Królowa

Wydawnictwo: Rebis
83-7301-312-1
historyczna
Nissaya

KRÓLOWA to kontynuacja KLEOPATRY, pasjonującej, wnikliwej pod względem historycznym opowieści o dynastycznej i duchowej spadkobierczyni Aleksandra Wielkiego. Dwudziestoletnia władczyni, odzyskawszy tron egipski, zostaje sprzymierzeńcem dwóch najpotężniejszych Rzymian. Po najsłynniejszych w historii idach marcowych dołącza do legendarnego wodza i mściciela Cezara - Marka Antoniusza. Wspólnie...

Dwudziestoletnia władczyni, odzyskawszy tron egipski, zostaje sprzymierzeńcem dwóch najpotężniejszych Rzymian. Po najsłynniejszych w historii idach marcowych dołącza do legendarnego wodza i mściciela Cezara - Marka Antoniusza. Wspólnie wcielają w życie marzenia o olbrzymim imperium. Bitwa pod Akcjum - jedna z najdziwniejszych w dziejach świata - to przedostatni akt dramatu.
Królowa jednej z największych i najbardziej wzruszających miłosnych historii, matka żarliwie i mądrze kochanych czworga dzieci, władczyni sprawnie zarządzanych Dwóch Krain Egiptu i wreszcie błyskotliwa kobieta przestająca z wybitnymi uczonymi z Muzejonu, ale też otaczająca się wyrafinowanym luksusem - nad hańbę i zdradę mężczyzny swego życia przedłoży poświęcenie własnego. Dziesięć lat badań i podróży autorki zaowocowało finezyjnym portretem niezwykłej monarchini.

Kleopatre | 2012-08-04

Moim zdaniem pierwsza część "Kleopatra" była bardziej wciągająca.
Mimo wszystko bardzo mi się podoba i polecam obie :)

Monika | 2011-11-10
Przeczytana: 2004 rok

Kontynuacja rewelacyjnej ksiazki "KLeopatra" o zyciu jednej z najpotezniejszych kobiet staroytnego swiata

MissBrasil | 2011-12-08

Jedna z moich ulubionych książek, czyta się ja fantastycznie. Życie Kleopatry było samo w sobie niezwykle ciekawe więc myślę że autorka słusznie postanowiła uczynić ją bohaterką swojej książki. Moim zdaniem książka to gotowy scenariusz na film.

czytelniczka | 2012-08-08
Na półkach: Przeczytane, Niedokończone

Wydaje mi się mniej ciekawa niż pierwsza część. Przeczytałam do połowy, ale jeszcze chcę do niej wrócić i doczytać do końca.

Jatek | 2013-01-06
Przeczytana: październik 2011

Jedna z najlepszych książek jakie czytałem.

nefer | 2015-12-04
Joreid | 2015-09-14