Okładka książki Kłamczucha

powieść dla młodzieży
typ
papier
amantedeilibri
6,8 (5794 ocen i 242 opinie)

Opis książki

Czytać? Nie czytać? - oto jest pytanie! Ona - ósmoklasistka z Łeby, córka rybaka dalekomorskiego, dziewczyna pełna życiowej dynamiki o dużym temperamencie wybuchowym, z tak zwanym charakterem, ubarwiająca rzeczywistość drobnym kłamstwem. On - licealista z Poznania, sensacyjna zawartość białego Mirafiori, koncentrat męskiego czaru spędzający wakacje w Łebie. Palec losu popycha ich w swoją stronę......

Czytać? Nie czytać? - oto jest pytanie!
Palec losu popycha ich w swoją stronę... Ona - w imię wielkiej miłości rzuca wszystko i wyjeżdża do Poznania aby być bliżej niego... Czy będzie to dobry wybór? Jak daleko od miłości do nienawiści? Czy kłamstwo okaże się jednym ze sposobów na życie? Na te, oraz inne ważne pytania jakie stawia przed nami młodość odpowiada M. Musierowicz w powieści "Kłamczucha".
Ich dwoje i ten trzeci bo bez niego wątek miłosny nie miałby oczywiście sensu, i jak to w walce o rękę kobiety bywa pojedynek.... na ilość zjedznych pączków.
Kłamczucha to opowieść o tym co w życiu najważniejsze: o miłości, radości, szczęściu, o poświęceniu w dążeniu do zamierzonego celu, to opowieść o przyjaźni i cieple rodzinnym, bezpieczeństwie, o tym wszystkim co jest najcenniejsze na świecie, a my w dzisiejszym zabieganym świecie tak bardzo o tym zapominamy. Kłamczucha to powieść która może łączyć pokolenia. To lustro w którym warto się przejrzeć, drogi czytelniku, aby odkryć siebie.

źródło opisu: http://www.akapit-press.com.pl/sklep/p-33-Klamczucha

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
My_books | 2014-09-13

Czy czytaliście kiedyś jakąkolwiek powieść pani Musierowicz? Wszystkie są pisane specyficznym językiem, który mi osobiście bardzo przypadł do gustu. „Kłamczucha”, jako druga powieść z serii Jeżycjada nie jest wyjątkiem. Jest pełna zabawnych sytuacji, ciekawych postaci, sprawiających że książka jest taka, a nie inna. No weźmy np. postać samej Kłamczuchy, czyli Anieli Kowalik. To ona była powodem wszelkiego rodzaju awantur, zadziwiających historii, zarówno śmiesznych, jak i zapierających dech w piersiach sytuacji...
Polecam "Kłamczuchę" tym, którzy jeszcze nie poznali się na dziełach MM :D
Chociaż... Może zacznijcie lepiej od "Szóstej klepki"- będzie tak... chronologicznie. Ale powieść o Anielce też jest bardzo ciekawa ;)

Kasia | 2014-05-01
Przeczytana: 28 kwietnia 2014

Po latach zabrałam się w końcu do przeczytania jednej z ulubionych książek mojej mamy. Kierowała mną ogromna ciekawość, czym "Kłamczucha" mogła w tak niezwykły sposób zaczarować moją mamę? Przekonałam się, że jest to książka w sam raz dla mnie. Przeczytałam ją raptem w jeden dzień. Po każdej stronie chciałam więcej i więcej. Powieść pochłaniała mnie niemiłosiernie. Kiedy dotarłam do ostatniej strony czułam ogromny niedosyt, smutek, z powodu utracenia znakomitej zabawy. Według mnie jest to fantastyczna książka, po którą powinien sięgnąć każdy czytelnik, bez względu na wiek. Przy każdej stronie śmiałam się do łez, a w głównej bohaterce odnalazłam przyjaciółkę o której będę pamiętać przez bardzo długi czas. Zdecydowanie polecam!

Kornelia | 2010-06-05

Przeczytana około dwa lata temu w wakacje. Bardzo dobrze, że była taka pora i nie było szkoły, bo nie mogłam odłożyć książki ani na chwilę. Akcja powieści może być typowa, jednak Pani Musierowicz umiała napisać to tak zgrabnie, że o wiele różni się od innych czytadeł o podobnej tematyce. Bardzo przypadli mi do gustu bohaterowie, jak zawsze z resztą w jej powieściach. Na początku denerwowała mnie pycha Anieli , jednak z czasem darowałam to i polubiłam za poczucie humoru i ogromną kreatywność. Wspaniała książka.

PABLOPAN | 2012-05-04

Megapozytywna.

fear | 2011-02-08

Twórczość p.Musierowicz towarzyszy mi od 4 klasy podstawówki. Wtedy to, mogłam spokojnie bez karcących spojrzeń pani bibliotekarki, zagłębić się w "książki dla starszych". Oh! Jaka to była dla mnie radość - kartka, po kartce - wchłaniać mądrość słów. Natrafiłam najpierw na "Kłamczuchę" i kiedy się dowiedziałam, że ta książka należy do sagi powieści MM, od razu sięgnęłam po kolejne części.
"Kłamczucha" jest moją ulubioną częścią Jeżycjady. :) Przygody Anieli, jej barwne życie miłosne... Uwielbiam ! Chętnie do niej wracam.

Karo | 2013-07-25
Przeczytana: 18 lipca 2013

Kłamstwo ma krótkie nogi – chyba każdy zna to przysłowie. Pewnie zdarzało się nam powiedzieć komuś coś niezgodnego z prawdą, a potem czerwienić się jak piwonia, gdy ta osoba odkryła kłamstwo. I jeden raz pewnie nam wystarczył, by po raz drugi nie stosować tej metody.

Aniela Kowalik poznaje w swoim rodzinnym mieście, Łebie, Pawła, który przyjechał tu na wakacje. Dziewczyna od razu się w nim zadurza, jednak nie może nacieszyć się nim zbyt długo, bo chłopak musi już wracać do Poznania. Nastolatka nie może przestać myśleć o Pawełku, więc decyduje się przeprowadzić do stolicy Wielkopolski i zamieszkać z rodziną i zacząć naukę w liceum na profilu poligraficznym.

Już po raz drugi pani Musierowicz ujęła mnie swoim lekkim i swobodnym piórem, dzięki któremu lektura była bardzo przyjemna. Zabawne epizody, których dostarczały bliźnięta Romcia i Tomcio, wzbogacały humorystycznie całą akcję oraz były świetną odskocznią od wszędobylskich kłopotów miłosnych Anieli. Nie to żebym coś do niej miała, al...

hasiek | 2012-12-11
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2012
Przeczytana: 11 grudnia 2012

Za oknem zimno i ponuro, ostatnie spóźnialskie ptaki wybywają do ciepłych krajów, a co rozsądniejsze ssaki zapadają w sen zimowy - w tych warunkach trudno o rozkosz z obcowania z literaturą ambitną, a co często za tym idzie, przynajmniej w minimalnym stopniu przygnębiającą. Gdy już nawet kryminały stają się nie do zniesienia, na pomoc przychodzi pełna ciepła i uśmiechu "Jeżycjada".

W drugiej części cyklu patrzymy na świat oczami Anieli Kowalik, mieszkanki Łeby, w niektórych kręgach zwanej Kłamczuchą. Ta pełna uroku i obdarzona niebywałym talentem aktorskim piętnastolatka, pada ofiarą otyłego karła ze skrzydełkami i łukiem i zaślepiona miłością, ląduje w Poznaniu. Pokłócona z ojcem, ze stosunkowo małą kwotą pieniędzy w kieszeni,ale za to z planem, który jak łatwo się domyśleć, nie idzie dokładnie po jej myśli.

Cóż mogę powiedzieć, poza powtórzeniem po raz kolejny, że uwielbiam panią Musierowicz i świat przez nią wykreowany. Pożarłam "Kłamczuchę" w niecałe 24 godziny i od razu biorę s...

Muniette | 2014-08-21
Przeczytana: 01 sierpnia 2014

Historia stara jak świat - dziewczyna poznaje chłopaka, zakochują się w sobie i... Pewnie skończyłoby się szybko, jak inne nadmorskie romansu, które zdarzyły się podczas wakacji nastolatkom. Byłoby tak, gdyby zakochała się inna dziewczyna niż Anielka.
A ona nie zamierza odpuszczać.
Z typową dla siebie stanowczością zmienia swoje życie, aby spotkać swoje przeznaczenie. Rozpoczyna przygodę z Poznaniem, z nielubianą poligrafią i aktorstwem w codziennym życiu.

Aniela zachwyca swą naturalnością - kręci, kłamie i dąży do swego, aby jak my wszyscy, spróbować zrealizować swoje marzenia. Niekiedy jej pomysły powodują nasz śmiech, innym razem współczucie, ale nie sposób odmówić jej kreatywności. Ogromny plus za jej zdecydowanie, bo wie dokładnie, czego chce.

Sięgnęłam po tę książkę głownie z uwagi na nostalgię - zaczytywałam się w niej jako dziecko, a teraz chciałam zobaczyć, czy z magii książek można wyrosnąć. Odpowiedź brzmi - nie, bo bohaterowie nadal mnie bawili, a ich przygody pochłonęły...

Karolina | 2013-04-25

Pierwsza książka pani Musierowicz przeczytana x-lat temu. Mimo upływu czasu wyraźnie pozostała w mojej pamięci. Szalone przygody tytułowej kłamczuchy dostarczyły wielu wrażeń oraz wybuchów śmiechu. Urocza i ciepła powieść. Mam do niej duży sentyment.

Karla | 2012-07-14

To moja ulubiona ksiązka pani Małgorzaty Musierowicz. Cztery lata temu była to jeszcze lektura gimnazjum a teraz już nie. A WIELKA SZKODA bo nie jest nudna, nie mogłam się od niej oderwać ani na chwilę.

Załóż konto za darmo!

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica