarzyszyłam Carterowi, razem z nim wsłuchując się w mowę Doliny Królów.

Renata | 2015-08-22

Przeczytałam z wielką przyjemnością. Polecam