Kłamczucha

1 063
powieść dla młodzieży
farfallam

Inne wydania

Czytać? Nie czytać? - oto jest pytanie! Ona - ósmoklasistka z Łeby, córka rybaka dalekomorskiego, dziewczyna pełna życiowej dynamiki o dużym temperamencie wybuchowym, z tak zwanym charakterem, ubarwiająca rzeczywistość drobnym kłamstwem. On - licealista z Poznania, sensacyjna zawartość białego Mirafiori, koncentrat męskiego czaru spędzający wakacje w Łebie. Palec losu popycha ich w swoją...

Czytać? Nie czytać? - oto jest pytanie!
Palec losu popycha ich w swoją stronę... Ona - w imię wielkiej miłości rzuca wszystko i wyjeżdża do Poznania aby być bliżej niego... Czy będzie to dobry wybór? Jak daleko od miłości do nienawiści? Czy kłamstwo okaże się jednym ze sposobów na życie? Na te, oraz inne ważne pytania jakie stawia przed nami młodość odpowiada M. Musierowicz w powieści "Kłamczucha".
Ich dwoje i ten trzeci bo bez niego wątek miłosny nie miałby oczywiście sensu, i jak to w walce o rękę kobiety bywa pojedynek.... na ilość zjedznych pączków.
Kłamczucha to opowieść o tym co w życiu najważniejsze: o miłości, radości, szczęściu, o poświęceniu w dążeniu do zamierzonego celu, to opowieść o przyjaźni i cieple rodzinnym, bezpieczeństwie, o tym wszystkim co jest najcenniejsze na świecie, a my w dzisiejszym zabieganym świecie tak bardzo o tym zapominamy. Kłamczucha to powieść która może łączyć pokolenia. To lustro w którym warto się przejrzeć, drogi czytelniku, aby odkryć siebie.

źródło opisu: http://www.akapit-press.com.pl/sklep/p-33-Klamczucha

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl/sklep/p-33-Klamczucha

Sklep
Format
Cena

• Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • Podróż różowych delfinów. Wyprawa do Amazonii
  • Dobry kłamca
  • W drodze nad Morze Żółte
  • Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
  • Chcę Cię usłyszeć
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

0 (0 ocen i opinii)
W drodze nad Morze Żółte
Nic Pizzolatto

8 (1 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

6,75 (4 ocen i opinii)
Chcę Cię usłyszeć
Diane Chamberlain

8,07 (15 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
denudatio_pulpae | 2015-12-16
Przeczytana: 2002 rok

"Kłamczuchę" przeczytałam zaraz po "Szóstej klepce", żeby nadrobić początki Jeżycjady. Anielka była dość denerwującą postacią, ale nie pozbawioną przy tym uroku, więc można jej było wybaczyć wybitną skłonność do przerabiania faktów dla własnych potrzeb. Ubawiłam się nieźle czytając o jej przygodach przeżywanych jako Franciszka Wyrobek ;)

Miło jest wrócić do książek z dzieciństwa, poczuć znów ten charakterystyczny klimat, jaki panował w książkach pani Musierowicz z tamtego okresu. Czasem żałuję trochę, że urodziłam się kilkanaście lat za późno. Uwielbiałam i nadal lubię czytać o perypetiach życiowych nastolatek z tamtych czasów, o szkole i domu, miłostkach i tych prawdziwych, namiętnych uczuciach, nawet o zawodach miłosnych. Szczególnie opisanych z takim humorem. Na przykład o takim, jaki miała w udziale Aniela, która przesadziła ze swoją Franciszkową rolą.

Gdyby tylko można było przenieść się chociaż na jakiś czas do mieszkania Kowalików i trochę poznać na własnej skórze ich...

My_books | 2014-09-13

Czy czytaliście kiedyś jakąkolwiek powieść pani Musierowicz? Wszystkie są pisane specyficznym językiem, który mi osobiście bardzo przypadł do gustu. „Kłamczucha”, jako druga powieść z serii Jeżycjada nie jest wyjątkiem. Jest pełna zabawnych sytuacji, ciekawych postaci, sprawiających że książka jest taka, a nie inna. No weźmy np. postać samej Kłamczuchy, czyli Anieli Kowalik. To ona była powodem wszelkiego rodzaju awantur, zadziwiających historii, zarówno śmiesznych, jak i zapierających dech w piersiach sytuacji...
Polecam "Kłamczuchę" tym, którzy jeszcze nie poznali się na dziełach MM :D
Chociaż... Może zacznijcie lepiej od "Szóstej klepki"- będzie tak... chronologicznie. Ale powieść o Anielce też jest bardzo ciekawa ;)

Nie pamiętam jakie były moje wrażenia kiedy czytałam tę książkę po raz pierwszy, a więc dwadzieścia z grubym hakiem lat temu. Ale teraz było całkiem ciekawie. Główna bohaterka przez cały czas tak mnie irytowała, że musiałam sobie robić co kilkadziesiąt stron przerwę, by od niej odpocząć. Chyba jestem zbyt mało tolerancyjna dla notorycznych kłamców, nawet jeśli mają oni tylko piętnaście lat i są jedynie bohaterami powieści. Perełką na moje nerwy tym bardziej było wielkie oburzenie i foch Anielki kiedy sama została okłamana. Miałam aż ochotę ją porządnie palnąć w tę nadętą główkę, tak dla opamiętania.
Na szczęście inni bohaterowie zadbali o to, bym jednak czytała tę książkę z uśmiechem. Małe Mamerciątka i stara ciotka Lila całkowicie podbili moje serce. Mamerciątka dlatego że były mądre, zabawne i niezwykle rezolutne, a przy tym z wielkimi serduszkami. A ciotka za to, że malowała. Wszystkie inne jej zalety schodzą jak dla mnie na drugi plan wobec tego jej zamiłowania do pędzli, farb...

Kasia | 2014-05-01
Przeczytana: 28 kwietnia 2014

Po latach zabrałam się w końcu do przeczytania jednej z ulubionych książek mojej mamy. Kierowała mną ogromna ciekawość, czym "Kłamczucha" mogła w tak niezwykły sposób zaczarować moją mamę? Przekonałam się, że jest to książka w sam raz dla mnie. Przeczytałam ją raptem w jeden dzień. Po każdej stronie chciałam więcej i więcej. Powieść pochłaniała mnie niemiłosiernie. Kiedy dotarłam do ostatniej strony czułam ogromny niedosyt, smutek, z powodu utracenia znakomitej zabawy. Według mnie jest to fantastyczna książka, po którą powinien sięgnąć każdy czytelnik, bez względu na wiek. Przy każdej stronie śmiałam się do łez, a w głównej bohaterce odnalazłam przyjaciółkę o której będę pamiętać przez bardzo długi czas. Zdecydowanie polecam!

Anielka to nastolatka nie wyróżnia się niczym, nie jest pięknością a ma dużo uroku osobistego w sobie wyjeżdża do Łeby na wakacje i poznaje tam miłość swojego życia Pawła jednak miłość ich nie trwa długo bo chłopak wraca do Warszawy.
Bardzo polubiłam Anielkę to miła, sympatyczna i ciepła dziewczyna, chce uczyć się w liceum poligraficznym w szkole średniej w Poznaniu.
Książka z serii jeżycojady zaskoczyła mnie mega pozytywnie napisana wspaniale, ciekawa, piękna opowieść.
Czytałam z wypiekami na twarzy,śmiałam się i ubawiłam do łez.
Najlepsze były bliźniaki rozrabiały najwięcej, nazwały ją kłamczuchą.
Uwielbiam Małgorzatę Musierowicz a do tej książki powracam często i czytam.
Urocza,przyjemna czyta się wspaniale moja ulubiona część z serii Jeżycojady zachwycona jestem niesamowicie bo mi się podobała!!!

Kornelia | 2010-06-05

Przeczytana około dwa lata temu w wakacje. Bardzo dobrze, że była taka pora i nie było szkoły, bo nie mogłam odłożyć książki ani na chwilę. Akcja powieści może być typowa, jednak Pani Musierowicz umiała napisać to tak zgrabnie, że o wiele różni się od innych czytadeł o podobnej tematyce. Bardzo przypadli mi do gustu bohaterowie, jak zawsze z resztą w jej powieściach. Na początku denerwowała mnie pycha Anieli , jednak z czasem darowałam to i polubiłam za poczucie humoru i ogromną kreatywność. Wspaniała książka.

Mila | 2015-01-19

„Kłamczucha „ była moją pierwszą książką z serii Jeżycjady. Na pewno nie byłaby moja ulubioną, gdyby nie fakt, że została przeczytana jako pierwsza co przykro mi stwierdzić zepchnęło ją na sam szczyt. Z łatwością mogłabym wymienić te, które mi się najbardziej podobały, „kwiat kalafiora” , „ Ida sierpniowa”, „ córka Robrojka”, „Tygrys i Róża”, „Nutria i Nerwus”... stop. Już za wiele.;) a mogłabym wymieniać więcej! Jednak „ kłamczucha” zapadła mi najbardziej w pamięci. Dlatego przy niej piszę opinię, choć mam na myśli całą Jeżycjadę, a nie tylko tę konkretną książkę. Jeżycjada to głównie rodzina Borejków ( znajduje się ona w każdej książce, choć nie zawsze główny bohater jest z nią spokrewniony) Zdecydowanie jest to cudowna, wspaniała, niezwykła rodzina, zwariowany dom zasypany książkami , mówienie po łacinie, wieczni goście, rodzinne kłótnie, bardzo mądrzy, sprawiedliwi i inteligentni rodzice<3<3<3 ohh, to wszystko jest wspaniałe i sprawia, że czyta się z...

Pineapple | 2015-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2015

"Kłamczucha" to jedna z książek, która faktycznie trafia do człowieka. Zalicza się do tych, przy których można usiąść z filiżanką kawy w dłoni i w fotelu zacząć czytać. Ale niekoniecznie. Już kiedyś miałam styczność z tą książką, lecz wówczas nie przeczytałam jej nawet do połowy. Jednak kilka dni temu zaczęłam ponowie. Z przyjemnością, ponieważ "Kłamczucha" to książka, która "wciąga" od samego początku. Po prostu: czytasz i nie wiesz jak to się stało, że minęło kilka godzin :) Główną bohaterką jest Aniela Kowalik - nastolatka, która czasami lubi sobie pokłamać. Kocha teatr i jednego cudownego chłopaka - Pawełka. Mieszka w Łebie i tylko dla niego wybiera liceum w Poznaniu - mieście, w którym mieszka jej ukochany. Liceum Poligraficzne, do jakiego trafia, nie jest jej marzeniem, ale pod wpływem czasu, mieszkając w wielkim mieście, nie tylko lepiej poznaje Pawła, ale i zaczyna doceniać wybraną przez siebie szkołę. Wszystko zmienia się o 180⁰. Nie wszystko zawsze jest tak, jakbyśmy...

PABLOPAN | 2012-05-04

Megapozytywna.

Desire | 2014-09-26
Przeczytana: 16 stycznia 2013

Książka opowiada o Anieli Kowalik, która pewnego pięknego dnia w Łebie, swoim rodzinnym mieście spotkała miłość swojego życia, Pawła. Mimo tego, że ta miłość trwała mniej niż jeden dzień, ponieważ chłopiec następnego dnia musiał wracać do swojego rodzinnego miasta, Poznania to dziewczynka zakochała się po uszy i postanawia wyjechać do Poznania.

Przeczytałam ją ponad rok temu, w pierwszej klasie gimnazjum. "Kłamczucha" Małgorzaty Musierowicz była moją lekturą.
Książkę pochłonęłam w jeden dzień.
Świetna lektura pełna humoru i fajnych postaci, ciekawie napisane. Przyjemnie się czytało.