Lubimyczytać.pl to:

powieść dla młodzieży
typ
papier
amantedeilibri
6.79 (5465 ocen i 220 opinii)

Opis książki

Czytać? Nie czytać? - oto jest pytanie! Ona - ósmoklasistka z Łeby, córka rybaka dalekomorskiego, dziewczyna pełna życiowej dynamiki o dużym temperamencie wybuchowym, z tak zwanym charakterem, ubarwiająca rzeczywistość drobnym kłamstwem. On - licealista z Poznania, sensacyjna zawartość białego Mirafiori, koncentrat męskiego czaru spędzający wakacje w Łebie. Palec losu popycha ich w swoją stronę......

Czytać? Nie czytać? - oto jest pytanie!
Palec losu popycha ich w swoją stronę... Ona - w imię wielkiej miłości rzuca wszystko i wyjeżdża do Poznania aby być bliżej niego... Czy będzie to dobry wybór? Jak daleko od miłości do nienawiści? Czy kłamstwo okaże się jednym ze sposobów na życie? Na te, oraz inne ważne pytania jakie stawia przed nami młodość odpowiada M. Musierowicz w powieści "Kłamczucha".
Ich dwoje i ten trzeci bo bez niego wątek miłosny nie miałby oczywiście sensu, i jak to w walce o rękę kobiety bywa pojedynek.... na ilość zjedznych pączków.
Kłamczucha to opowieść o tym co w życiu najważniejsze: o miłości, radości, szczęściu, o poświęceniu w dążeniu do zamierzonego celu, to opowieść o przyjaźni i cieple rodzinnym, bezpieczeństwie, o tym wszystkim co jest najcenniejsze na świecie, a my w dzisiejszym zabieganym świecie tak bardzo o tym zapominamy. Kłamczucha to powieść która może łączyć pokolenia. To lustro w którym warto się przejrzeć, drogi czytelniku, aby odkryć siebie.

źródło opisu: http://www.akapit-press.com.pl/sklep/p-33-Klamczucha

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl/sklep/p-33-Klamczucha

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników

Moja ulubiona z całej serii "Jeżycjady". Polecam także film na jej podstawie. Rewelacja.

Carline | 2011-12-20
Na półkach: 2011, Przeczytane

To już drugi raz, kiedy sięgam po książki Małgorzaty Musierowicz. Jeszcze raz, od nowa przeżywam wraz z bohaterami ich przygody, które jedne się kończą lepiej, drugie gorzej. "Jeżycjada" liczy sobie 18 części, 18 książek, z których każda zachwyca swobodnym pismem aktorki.

Jednak przejdźmy do "Kłamczuchy". Tytułowa bohaterka, to piętnastoletnia dziewczyna o imieniu Aniela - pewna siebie, obdarzona temperamentem, zarozumiała i darząca miłością dramaty, których sceny godzinami odgrywa przed lustrem, nastolatka. Na początku mieszka w Łebie wraz z ojcem, jednak gdy pewnego dnia spotyka na plaży Pawełka, jej świat odwraca się do góry nogami. Nie potrafi o nim zapomnieć, gdy ów przystojny blondyn wyjeżdża po długich wakacjach do Poznania. Aniela pod pretekstem nauki postanawia przeprowadzić się do tegoż miasta, w którym mieszka obiekt jej westchnień i zamieszkuje u swojego wujostwa. Potem następuje wiele akcji, w których wszystko się komplikuję, a Aniela ma okazję bliżej poznać postać...

Świetna książka. Zarówno bohaterowie, których w książkach Musierowicz wręcz uwielbiam, jak i tematyka. Świetnie nadaje się na lekturę, bo niezaprzeczalnie uczy, że nie wolno kłamać. Ale uczy tego w sposób zupełnie inny niż przedstawiony w książkach o podobnej tematyce.
Perypetie Anieli są czasami tak zabawne, a ona sama ma tysiące pomysłów na minutę. Czyta się lekko i przyjemnie.

Chmurka | 2012-07-29

Aniela Kowali to córka zamieszkującego w Łebie rybaka. Pewnego dnia w rodzinnym miasteczku spotyka, jak to ona twierdzi, miłość swojego życia. Złotowłosy chłopak, w którym zakochała się dziewczyna to Paweł pochodzący z Poznania. W Łebie pobędzie jeszcze tylko jeden dzień, a już jutro będą musieli się rozstać. Obiecują sobie wierność oraz kontakt do następnego spotkania. Po wyjeździe Pawełka, Aniela wpada na szalony pomysł. Postanawia się zapisać do liceum Poligraficznego w Poznaniu, aby być jak najbliżej swojej sympatii. Plan dziewczyn wypala, lecz z pewnymi problemami, które rozwiązuje licznymi kłamstwami. Nowe życie przysporzy jej nie tylko wielu zawodów miłośnych, ale również i kłopotów z samą sobą.

Jest to już druga przeczytana na moim koncie książka autorstwa Małgorzaty Musierowicz. "Szósta kleka" mnie pozytywnie zaskoczyła, powodując natychmiastową sympatię do autorki. Po drugą część sięgnęłam z przyjemnością, ale czy na tych przyjemnościach się skończyło?

"Kłamczucha" w pewnym...

Zienka | 2012-11-06
Przeczytana: 16 października 2013

Co byś zrobiła, gdybyś pewnego, letniego dnia spotkała swój ideał chłopaka, który, niestety, niedługo zniknie z Twojego życia? Rozpaczałabyś w poduszkę, dała sobie spokój, czy... przyjechałabyś za nim przez pół Polski?
Aniela to pełna czaru i uroku dziewczyna pełna energii. Dąży do spełnienia swoich marzeń. A że czasem trochę przekręca rzeczywistość wymyślając niestworzone historie? No cóż, czasem żeby postawić na swoim, trzeba się trochę wysilić. Cel uświęca środki. Czegóż Anielka nie zrobiłaby dla swojego ukochanego Pawełka?

„Wielkie historie miłosne mogą nie mieć końca. Ale co muszą mieć nieodzowne to początek.”

Historię Kłamczuchy poznałam już wcześniej i to od niej zaczęła się moja fascynacja Jeżycjadą. Postanowiłam, że przypomnę sobie przygody moich ukochanych bohaterów. Na pierwszy ogień wzięłam tę książkę, od której wszystko się zaczęło.

Powtarzałam już chyba wielokrotnie, że kocham Jeżycjadę całym sercem...

Lagrema | 2011-10-30

Nie będę rozpisywała się na temat wszystkich części Jeżycjady. Każda z nich jest mi równie bliska. Bez względu na to, w jakim wieku po nie sięgam. Autorka tworzy w każdej z nich aktualną dla siebie rzeczywistość, dlatego wchodzimy w dzieje rodziny Borejków i w przedstawione realia historyczne.
Co mnie jeszcze urzeka to uwielbienie do książek, które jest w tych książkach opisane.
Kolejne części niosą za sobą wartości ważne, przyjaźń, miłość, rodzina, nauka.
Zachęcam do lektury.

Są takie książki, które po latach wywołują na twarzy błogi uśmiech, nostalgię i zamyślenie i westchnienie, że przecież było i nie wróci...
Ta zielona okładka książki Małgorzaty Musierowicz właśnie takie wzbudza we mnie uczucia. Minęło wiele lat od czasu, gdy zaczytywałam się Musierowicz, a do moich ukochanych z serii należą niezmiennie trzy: Szósta klepka, Kłamczucha i Kwiat kalafiora. Kiedy tylko biorę je do ręki, przychodzi...wzruszenie i potworna tęsknota za dzieciństwem i czasem, gdy je czytałam. Pamiętam, jak bardzo chciałam i wierzyłam w to, że świat i ludzie będą tacy, jak w tych książkach, że spotkam przyjaciół, takich prawdziwych, od serca,( bo jeśli chodzi o rodzinkę Borejków, to podobną miałam pod ręką)i chociaż świat pokazał mi swoją prawdziwą twarz, dzięki tym książkom przetrwałam w swoich marzeniach i do dzisiaj, może naiwnie, ale z uporem, szukam bohaterów Musierowicz w codziennym życiu i bywa, że chociaż na chwilę, ale znajduję:)

wwgnika | 2011-01-31
Przeczytana: 25 stycznia 2011

Zachwycona byłam, zanim wzięłam do ręki, a to dlatego, że moja nieznosząca czytania jako takiego 14letnia córka nie mogła się oderwać (po cichu mam nadzieję, że będzie to jej początek w świecie dobrowolnego czytania). Czy mi się podobały przygody trzpiotki-Anieli? No właśnie, tu troszkę zwątpiłam, bo... podobały mi się bardzo. A zwątpienie to wzięło się stąd, że przecież wiek już dawno nie ten, czym tu się zachwycać? Czy należę do rzadkiej kategorii dziwolągów, co to po trzydziestce lubią czytać o pierwszych miłościach i problemach szkolnych? Czy jest nas takich więcej, tylko się nie ujawniamy zbytnio? (z http://bookshelf.blox.pl/2011/01/M-Musierowicz-Szosta-klepka-i-Klamczucha.html)

Secretelle | 2013-04-21

Drobne nieporozumienia, małe kłamstewka i poważne kłamstwa - a każde z nich ma krótkie nogi. Główna bohaterka, Aniela Kowalik, w swej rodzinnej, nadmorskiej miejscowości, poznała Pawła. Wakacje nie trwają, niestety, wiecznie - chłopak wrócił znad morza do rodzinnego Poznania. A Aniela? Zakochana bez pamięci, postanowiła rozpocząć naukę w poznańskim liceum poligraficznym i zamieszkać u rodziny ojca. Nie obyło się bez kłamstw: wmówiła Mamertom, że jest zaniedbywana i ma naprawdę trudne życie. Jej późniejsze przygody w dużej mierze uzależnione są od, mniej lub bardziej prawdopodobnych, zbiegów okoliczności.
Nie zapałałam sympatią do głównej bohaterki, nie tylko ze względu na jej kłamstwa, za to Tomcia i Romcię, rezolutne dzieciaki, polubiłam już od pierwszej wzmianki o nich. Wielu innych bohaterów też wzbudzało u mnie uśmiech. Podobnie jak pierwszą część Jeżycjady, i tę czyta się lekko i przyjemnie, to idealna lektura na zimowy wieczór. Podobała mi się jeszcze bardziej niż „Szósta klepka”...

Jula | 2013-02-16
Przeczytana: 20 stycznia 2012

Arcydzieło. Gdyby nie moja Nauczycielka polskiego, zapewne sięgnęłabym po tą książkę, gdybym ją miała jako lekturę. A przecież żadna przeczytana lektura nie daje tyle satysfakcji co książka przeczytana z szczerych chęci. Zaczęłam rano - skończyłam wieczorem. Śmiałam się bardzo - najczęściej z Tomcia i Romci.
Jedna z najlepszych książek jaką czytałam. Gorąco polecam nawet dorosłym, można się uśmiać i połamać sobie żebra ;)

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto