Kłamczucha

Cykl: Jeżycjada (tom 2)
Wydawnictwo: Akapit Press
6,8 (5878 ocen i 247 opinii)
powieść dla młodzieży
amantedeilibri

Inne wydania

Czytać? Nie czytać? - oto jest pytanie! Ona - ósmoklasistka z Łeby, córka rybaka dalekomorskiego, dziewczyna pełna życiowej dynamiki o dużym temperamencie wybuchowym, z tak zwanym charakterem, ubarwiająca rzeczywistość drobnym kłamstwem. On - licealista z Poznania, sensacyjna zawartość białego Mirafiori, koncentrat męskiego czaru spędzający wakacje w Łebie. Palec losu popycha ich w swoją...

Czytać? Nie czytać? - oto jest pytanie!
Palec losu popycha ich w swoją stronę... Ona - w imię wielkiej miłości rzuca wszystko i wyjeżdża do Poznania aby być bliżej niego... Czy będzie to dobry wybór? Jak daleko od miłości do nienawiści? Czy kłamstwo okaże się jednym ze sposobów na życie? Na te, oraz inne ważne pytania jakie stawia przed nami młodość odpowiada M. Musierowicz w powieści "Kłamczucha".
Ich dwoje i ten trzeci bo bez niego wątek miłosny nie miałby oczywiście sensu, i jak to w walce o rękę kobiety bywa pojedynek.... na ilość zjedznych pączków.
Kłamczucha to opowieść o tym co w życiu najważniejsze: o miłości, radości, szczęściu, o poświęceniu w dążeniu do zamierzonego celu, to opowieść o przyjaźni i cieple rodzinnym, bezpieczeństwie, o tym wszystkim co jest najcenniejsze na świecie, a my w dzisiejszym zabieganym świecie tak bardzo o tym zapominamy. Kłamczucha to powieść która może łączyć pokolenia. To lustro w którym warto się przejrzeć, drogi czytelniku, aby odkryć siebie.

źródło opisu: http://www.akapit-press.com.pl/sklep/p-33-Klamczucha

Mogą Ciebie również zainteresować

• Ekstrakt z kwiatu orchidei
  • Tango dla oprawcy
  • Próżna
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Wakacje
  • W krainie kolibrów
  • Tajemnice haremów
  • Krew na śniegu
  • Okularnik
  • Nie zmienił się tylko blond
  • Kalinowe serce

8 (2 ocen i opinii)
Próżna
Sylwia Zientek

7,38 (16 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

6,16 (236 ocen i opinii)
Okularnik
Katarzyna Bonda

7,02 (122 ocen i opinii)
Nie zmienił się tylko blond
Agata Przybyłek

Elementarz współczesny
Anna Boboryk

8 (2 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
My_books | 2014-09-13

Czy czytaliście kiedyś jakąkolwiek powieść pani Musierowicz? Wszystkie są pisane specyficznym językiem, który mi osobiście bardzo przypadł do gustu. „Kłamczucha”, jako druga powieść z serii Jeżycjada nie jest wyjątkiem. Jest pełna zabawnych sytuacji, ciekawych postaci, sprawiających że książka jest taka, a nie inna. No weźmy np. postać samej Kłamczuchy, czyli Anieli Kowalik. To ona była powodem wszelkiego rodzaju awantur, zadziwiających historii, zarówno śmiesznych, jak i zapierających dech w piersiach sytuacji...
Polecam "Kłamczuchę" tym, którzy jeszcze nie poznali się na dziełach MM :D
Chociaż... Może zacznijcie lepiej od "Szóstej klepki"- będzie tak... chronologicznie. Ale powieść o Anielce też jest bardzo ciekawa ;)

Nie pamiętam jakie były moje wrażenia kiedy czytałam tę książkę po raz pierwszy, a więc dwadzieścia z grubym hakiem lat temu. Ale teraz było całkiem ciekawie. Główna bohaterka przez cały czas tak mnie irytowała, że musiałam sobie robić co kilkadziesiąt stron przerwę, by od niej odpocząć. Chyba jestem zbyt mało tolerancyjna dla notorycznych kłamców, nawet jeśli mają oni tylko piętnaście lat i są jedynie bohaterami powieści. Perełką na moje nerwy tym bardziej było wielkie oburzenie i foch Anielki kiedy sama została okłamana. Miałam aż ochotę ją porządnie palnąć w tę nadętą główkę, tak dla opamiętania.
Na szczęście inni bohaterowie zadbali o to, bym jednak czytała tę książkę z uśmiechem. Małe Mamerciątka i stara ciotka Lila całkowicie podbili moje serce. Mamerciątka dlatego że były mądre, zabawne i niezwykle rezolutne, a przy tym z wielkimi serduszkami. A ciotka za to, że malowała. Wszystkie inne jej zalety schodzą jak dla mnie na drugi plan wobec tego jej zamiłowania do pędzli, farb...

Kasia | 2014-05-01
Przeczytana: 28 kwietnia 2014

Po latach zabrałam się w końcu do przeczytania jednej z ulubionych książek mojej mamy. Kierowała mną ogromna ciekawość, czym "Kłamczucha" mogła w tak niezwykły sposób zaczarować moją mamę? Przekonałam się, że jest to książka w sam raz dla mnie. Przeczytałam ją raptem w jeden dzień. Po każdej stronie chciałam więcej i więcej. Powieść pochłaniała mnie niemiłosiernie. Kiedy dotarłam do ostatniej strony czułam ogromny niedosyt, smutek, z powodu utracenia znakomitej zabawy. Według mnie jest to fantastyczna książka, po którą powinien sięgnąć każdy czytelnik, bez względu na wiek. Przy każdej stronie śmiałam się do łez, a w głównej bohaterce odnalazłam przyjaciółkę o której będę pamiętać przez bardzo długi czas. Zdecydowanie polecam!

Kornelia | 2010-06-05

Przeczytana około dwa lata temu w wakacje. Bardzo dobrze, że była taka pora i nie było szkoły, bo nie mogłam odłożyć książki ani na chwilę. Akcja powieści może być typowa, jednak Pani Musierowicz umiała napisać to tak zgrabnie, że o wiele różni się od innych czytadeł o podobnej tematyce. Bardzo przypadli mi do gustu bohaterowie, jak zawsze z resztą w jej powieściach. Na początku denerwowała mnie pycha Anieli , jednak z czasem darowałam to i polubiłam za poczucie humoru i ogromną kreatywność. Wspaniała książka.

Pineapple | 2015-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2015

"Kłamczucha" to jedna z książek, która faktycznie trafia do człowieka. Zalicza się do tych, przy których można usiąść z filiżanką kawy w dłoni i w fotelu zacząć czytać. Ale niekoniecznie. Już kiedyś miałam styczność z tą książką, lecz wówczas nie przeczytałam jej nawet do połowy. Jednak kilka dni temu zaczęłam ponowie. Z przyjemnością, ponieważ "Kłamczucha" to książka, która "wciąga" od samego początku. Po prostu: czytasz i nie wiesz jak to się stało, że minęło kilka godzin :) Główną bohaterką jest Aniela Kowalik - nastolatka, która czasami lubi sobie pokłamać. Kocha teatr i jednego cudownego chłopaka - Pawełka. Mieszka w Łebie i tylko dla niego wybiera liceum w Poznaniu - mieście, w którym mieszka jej ukochany. Liceum Poligraficzne, do jakiego trafia, nie jest jej marzeniem, ale pod wpływem czasu, mieszkając w wielkim mieście, nie tylko lepiej poznaje Pawła, ale i zaczyna doceniać wybraną przez siebie szkołę. Wszystko zmienia się o 180⁰. Nie wszystko zawsze jest tak, jakbyśmy...

Lili | 2015-01-19

„Kłamczucha „ była moją pierwszą książką z serii Jeżycjady. Na pewno nie byłaby moja ulubioną, gdyby nie fakt, że została przeczytana jako pierwsza co przykro mi stwierdzić zepchnęło ją na sam szczyt. Z łatwością mogłabym wymienić te, które mi się najbardziej podobały, „kwiat kalafiora” , „ Ida sierpniowa”, „ córka Robrojka”, „Tygrys i Róża”, „Nutria i Nerwus”... stop. Już za wiele.;) a mogłabym wymieniać więcej! Jednak „ kłamczucha” zapadła mi najbardziej w pamięci. Dlatego przy niej piszę opinię, choć mam na myśli całą Jeżycjadę, a nie tylko tę konkretną książkę. Jeżycjada to głównie rodzina Borejków ( znajduje się ona w każdej książce, choć nie zawsze główny bohater jest z nią spokrewniony) Zdecydowanie jest to cudowna, wspaniała, niezwykła rodzina, zwariowany dom zasypany książkami , mówienie po łacinie, wieczni goście, rodzinne kłótnie, bardzo mądrzy, sprawiedliwi i inteligentni rodzice<3<3<3 ohh, to wszystko jest wspaniałe i sprawia, że czyta się z...

PABLOPAN | 2012-05-04

Megapozytywna.

Desire | 2014-09-26
Przeczytana: 16 stycznia 2013

Książka opowiada o Anieli Kowalik, która pewnego pięknego dnia w Łebie, swoim rodzinnym mieście spotkała miłość swojego życia, Pawła. Mimo tego, że ta miłość trwała mniej niż jeden dzień, ponieważ chłopiec następnego dnia musiał wracać do swojego rodzinnego miasta, Poznania to dziewczynka zakochała się po uszy i postanawia wyjechać do Poznania.

Przeczytałam ją ponad rok temu, w pierwszej klasie gimnazjum. "Kłamczucha" Małgorzaty Musierowicz była moją lekturą.
Książkę pochłonęłam w jeden dzień.
Świetna lektura pełna humoru i fajnych postaci, ciekawie napisane. Przyjemnie się czytało.

Karo | 2013-07-25
Przeczytana: 18 lipca 2013

Kłamstwo ma krótkie nogi – chyba każdy zna to przysłowie. Pewnie zdarzało się nam powiedzieć komuś coś niezgodnego z prawdą, a potem czerwienić się jak piwonia, gdy ta osoba odkryła kłamstwo. I jeden raz pewnie nam wystarczył, by po raz drugi nie stosować tej metody.

Aniela Kowalik poznaje w swoim rodzinnym mieście, Łebie, Pawła, który przyjechał tu na wakacje. Dziewczyna od razu się w nim zadurza, jednak nie może nacieszyć się nim zbyt długo, bo chłopak musi już wracać do Poznania. Nastolatka nie może przestać myśleć o Pawełku, więc decyduje się przeprowadzić do stolicy Wielkopolski i zamieszkać z rodziną i zacząć naukę w liceum na profilu poligraficznym.

Już po raz drugi pani Musierowicz ujęła mnie swoim lekkim i swobodnym piórem, dzięki któremu lektura była bardzo przyjemna. Zabawne epizody, których dostarczały bliźnięta Romcia i Tomcio, wzbogacały humorystycznie całą akcję oraz były świetną odskocznią od wszędobylskich kłopotów miłosnych Anieli. Nie to żebym coś do niej...

fear | 2011-02-08

Twórczość p.Musierowicz towarzyszy mi od 4 klasy podstawówki. Wtedy to, mogłam spokojnie bez karcących spojrzeń pani bibliotekarki, zagłębić się w "książki dla starszych". Oh! Jaka to była dla mnie radość - kartka, po kartce - wchłaniać mądrość słów. Natrafiłam najpierw na "Kłamczuchę" i kiedy się dowiedziałam, że ta książka należy do sagi powieści MM, od razu sięgnęłam po kolejne części.
"Kłamczucha" jest moją ulubioną częścią Jeżycjady. :) Przygody Anieli, jej barwne życie miłosne... Uwielbiam ! Chętnie do niej wracam.